Jump to content

ipsx82

Użytkownik
 • Content Count

  1439
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ipsx82

 1. czy ten kabel wystarczy https://allegro.pl/oferta/interfejs-lpg-ccy-ftdi-usb-zlacze-brc-do-gazu-6945527863 zamiast tego "Konwerter USB-UART FTDI FT232RL - gniazdo miniUSB " do którego dajesz linka 4 poście ?
 2. Odnośnie tej grubej akcji to miałem na myśli postępowanie WORDu a raczej brak postępowania i próby spychologii poszkodowanego. Tak to 300 ZX i może dzięki słabemu postojowemu nie połamali całego zderzaka
 3. Gruba akcja i chamstwo do potęgi 3, przeczytajcie najpierw opis z filmu przed obejrzeniem: Warszawa 03.01.2020 godzina 13:35 Relacja poszkodowanego: Po zdarzeniu wysłałem maila do WORDu w tej sprawie wraz z opisem całej sytuacji czyli ze mam dwóch świadków film i dokładnie wiem kto i którym autem to zrobił.Niestety odpowiedzi było brak wiec 7.01 udałem się do WORDu na Bemowie gdzie pan kierownik powiedział mi ze zna sprawę ale jego pracownik stwierdził ze nic takiego nie miało miejsca wiec powiedziałem mu ze chciałbym zęby egzaminator powiedział mi to w twarz. Kierownik zawołał egzaminatora, który faktycznie potwierdził ze on wyhamował egzaminowana przed moim autem "aż mu przód się podniósł w samochodzie" wiec uznałem ze nie ma o czym z nimi gadać i zadzwoniłem do głównego kierownika WORD Warszawa. Ten poprosił mnie o film w dobrej jakości po około 2h oddzwonił do mnie i stwierdził ze "na tym filmie nie widać jednoznacznie kontaktu pojazdów" wiec opalem cale to towarzystwo i udałem się na komisariat policji gdzie złożyłem doniesienie. Oczywiście wiedzieli co robię bo wszystko opisywałem na swojej stronie fb. Dziś (08.01.2020) około 12 zadzwonił do mnie Pan kierownik kierowników i powiedział ze jednak po wnikliwym obejrzeniu filmu widać ze doszło do kontaktu i poczuwają się do winy i dadzą mi wszystkie dane jakie potrzebuje ale po tym co tam usłyszałem nie mam ochoty już na żadne polubowne załatwianie sprawy oczekuje w tej chwili ze zostanie odebrane prawo egzaminowania temu panu ponieważ moim zdaniem po takiej akcji nie ma do tego moralnego prawa.
 4. Owszem wymuszają na tych jadących w tym samym kierunku ale na tych z naprzeciwka już nie, jedynie muszą wtedy się zatrzymać gdy pieszy jest na przejściu. Jak pieszego nie ma na pasach to olewają dobrą wole kierowców z naprzeciwka i se jadą dalej. Niestety taki porypany i dziurawy kodeks drogowy mamy. Na ten temat ciekawy artykuł gdzie kobieta nie zdała prawa jazdy bo 2 razy się zatrzymała by umożliwić pieszemu przejście przez jezdnię, brzmi absurdalnie ale to prawda. https://www.rp.pl/Prawo-drogowe/310269908-Sad-pieszy-zbliza-sie-do-pasow-kierowca-musi-zwolnic.html
 5. Bo tych z naprzeciwka żadne przepisy obecne nie zmuszają do tego, to ich dobra wola aby zatrzymać się jeśli pieszego nie ma jeszcze na pasach.
 6. ipsx82

