Skocz do zawartości

Duddson

Nowy
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Duddson

  1. Słabe strony SJ XT to uturbiony silnik i przekładnia CVT. No dobra, zawieszenie też. Ja swojego akurat katuje w terenie i na dłuższych wyprawach, więc z mojej strony podstawowe rzeczy: . Wymiana oleju w silniku co 7500km . Wymiana oleju w CVT (dynamiczna!) co 45 tyś. . Dodatkowa chłodnica oleju skrzyni CVT . Dodatkowe dystanse / podkladki pod oslone silnika, fabrycznie tam jes 5 mm od turbiny, po pierwszym blocie sie zatyka. . Czyszczenie syfu pod oslonami. Jak użytkujesz Forka intensywnie (teren lub regularne przeloty autostradowe) polecam sciagnac active obd i kupic dongla na obd, zeby na biezaco monitorowac temperatury oleju/chlodziwa/skrzyni. Niestety na zegarach masz tylko temp. oleju, a kluczowa dla dlugiej zywotnosci jest temp. Cvt ktora powinna oscylowac w okolicach 90C. Wyzsze wartosci = czestsza wymiana oleju, bo ten do cvt bardzo szybko degraduje w wyzszych temp.
  2. Zgadzam się ze wszyskim co napisałeś, z wyjątkiem "pospolitego" Zwłaszcza, że na piachu na tescie wykrzyżu (koła po przekątnej w powietrzu) i na zwykłych zimowych oponach też nie był w stanie ruszyć przedniego (dociążonego) koła i odpuszczał w ułamku sekundy.
  3. Dzięki za obszerne odpowiedzi, przekminiłem temat raz jeszcze i wniosek jaki się nasuwa to że system kontroli trakcji przez dohamowanie koła obracającego się szybciej ma w FXTcharakterystykę wybitnie "szosową" i w warunkach dużego obciążenia się nie sprawdza. Dohamowanie bardzo szybko "odpuszcza" jeżeli wyczuje zbyt duży opór, pewnie aby zapobiec uszkodzeniu napędu. Tyle na chłopski rozum. Udało się dotrzeć do kolejnej granicy dzielności tego auta w terenie
  4. Zastanowiła mnie jedna rzecz którą widać na załączonym filmie. https://files.fm/u/n5yxn4sah Po ruszeniu, pomimo ewidentnego obciążenia tylnej osi, napęd jest przekazywany jedynie na przód. Czy wynika to ze standardowego zestrojenia, czy wskazuje na usterkę w systemie przekazywania napędu? Będę wdzięczny za wszystkie komentarze.
  5. Zostawiam to dla potomnosci bo przecwiczylem. 245/65 r17 juz wymaga dystansow 10-15mm wiec to absolutny max. Trze o kolumne amortyzatora a nie o nadkola. Wszystko ponizej do SJ powinno podejsc.
  6. Jeszcze coś wyszło, po lifcie tyłu pojawiają sie drgania przy przyspieszaniu. Dotyczy to wiekszosci SJ. Odpowiada za nie zwiekszony luz na wale napedowym który działa pod innym kątem niż fabrycznie przewidziano. ADF ma na to rozwiązanie: https://awdadventure.com/collections/2014-2018-subaru-forester/products/cke-subaru-2-0-dit-2-4-dit-type-2-cvt-trans-mount-insert-anti-wobble Będę na dniach zamawiał, daj znać jak chcesz się podłączyć, podzielimy koszty wysyłki z US.
  7. Aktualnie dłubię na hamerykańskim liftkicie 2" od ADF. Zakup z opłatami zamknął się w ok. 2800. Ale z montażem różowo nie jest, wręcz wygląda na to że 2" do SJ XT to może być zbyt wiele. Zwłaszcza z przodu, zawias, przeguby pracują już w granicach możliwości. ADF mega solidny, blacha 5 lub 6 mm, śruby 10,9 ale np. muka przy spasowaniu do mcphersonów - dystanse nie uwzględniają wytłoczeń na fabrycznej kolumnie i prawidlowe dokrecenie sciaga gorne mocowanie sprezyny/amorka. A z tyłu podkładki z kompletu o kant rzyci potłuc, trzeba bylo dobierac. Dodatkowo po zalozeniu MT 29" wychodzą ABSOLUTNIE WSZYSTKIE bolączki niezadbanego zawieszenia - luzy na tulejach, niedomagajace przeguby. Niestety plus jest taki ze forczysław idzie w tym setupie w terenie jak dzika locha w rui powodujac mi banana na ryju W przyszlym tygodniu odwiedzam mechanika, jak nadal jestes zainteresowany to napisze co wyszlo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...