Skocz do zawartości

wtw

Użytkownik
  • Postów

    84
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez wtw

  1. Muzykę odtwarzasz z pendrive przez usb? Może masz zbyt duża liczbę katalogów. Ja miałem problem z muzyką z pendrive w Foresterze SH i potem ktoś mi podpowiedział, że to może być powodowane zbyt dużą liczbą katalogów na pendrive. Potem w instrukcji doczytałem, że faktycznie radio obsługuje jakąś określoną ilość. W tej chwili nie pamiętam jaki komunikat był wyświetlany, ale ograniczenie ilości folderów do zalecane rozwiązało problem. 

  2. Ja również zacząłem podejrzewać moją wiskozę o to, że chce mnie naciągnąć na koszty :angry:. Podobnie jak u autora wątku problem dotyczy Forestera SH SBD,.

    Co jest dziwne, to u mnie jest chyba na odwrót niż u przedmówców, tzn. na zimnym silniku i zimnej skrzyni, przy ostrym skręcie na parkingu czuć jakby któreś koła się ślizgały/przesuwały, a nie toczyły. Jest to takie chwilowe ślizganie. Czyli koła się toczą, nagle ślizg, po czym znowu się toczą i znowu ślizg itd. Zdarza się to i na wstecznym i przy jeździe do przodu (manewry na parkingu itp.)

    Nie ma przy tym żadnych hałasów.

    Przy szybszej jedzie też nic na razie niw odczuwam i mam wrażenie, że po rozgrzaniu układu napędowego ten problem ustępuje. 

    Moja wiskoza jak i cały Forester mają przebieg około 110 kkm.

    Jak sądzicie czy to wisko do wymiany/regeneracji, czy może coś innego?

  3. Witam,

    pozwolę sobie odkopać temat.

    Poszukuję jakiegoś niedrogiego boxa do użytku 2-4 razy w roku.

    Wiem, że Thule jest najlepsze ;) ale cena za te "trumny" już taka nie jest.

    Zainteresowałem się głównie Inter Packiem i Taurusem.

    Dlatego mam kilka pytań do posiadaczy Taurusów Xtreme 400.

    Jak one się sprawują?

    Jak jest z hałasem, zwłaszcza przy wyższych (autostradowych) prędkościach?

    Z jaką maksymalną prędkością można jeździć z tym boxem?

    Jakiej maksymalnej wysokości bagaż można do niego zapakować?

    Wszelkie inne spostrzeżenia i uwagi na temat tego boxa są mile widziane.

     

    Przy okazji zapytam też o Stellę 480 Inter Packa, czy miał ktoś lub ma do czynienia z tym boxem?

    Jak on wypada w stosunku np. do takiego Taurusa Xtreme 400?

     

    Z góry dziękuje za wszelkie informacje i komentarze.

  4. Cześć,

    odkopię temat, ponieważ dziś w moim Foresterze SH SBD, pojawił się dość podobny problem. Różnica jest taka, że do dziś wszystko było ok poza pukaniem odczuwalnym na kierownicy o czy pisałem jakiś czas temu w tym wątku

    https://forum.subaru.pl/topic/106303-czy-to-maglownica/?tab=comments#comment-2888244

    Dziś przy manewrach na parkingu i dość mocnym kręceniem kierą (zawracanie na 4 razy), momentami stojąc w miejscu, poczułem taki jakby łagodny przeskok. Coś w stylu, kręcisz kierownicą, koło napotka przeszkodę, nierówność i nagle ją pokona. No i się zaczęło. Gdy samochód się turlał, kierownicą dało się kręcić, ale nieco ciężej. Wystarczyło jednak się zatrzymać, by kierownica się prawie blokowała. Tzn, można było nią wykonać takie bezwładne bujnięcie o kąt około 90*, po czym dalszy ruch był bardzo ciężki, zarówno w jedną jak i w drugą stronę.

    Wspomaganie mam elektryczne. Powiedzcie co to może być. Maglownic, czy jakiś inny mechanizm w układzie kierowniczym lub przednim zawieszeniu.

    Z góry dziękuję za pomoc.

     

  5. U mnie przy  około 90 kkm to zauważyłem. Panowie z Józefowa koło Wawy powiedzieli mi że ten typ tak ma i odradzili to regulowanie.

    Wydaje mi się, że teraz gdy jest chłodniej niż latem, tego stuku nie słychać, albo już się przyzwyczaiłem.

    • Lajk 1
  6. Sorry, nie zaglądałem tu ostatnio.

    No mi powiedzieli, że to ta elektryczna maglownica i że to norma że łapie jakiś luz z wiekiem. Niestety nie da się nic tam skręcić czy wyregulować. Tzn. próba zlikwidowania luzu może wiązać się z tym, że kiera przestanie odbijać.

