Jump to content

Wacław Mężyk

Nowy
  • Posts

    5
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Wacław Mężyk's Achievements

..:: Świeżynka ::..

..:: Świeżynka ::.. (1/13)

1

Reputation

  1. Witam. W teście przed ewentualnym zakupem Forestera XT zauważyłem, że skrzynka CVT w tym aucie pracuje podobnie jak skrzynka hydrauliczna. Po zrobieniu kick down (wciśnięciu do podłogi) silnik wszedł na maksymalne obroty gładko, ale potem schodził z obrotów stopniując podobnie do automatu hydraulicznego. Naliczyłem co najmniej 3 stopnie. Moje pytanie jest czy może to być objaw defektu, czy też zużytej CVT. Auto ma przejechane 150 000 km. Z góry dziękuję za jakąś informację.
  2. Szkoda, że Subaru nie planuje rozszerzenie swojej oferty o ten model na polskim rynku (i zdaje się, że unijnym też). A Forester z silnikiem 2 l i mocą 150 KM to jest chyba jakieś nieporozumienie.
  3. Jak wiadomo Subaru wprowadził na rynek amerykański nowy model (2021) XV Crosstek z silnikiem 2.5 l wolnossącym generującym moc 182 KM. Jest to coś na co czekały całe rzesze użytkowników bestsellera XV (opinie są takie, ze szkoda, że nie jest to silnik turbodoładowany, ale dobre i to). Interesuje mnie, czy zastosowany silnik jest to jednostka pochodząca bezpośrednio z Forestera 2.5 l i czy montowana jest ona ze "starą" (niezmienioną hardwerowo) skrzynką CVT pochodzącą od XV 2.0i 150 KM. Z góry dziękuję za informację na ten temat. Wacław
×
×
  • Create New...