  Kubica w DTM

  W celu wyłapywania spamerów
 7. Coraz częściej na tego typu stopach przed torowiskiem pojawia się sygnalizacja składająca się z 2 świateł , czerwonego i pomarańczowego koło tego stopu. I gdy nadjeżdża tramwaj to zapala się czerwone a jak już pojedzie to miga cały czas pomarańczowe do czasu aż kolejny tramwaj nadjedzie.
 8. U nas jeszcze nie , ale w Shanghai byłem w listopadzie to na każdym skrzyżowaniu są kamery a dodatkowo co 3 lub 4 skrzyżowanie stoi na chodniku mini autobus policyjny ogrodzony barierkami a w środku z 10 monitorów i ze 4 Policjantów a po chodniku zapierdziela robot gąsienicowy z kamerami i rejestruje obywateli , mnie tez udało się z 4 razy zostać namierzonym przez tego robota. Jak się pytaliśmy zaprzyjaźnionej Chinki to za pomocą tych robotów wyłapują tych co nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i fotografują im twarze oraz nagrywają przewinienia . Później taki łamiący prawo ma problemy bo niedostanie kredytu, nie pozwolą na zakup biletu do kina czy nie dadzą paszportu na wyjazd za kraj.
 9. Ja stosuje styl poruszania sie po wiejskich drogach na takiej zasadzie że lewe lusterko pradopodobnie w rzucie pionowym dotyka lini środkowej, nie potrzeba przekraczac tej lini kołem. Taka jazda już pozwala omijać pobocza z dziurami itp. tak jeżdżąc raz trafilem na innego o takim stylu lub chyba gorszym bo ratowalem sie odbijajac w prawo. Nastepnego dnia zamawialem wklad do lusterka.
 10. Gdzieś już tu było to omawiane że powerbanki zwykłe się słabo do tego nadają z 2 powodów. Brak automatycznego wzbudzania i nie każdy pozwala na jednoczesne ładowanie się oraz zasilanie urządzenia.
 11. To albo mamy tak głupie społeczeństwo albo ten system jest bardzo awaryjny bo na 10 w 7 takich autach jeździ z przednim i tylnym załączone Jak by kamery montowali na dystrybutorze a nie na dachu to by nie było problemu z odczytem nalepki rejestracyjnej z szyby bo wiadomo ze podmieniają tablice ale tych nalepek raczej już nie.
 12. U mnie tego problemu nie ma bo mam 2 oddzielne obwody zasilania do przeciwmgielnych przednich i tylnych i gdy jest ta widoczność ograniczona do nawet 30 to w mieście jadę tylko na przednich załączonych , tylne sporadycznie jak wyjadę z miasta. Natomiast nowe auta maja chyba z oszczędności (teraz auta projektują księgowi) mają jeden włącznik do przednich i tylnych i tu jest ten problem. Kierowca chce sobie doświetlić krętą drogę przednimi a z automatu zapalają się i tylne.
 13. Niestety w pracy nie mam głośników, a czy na nagraniu słychać trąbienie gdy kamerkowicz po wjechaniu na główną spowalnia ? Bo zazwyczaj to tak się odbywa : 1) Wyjeżdża z podporządkowanej 2) Jadący główną widząc że ktoś mu się wpiernicza przed maskę zaczyna trąbić 3) Wpierniczający się na główna słyszy trąbienie i w akcie złości ja ci dam trąbić na mnie - hamuje 4) Trąbiący nie zwalnia i próbuje wyprzedzić dalej trąbiąc a następnie po wyprzedzeniu stwierdza ty hamujesz - ja tez potrafię i hamuje przed maską 5) Obtrąbiony zdziwiony że mu ktoś zahamował próbuje ominąć trąbiącego ale nie może bo mu uniemożliwia trąbiący i tak oto fala nienawiści się nakręca aż ktoś przegnie i dokona wykroczenia karnego w postaci bójki uszkodzenia ciała lub auta itp.
 14. Tu pasuje powiedzenie "trafiła kosa na kamień"
 15. Bo nie mając żadnego nr identyfikacyjnego czują się bezkarni na tych drogach. Jak by wprowadzili obowiązkowe OC na rowery i tablice rejestracyjne to momentalnie by nauczyli się pokornie jeździć zgodnie z przepisami .
 16. Nie da gwarancji bezpieczeństwa , da podwojenie budżetu państwa z mandatów.