  7. Witam,
    potrzebuję porady w kwestii kupna TV.
    Przekątna 49" do max 55" nie więcej.
    Cena max 3500 PLN, nie więcej.
    Tv do oglądania filmów, seriali, sportu, programów rozrywkowych.
    W tej chwili rozważam zakup tv SONY KD-49XG8396.
    Co doradzilibyście w tej cenie?
    Nie chcę Samsunga, mam straszną antypatię do tej marki. Sony, Panasonic, Lg, Philips - te marki mogą być.
    Z góry wielkie dzięki za pomoc w wyborze.
  8. W dniu 15.11.2019 o 12:31, wtw napisał:

     

    Dzięki za odzew w temacie dwumasy. Samochód serwisuję nie w ASO, ale u ludzi, którzy podobno zajmują się wyłącznie marką Subaru (Józefów koło Wawy). 

    Co do szarpania to najdziwniejsze jest to, że raz szarpie a innym razem nie. Według mechanika gdyby to była dwumasa to miałbym problemy z wrzucaniem biegów, a u mnie wchodzą dość gładko.

    Jest jeszcze jeden taki dziwny objaw, a mianowicie samochód rusza, ma już wyższe obroty i nagle auto przede mną zaczyna z jakichś powodów hamować, nie ma czasu na hamowanie silnikiem, wiec od razu nogi lecą na hamulec i sprzęgło i wtedy jest takie dziwne jakby szarpnięcie/łupnięcie jak gdyby wysprzęglenie polegało na rozerwaniu sklejonych ze sobą elementów, a nie łagodnym ich rozłączeniu. 

    Ehh a je dalej nie wiem co to.

    Dwa dni pięknej gładziutkiej jazdy. Nawet raz nie szarpną, nie zatelepał. Dziś rano wsiadam i znów to bububu, a warunki pogodowe praktycznie takie same, to samo paliwo, ten sam kierowca. Jak tu żyć :(.

  9. 15 godzin temu, yaroz napisał:

    A brałeś pod uwagę wtryski? W moim aucie z grupy VAG na pompowtryskach nieregularne telepanie budą była oznaką padających wtrysków. Auto jeździło normalnie, normalnie odpalało. Najbardziej telepanie było czuć podczas zatrzymywania się np. na światłach.

     

    12 godzin temu, janekbe napisał:

     

    Ja nie miałem żadnych objawów padającej dwumasy, niedawno wymieniłem sprzęgło z dwumasą po 115 tyś km i wg mechanika już była rozlatana i waliła po shortblocku. 

    W serwisie gdzie jeżdżę z autem zalecają wymianę co 100 tyś km i podobno takie SBD nie mają problemów z shortblockiem. 

    Na pewno nie jest ok jak przy ruszaniu telepie całą budą, lepiej zająć się tym wcześniej niż później. 

     

    Dzięki za odzew w temacie dwumasy. Samochód serwisuję nie w ASO, ale u ludzi, którzy podobno zajmują się wyłącznie marką Subaru (Józefów koło Wawy). 

    Co do szarpania to najdziwniejsze jest to, że raz szarpie a innym razem nie. Według mechanika gdyby to była dwumasa to miałbym problemy z wrzucaniem biegów, a u mnie wchodzą dość gładko.

    Jest jeszcze jeden taki dziwny objaw, a mianowicie samochód rusza, ma już wyższe obroty i nagle auto przede mną zaczyna z jakichś powodów hamować, nie ma czasu na hamowanie silnikiem, wiec od razu nogi lecą na hamulec i sprzęgło i wtedy jest takie dziwne jakby szarpnięcie/łupnięcie jak gdyby wysprzęglenie polegało na rozerwaniu sklejonych ze sobą elementów, a nie łagodnym ich rozłączeniu. 

  10. W dniu 7.11.2019 o 12:44, wtw napisał:

    Czy ktoś może mi napisać jakie są typowe objawy padającej dwumasy w SBD? Chodzi mi o takie objawy, które bezsprzecznie o tym świadczą.

    Z góry dziękuję.

    Nikt nic nie napisze w temacie objawów padającej dwumasy w Subaru Boxer Diesel?

    Czym może grozić jazda z padającym sprzęgłem?

    Może opiszę jak to u mnie wygląda. Generalnie przy ruszaniu na zimnym raz szarpie, że aż cała buda się telepie by za chwilę ruszyć gładziutko. Innym razem szarpie przy każdym ruszaniu. Jeszcze innym przez jakiś czas jest gładziutko. Próbowałem to skojarzyć z warunkami atmosferycznymi i powiem szczerze, że specjalnie nie ma reguły.

