Jump to content

Co to za wynalazek?

Jan Ruman
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Pacjent - Subaru Legacy 2006 wersja USA w Sedanie. Ostatnio dokładałem sobie podgrzewanie tyłka, a teraz chce się wziąć za fotel pasażera.  Zaglądając od spodu zauważyłem coś, czego nie mam w fotelu kierowcy.  

Do wnętrza siedziska idzie przeźroczysty wężyk. Czy wewnątrz  jest jakaś poduszka pneumatyczna której zadaniem jest amortyzowanie siedziska? Co to może być, jak to ma działać?

Na razie nie rozbieram fotela bo czekam na chwilę wolnego czasu, robiłem jedynie rozeznanie pod spodem. 

P. S

Na ostatnim zdjęciu...,  czy jest to wtyczka do czujnika zapięcia pasów pasażera? 

Pozdrawiam 

20180502_155053.jpg

20180502_155111.jpg

20180502_155145.jpg

20180502_155213.jpg

20180502_155228.jpg

20180502_155325.jpg

Czujnik nacisku tyłka do kontrolki pasów.

edit: widzę, że już masz powyżej

Edited by BazaN

Faktycznie ciekawostka, a masz pod fotelem kierowcy taką samą wtyczkę jak od strony pasażera ?

Może jest gdzieś pod wykładziną ? Pytam bo moje Subaru ma instalację do podgrzewania tyłka.

Można wtedy podpiąć się pod istniejącą instalację a w miejsca zaślepek wsadzić włączniki :)

Edited by llkuba

W moim amerykańcu nie miałem kompletnie nic z instalacji grzania tylków. Dorwalem kompletny zestaw foteli z grzaniem dup za śmieszne pieniądze, przełożyłem maty, a instalację zasilania robiłem sobie sam na regulatorach PWM. Dzięki temu mam płynną regulację prądu płynącego przez maty. Na zdjęciu poniżej dwa potencjometry i dwa włączniki załączające maty. Fotel kierownika już grzeje a pasażera wkrótce uruchomię. 

Screenshot_20180517-184905_QuickPic.jpg