Jump to content

kreon

Nowy
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

About kreon

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Białystok
 • Auto
  Impreza GH

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co to za grupa? To sobie poczytam chociaż.
 2. Dobra, a czy jest możliwość złego ustawienia rozrządu pomimo zgadzających się znaczników? Przy różnicy ilości zębów paska, chyba nie dało by się go założyć lub było by to zauważalne.
 3. Ok, a czy na tej grupie pojawiło się jakieś rozwiązanie? Niekoniecznie od tego mechanika nawet. Najgorzej, że w tej wersji nie ma wskaźnika temperatury płynu chłodzącego, jest tylko lampka, która świeci gdy jest nierozgrzany lub zbyt rozgrzany. Nigdy mi się nie zapaliła, że jest przegrzany. Dodam jeszcze, że samochód po zakupie wracałem samochodem na kołach ~200km, więc chyba podczas powrotu zdążył nabrać temperatury roboczej i gdyby to było UPG to już wtedy wywaliło by mi płyn.
 4. Mechanicy twierdzą, że na 100% rozrząd ustawili prawidłowo. Ich przypuszczeniem może być winna jeszcze uszczelka pod głowicą, stąd spadek kompresji na całej lewej stronie. Tylko w przypadku UPG powinno mi chyba wywalić płyn chłodzący, dymić mocno z wydechu, majonez pod korkiem oleju i/lub naczynia wyrównawczego, czy coś jeszcze?
 5. Pokazano mi zdjętą głowicę i gniazdo zaworowe, które miało ryskę wyczuwalną pod palcem. Żeby było śmieszniej to o zdjęciu głowicy poinformowano mnie w momencie już jej demontażu, bez pytania o moją zgodę. Coś mi tu śmierdzi. Teraz pytanie za 100 punktów, czy jeśli rozrząd po tych przygodach zostanie poprawnie założony a problemem było właśnie złe ustawienie rozrządu, to czy już wszystko powinno być ok?
 6. Podejrzewam, że niestety "pierwszy lepszy" mimo zapewnień, że bez problemu sobie poradzą bo już nie raz robili coś w Subaru. Jak widać wcisnąć można wszystko. Trochę mnie też dziwi, że cała lewa strona ma niższe ciśnienie i to w dodatku aż o 4 bary. To nawet jeśli są wżery w jednym gnieździe zaworowym to chyba nie mają one wpływu na kompresję na sąsiednim cylindrze, dobrze myślę?
 7. No właśnie żadnego wypadania zapłonu błędów czy pracy na mniej cylindrów nie zauważyłem. Poza tym wypadanie zapłonu jest chyba dosyć mocno odczuwalne bo powinno chyba trząść całym samochodem czy nawet może gasnąć. Od momentu w którym kupiłem samochód chodził on zupełnie normalnie. Dodatkowo usłyszałem, że po założeniu rozrządu i odpaleniu silnik pracował jakby był założony kolektor rożnoodległościowy a jest seryjny. Znaki na rozrządzie mówili, że się zgadzają sprawdzali 3 razy.
 8. Na chwilę obecną zdjęli głowice bez wyciągania silnika, czy będą chcieli zakładać bez wyjmowania to dowiem się jak głowica wróci i przedstawią plan działania.
 9. Tak, podobno cała lewa strona ma niższe ciśnienie. Głowica lewa została zdjęta, silnik nadal jest w karoserii. Jeśli okaże się, że to "tylko" głowica i gniazda to i tak chyba mniejszy koszt niż jakby się coś stało z dołem silnika. Czy się mylę? Mechanik twierdzi, że zawory wszystkie są proste i to kwestia gniazda.
 10. Witam, niedawno zakupiłem imprezę gh 2.0 (EJ20F) z niskim przebiegiem ~100k km i prawie nowym gazem. Wszystko wydawało by się ok, stwierdziłem, że zrobię "pakiet podstawowy" po zakupie, czyli wymiana rozrządu, sprawdzenie luzów zaworowych, filtry, oleje. Wstawiłem samochód do mechanika sprawdzili luz jest ok, wymienili rozrząd, odpalili, stwierdzili, że jakoś dziwnie pracuje. Zmierzyli kompresję, prawa strona miała po 9 barów lewa natomiast po 5barów. Zdjęli lewą głowicę, okazało się, że w gnieździe zaworowym są wżery. Czy to możliwe, że przez żery w gnieździe zaworowym była aż tak
 11. kreon

  JAKI ROZRZĄD

  Też myślę, że lepiej chyba zdecydować się na OEM, a też przede mną wymiana profilaktyczna tyle, że w imprezie
 12. Przejrzałem nieco temat, chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze spostrzeżenia i doświadczenia z przerabianiem kolektora i wymianą wydechu w wolnossącej imprezie GH 2.0. I jak to kosztowo też wychodzi?
 13. @rosaskc Jakby nie przebijał ten chrom to faktycznie wydaje mi się, że będzie pasować. I został by zachowany odcień czerwonego, bo zastanawiam się nad jaśniejszym 8300-031 lub 032. Jakby ktoś oklejał tą samą folią i blendę i lampy, to fajnie jakby się podzielił tym czy przebija czy jednak nie. I pojawiają się nowe dylematy na horyzoncie jak chlapacze to czarne czy jednak wybrać czerwone pod blendę i lampy. Po chlapaczach co z felgą na lato? Złota od gt wrx czy jakieś inne bardziej standardowe. Zwłaszcza, że lakier srebrny.
 14. Jak dorwę lewą lampę w klapę z anglika to również zabiorę się za oklejenie na czerwono, przy okazji chciałbym też pozbyć się tej chromowanej blendy czy jak okleję ją tą samą folią to czy ten chrom nie będzie prześwitywał (podejrzewam, że będzie)? Czy lepiej na blendę zastosować jakąś 3M?
 15. Dzień dobry wieczór wszystkim Założyć konto na forum [ ✓ ] przywitać się [ ✓ ] znaleźć samochód i zostać na dłużej [ ]
×
×
 • Create New...