    Robię krótkie przebiegi więc sprzęgło jest non stop w użyciu.

    Mechanik u którego serwisuję twierdzi, że teoretycznie wszystko jest ok, ale żeby coś więcej powiedzieć musiałby wyciągać silnik. 

     

  11. 14 godzin temu, PR7EMEK napisał:

    Na kilku różnych autach miałem różne generacje GY Eagle F1 i zero problemów... Brzmi jak "ktoś słyszał, że szwagier brata ciotki wujka kolegi..." ;)

    Finalnie tak też potraktowałem te informacje, choć początkowo, wzbudziły we mnie pewną nieufność do marki. Próbowałem też znaleźć coś w sieci na temat tego rozpadania się i nic nie znalazłem. Więc można to potraktować jako bajki. 

  12. 2 godziny temu, SubaruLPG napisał:

    Opona która w testach jest w czołówce nie koniecznie w testach długo dystansowych wypadnie dobrze.

    Akurat w moim przypadku testy długodystansowe niekoniecznie mają znaczenie, ponieważ w ciągu roku robię dość małą liczbę km. Średnio 11kkm.

  13. 1 MY09; 175kkm; padł

    2.  MY09 154 tyś. żyje

    3. MY 08 196kkm; nie padł

    4. OBK MY09 - silnik padł przy 187k

    5. OBK2008 MY przy 167tys padł silnik.

    6. OBK MY14 Manual, padło sprzęgło przy przebiegu około 47 k km, silnik żyje.

    7. OBK MY08 255kkm, padł

    8. OBK MY08, padł przy 40 tys., wymiana na gwarancji, potem bezproblemowa jazda i sprzedaż przy 135 tys.

    9 Forek MY 12, 125 tys. i śmiga aż miło

    10. Forek MY 11 - 100k silnik ŻYJE

    11. Forek MY09 120 tys. - (nie padł, ale po stukach i diagnozie serwisu wymieniony w ramach dobrej woli SIP), jeździ dalej już ponad 200 tys

    12. OBK MY08 padł przy 145000, po naprawie jeździ teraz około 280.000

    13. OBK MY 14 CVT 150.000 jeżdzi

    14. MY10, 192 tys. km, jeździ

    15.  MY08 - mój diesel H6 kombi - kupiłem padnięty z przebiegiem ok 200500km.

    16. MY08 - mój ex - Forek SBD sprzedany koledze z pracy, 167 kkm, oryginalny silnik, sprzęgło, koło dwumasowe. Żyje i ma się dobrze

    17. MY10 - Forek 125 kkm, oryginalny silnik, sprzęgło, koło dwumasowe. Był na Plejadach i pojedzie na jeszcze jedne

    18. MY11- Legacy 282 tyś. km wymienione tylko wtryski na gwarancji, reszta bez zmian ciągle jeszcze oryginalan

    19. MY13 - OBK CVT 335 tys km. wymienione wtryski po 200 tys przebiegu, poza tym oryginal, auto dalej jezdzi u 1 wlasciciela (wklejam na prosbe Jarka Wasia vel Czujnika z kreski)

    20. MY14 - OBK CVT 39 tys przebiegu czyli moj :huh:

    21. Forester MY2011  - 126 tys jeździ

    22. MY08  - padł przy 146 tys. ale go przytarłem

    23. OBK MY10 - 125 tys. km j.w.

    24. OBK MY10 padł przy 150.000, po naprawie jeździ , teraz 235.000

    25. OBK MY08 padł przy 192 kkm, po naprawie jeździ i dzisiaj ma ok. 251 kkm.

    26. FSBD MY 08 wymiana/gest przy 106 tys. Aczkolwiek symptomy zauważalne sporo wcześniej.

    27 Forester  MY10 kupiony z padniętym przy 335kkm, nowy silnik ma już 20 kkm

    28 Legacy MY09 padł przy 168kkm, na nowym 125kkm
    29. Forester 2.0D 2011/2012 - przy 105 tyś km zmieniłem kompletne sprzęgło na nowe, śmiga jak ta lala, pełen serwis ASO, wymiana oleju co 7 tyś km. :yahoo:

    30. Forester MY09 jeszcze jeździ na pierwszym silniku przebieg coś koło 190kkm

    31. Forester MY09 padł przy 105tkm, wymiana

    32. OBK MY08 wymiana przy 270tkm, chyba powinien być na zielono przy takim nalocie:-)
    33. MY08 - 81 000 km - zawiózł mnie w tym roku na narty i z powrotem. Żadnych awarii, oryginalne sprzęgło, dwumasa etc. 