 17. Ja widzę jeszcze inny problem , który się nasili po wprowadzeniu bezwzględnego pierwszeństwa dla pieszych. Cwaniacy zaczną rzucać się pod auta w celu wywalczenia odszkodowania. Po wprowadzeniu tego przepisu kamerka chyba będzie musem koniecznym by udowodnić że to wina pieszego a nie nasza.
 18. Czasem jest tak że kierujący z kamerką wie że racja jest po jego stronie i z premedytacją nie unika kolizji w myśl wyremontowania samochodu a przybyły patrol na miejscu pyta się o świadków lub o jakiś zapis wideo a tu nagle kierowca oznajmia ze kamera się popsuła i nie ma zapisu, a następnego dnia na yutube już zapis się znajduje.
 19. Po pierwsze to powinna być wyuczona świadomość nieuchronności kary bo z tym ostatnio coś kiepsko jest na drogach bo doświadczam tego codziennie jeżdżąc zgodnie z zmienioną organizacją ruchu na remontowanym odcinku. Niektórych baranów i cymbałów co utrudniają mi powrót do domu na jednokierunkowej to znam nr rej. na pamięć bo się nauczyli że brak kary (patrol policji pojawił się dopiero po 5 tygodniach pomimo dzwonienia codziennie przez 2 tygodnie). Po drugie jak by wprowadzili ostrzejsze kary (mandaty wyższe i konfiskata narzędzia przestępstwa) to może by z połowa zrezygnowała z wariowania na drogach. Po trzecie jeśli po raz drugi czy trzeci by złapali na tym że prowadzi po pijaku czy innych używkach to po wykorzystaniu 2 pierwszych kar (zabrane prawo jazdy, konfiskata mienia) to powinni zrobić pokazowy proces i dojebać 25 lat więzienia i upublicznić to w mediach by poszło na cała Polskę i nie tylko. Wyroki pokazowe to jedno z najskuteczniejszych metod odstraszania innych . swego czasu w latach 90 w USA zmieniano czynnik chłodniczy R12 na R134a w ramach ochrony środowiska i ustalono, że jeśli ktoś nadal będzie stosować R12 pomimo zakazu to dostanie karę finansową w przedziale 25000 - 300000 USD. Podczas kontroli jednego mechanika złapali jak stosował już nielegalny R12 i upublicznili proces dając najwyższą możliwą karę 300000 USD. A rozprawa była pokazywana w TV na całą Amerykę.
 20. Sklepali ustawę w nocy na kolanie to co za problem sklepać drugą odnośnie uniknięcia odpowiedzialności majątkowej poprzez oddanie majątku rodzinie. Gdzie by zapis był ze darowizna dokonana po dniu popełnienia wykroczenia jest unieważniana z automatu.
 21. To niech ta prawowita małżonka domaga się odszkodowania od barana męża sądownie , a chyba obecna władza klepał ustawę ze fikcyjne przepisywanie majątku jest karalne i podlega przepadnięciu na poczet kary (jeśli to mienie zdobyto ze środków nielegalnych) . https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1038583,weszly-w-zycie-przepisy-o-tzw-konfiskacie-rozszerzonej.html
 22. To takiemu złapanemu bez prawa jazdy po raz drugi powinni zabrać pojazd na poczet wysokich kar.
 23. ipsx82

  Kubica w F1

  Tak to szef, kiedyś ten z kręconymi włosami skrytykował tego szefa na kanale za wygląd (ubiór) w transmisji live to odgryzł się mu na zasadzie " co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"
 24. Jak bym jeździł rosomakiem albo innym opancerzonym to też bym nie zjeżdżał z drogi jadąc prawidłowo. Mam wrażenie ze te kretyńskie łby wykonujące wyprzedzanie na podwójnej ciągłej lub na zakręcie itp są święcie przekonani że są uprzywilejowani na tej drodze i mogą innych spychać z drogi bo to on teraz tu jest najważniejszy bo wykonuje manewr. Za takie narażanie życia tez powinni zabierać prawo jazdy .
 25. Jak tak będą robić inni to aby nie mieć problemów podczas procedury ustalania przez policje kto zawinił po kolizji zaopatrzyć się obowiązkowo w kamerkę.
×
×
 • Create New...