Jump to content

Dzik44

Użytkownik
 • Content Count

  387
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Dzik44 last won the day on April 8

Dzik44 had the most liked content!

Community Reputation

256 Wspaniały

2 Followers

About Dzik44

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  k. Grudziądza
 • Auto
  Forester XT MY16

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jedna różnica jest ewidentnie na "+" dla tej po lifcie 2016 - światła bi-Ledy.., świecą o niebo lepiej niż ksenony w wersji 2014. Z tego co słyszałem w polifcie 2016 były wprowadzane też drobne zmiany w nastawach zawieszenia (na bardziej komfortowe) i chyba też właśnie w wygłuszeniu..
 2. Tyle że przy wymianie dynamicznej w CVT idzie ok. 14L samego oleju, filtr to jakieś 180 zł.., + robocizna i robi się kwota..
 3. Dzik44

  E-Boxer

  No i bardzo fajnie.., jak to mówią "Każda potwora znajdzie swojego amatora.."
 4. Dzik44

  E-Boxer

  Noo..,jestem za. Czyli tak - jak poprawią w E-boxerze: -hamulce, -osiągi -dadzą mocniejszy silnik, -większy zbiornik paliwa, -lepszy lakier, i jeszcze kilka innych "drobiazgów" to całkiem możliwe że ja też rozważę jazdę próbną.. Czemu nie..?
 5. Dzik44

  E-Boxer

  Eee.., tam zraz upierdliwe, to na pewno jest przemyślane działanie producenta mające zdecydowanie wyrwać kierowcę ze słodkiego letargu prowadzenia E-boxera i dające mu do zrozumienia że wchodzi już do twardej rzeczywistości...
 6. Dzik44

  E-Boxer

  Układ mamy taki: Ja wybieram auto, a ona nim jeździ, nie marudzi i nie sprawdza innych aut, a ja w zamian za to tankuję co wybrałem i nie sprawdzam innych kandydatek na nową żonę.. Póki co to się sprawdza.., więc po co kombinować..
 7. Dzik44

  E-Boxer

  Taka zamiana nie wchodzi w grę.., ona jeździ, ale to ja (na szczęście..)decyduję czym.. Jak kiedyś doczekam nowego Forestera lub OBK z mocnym silnikiem i osiągami to pewnie zamienię, ale póki co niestety nie mam na co... A i FXT sprawuje się jak trzeba..
 8. Dzik44

  E-Boxer

  No to faktycznie może coś tym Pana XT było nie tak.., bo ja mam spalanie 13-14l ale na A1 i tempomacie ustawionym na 150k/h Na co dzień to (niestety..) "żonowóz" który pokonuje 50% miasto i trasa, a żona nie rozróżnia niestety jazdy Eko od dynamicznej.., Ona porostu jeździ "nie wie jak jechała, nie ma głowy do tego, jedzie i już.." I tu spalanie jest jak "zaklęte" 9,6l i nawet czasem resetuję bo boję się że coś się zacięło.., ale nie, za dwa dni znowu wraca 9,6l i kropka. A może u Pana to kwestia przyzwyczajeń z młodych lat..
 9. Jeżeli działa.., to czemu nie, to i tak jest połowa kwoty za wodorowanie naszych silnków.. Szacun za odwagę przy stosowaniu tej mikstury o której wspominasz.., jak bym jednak chyba wolał zastosować ten środek który był na filmie..
 10. Zgadza się.., dla tego prewencyjnie robię to wodorowanie.. W/g mnie coś tam jednak czyści ale żeby był efekt w dłuższym czasie to trzeba to robić niestety regularnie. A ta chemia którą pokazujesz na zdjęciu z silnikiem, co to jest dokładnie (jest u nas do zdobycia..?) i jak to się dostaje do dolotu..? zaciągane jest..?
 11. Ja w swoim FXT robiłem w zeszłym roku wodorowanie, i w tym roku też prawdopodobnie powtórzę. Robię to przed (co drugą..)wymianą oleju (raz w roku) i do zbiornika paliwa wtedy dolewam też wtedy środek dodatkowo czyszczący układ paliwowo - wtryskowy.. Na ile te zabiegi pomagają i czyszczą trudno tak naprawdę bez rozebrania silnika powiedzieć.., ale póki co silnik (100 kkm przebiegu) pracuje idealnie i mam nadzieję że będzie tak jeszcze bardzo dłuuugo.. A ja śpię spokojniej ze świadomością że robię wszystko by o niego dbać..
 12. Dzik44

  Wymiana oleju.

  Jeżeli chodzi o producentów to polecam Motul; Mobil; Eneos; i "kawiorowo" Amsoil.. A jak będziesz miał trochę wolnego to poczytaj wątek olejowy w "Nielegalu".. To Ci na pewno rozjaśni temat..
 13. A moja nie chce z niego wysiadać.., i jak jedziemy gdzieś razem to rzucamy monetę o to kto prowadzi.. Jakoś dziwnie często wygrywa.., muszę obejrzeć dokładnie tą monetę..
 14. Dzik44

  E-Boxer

  Ja w FXT nie mam żadnych uwag do CVT.., idzie jak zły i żeby jakoś "cywilnie i poprawnie" się przemieszczać to wręcz muszę zdejmować nogę z gazu a nie dociskać..
×
×
 • Create New...