    34. OBK MY11- 246 tkm, po 145 tyś km zmieniłem kompletne sprzęgło, regularny serwis ASO

    35.Forester MY2010  ..243tkm  jezdzi

    36.Mój eks OBK MY08 padł przy 218kkm dziś ponad 270kkm dalej jeździ.

    37. Obk MY 11 jeździł ale silnik do wymiany 294 000,

    38 .drugi jeździ 270 000

    39. Impreza MY09 155kkm, pękł wał, auto kupiłem już z nowym silnikiem zrobionym w ASO moje 40kkm auto bezawaryjne chyba, że sam coś zepsuje
    40. Forester MY 09 sprzedany przy 120 000 km, zaraz potem padł nowemu właścicielowi...
    41 . Pierwszy Forester 0,8' jeżdził do sprzedaży bez problemów . Sprzedany przy 150' km . Pierwsza wymiana sprzęgła przy sprzedaży.
    42. Drugi OBK 13' CVT sprzedałem przy 160'km nic się nie działo (mapa w nieAso od 90; km - jeździł jak talala)
    43. Aktualny OBK 16' SBD CVT 35' km nic się nie dzieje (mapy zrobić na razie się nie da)
    44. Forester MY 2012, wystartował na drogi w 2014, przebieg 104 tyś, km, serwisowany w ASO, śmiga aż miło.
    45. OBK MY12 (produkcja w 2011), manual. Równe 160kkm; żyje - wszystko w oryginale.
    41. Legacy MY 09 przy 166 000 km, chyba pęknięty wał

    47.  Forester MY 2010 6bManual 140 tys km działa jeździ oryginalne sprzęgło (końcówka). 4 lata ciągnięta przyczepa  w wakacje DMC1350kg wymieniono 2 krotnie rura turbo i EGR

    48. OBK MY 08 manual, pierwszy przy 9 000 km, drugi przy 160 000 km.

    49. Outback MY14 SBD Lineatronic, sprzedany przy 132 tyś. bez żadnych awarii i śmiga u kolegi dalej.

    50. Legaś sedan MY08 ciągle żyje w oryginale 277190km

    51. OBK MY09 manual, pierwszy właściciel, auto żyje i ma się dobrze, olej wymieniany co 8 tys., regularny przegląd, aktualny przebieg 254 tyś.sprzęgło wymieniane 2 razy
    52. Legacy MY'10 150 kkm, pełen terminowy serwis ASO od urodzin do śmierci - najpiękniejsza wigilia na autostradzie;)

    53. OBK MY12 manual 142tyś. ŻYJE, przy 132tyś wymiana sprzęgła i dwumasy

    54. OBK MY10 SBD 262 tyś, ale po wymianie w ASO silnika, sprzęgła i dwumasy (obecnie do sprzedania)

    55. Forester MY08 - 183 tyśwszystko OK

    56.Wymiana silika przy 38kkm. Teraz ma 230kkm i śmiga po dodaniu mocy na 180KM

    57. Forester MY10 - 170kkm - nic nie puka nic nie stuka ... najlepszy Diesel jakim jeździłem !

    58 Impreza XV 2008-2009 od Marasa ;) - 512 kkm !!!!  Absolutny rekordzista

    59 Legacy MY 10 padł po 215 tys.

    60 OBK MY12 manual, 155 tys km, oryginalne sprzęgło, żyje. Komplet świec przy 130, trochę zamieszania z dpf przy 140 (ogarnięto). U mnie chyba na dożywociu bo sprzedaż to mission impossible ;) 

    61 OBK MY14 Lineartronic - 110kkm - przy 80kkm komplet świec, po za tym żadnych problemów

    62. OBK MY12 manual - 131000 - na razie wszystko fabryczne

    63. XV MY 14 msnual - 80000. Wszystko oki

    64. Forester MY 2011 - 90300 km - silnik ok, sprzęgło czasem szarpie czasem nie. Przy 89kkm wymiana kompletu świec, a tak to standard serwis, oleje filtry, hamulce, tuleje stabilizatorów itp.

  14. 16 godzin temu, Orear napisał:

    Firestone. Zdecydownie słychać szum. Ale nie jest to wcale utrudniające życie, po prostu na początku zauważyłem różnicę po zmianie opon. 

    A te GoodYear to jaki był to model i jak się sprawowały? Rozważam zakup  opon Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5. W testach rzekomo to czołówka, aczkolwiek nie wiem czy takie testy są wykonywane w 100% obiektywnie. Mam też informację od  wulkanizator,a, u którego zmieniam kapcie, że mieli sporo sygnałów o rozpadaniu się opon tej firmy. Nie mówię tu o tym konkretnym modelu, który wskazałem tylko ogólnie. Samochodem wożę rodzinę, więc takie info nieco mnie przeraziło.

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...