Jump to content

PrzemQ

Nowy
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PrzemQ

 1. Ksiądz Tischner chciał, żeby go obudzili jak zniosą celibat. Nie doczekał.
 2. To znaczy, że jeszcze i felgi trzeba zmienić na 17tki. Są takie pasujące? Poza tym razem z felgami łączny koszt to już minimum 5 tys zł (razem z zapasem). Dużo jak na jedną wyprawę.
 3. Miłosz, piszesz że XV "dają radę". Czy ze zwykłymi oponami też? Opon AT do naszego XV w pasującym rozmiarze nie mogę znaleźć.
 4. Według firmy Subaru wystarcza nawet "zestaw naprawczy" Dlatego w takim XV już nawet dojazdówki nie ma.
 5. Koszt ubezpieczenia na 2 tygodnie to tylko 30 lari. Lepiej wykupić i mieć spokój. Można zrobić to on-line i wtedy nie traci się czasu na miejscu.
 6. Miłosz, nie jesteś "up to date". Od 1 marca w Gruzji ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Będziecie musieli wykupić je na granicy. Szczegóły tutaj: https://www.tpl.ge/en
 7. Kontynuacja tematu z odmową wpuszczenia naszego samochodu do Rosji: Potwierdzenie z Brześcia przesłałem do urzędu celnego w Kingisepp, z kopią do Federalnej Służby Celnej w Moskwie. Po około 2 tygodniach dostałem odpowiedź z Federalnej Służby Celnej, że fakt wywozu samochodu w roku 2013 został wprowadzony do systemu informatycznego organów celnych. Czyli mogę już jechać autem do Rosji. Szkoda, że zepsuli mi tegoroczną Subariadę. Maybe next time... A tak w ogóle, to może opublikowalibyście jakieś fotki z tej subariady, żebyśmy chociaż widzieli, co straciliśmy
 8. Wczoraj napisałem już maila do urzędu celnego w Kingisepp (podlega pod niego Iwangorod). Bedę czekał na odpowiedź - zobaczymy jak długo. Dobrze, że mówię i piszę po rosyjsku, nie wyobrażam sobie znaleźć się w takiej sytuacji bez znajomości języka. A kwitków wyrzucać nie można, jak się okazuje, nawet po wielu latach. Całe szczęście, że Białorusinom udało się odkopać informacje w systemie - chwała im za to.
 9. Kontynuacja tematu z odmową wpuszczenia naszego samochodu do Rosji: Właśnie dzisiaj dostałem z białoruskiego urzędu celnego w Brześciu potwierdzenie, że "niewywieziony" w 2013 roku samochód został faktycznie wywieziony, czyli nasza niewinność została urzędowo poświadczona. Teraz zastanawiam się, jak sprawę załatwić z rosyjskimi celnikami, bo Białorusini napisali, że żadnych informacji Rosjanom nie przesyłają. O ile białoruski urząd celny jest bardzo przyjazny w kontakcie (formularz na stronie internetowej) i szybko odpowiada, to z rosyjskim urzędem chyba tak nie jest. Mam nadzie
 10. Dealer Subaru w Murmańsku: https://murmansk.subaru.ru/dealers
 11. Konstruktorzy musieli znaleźć rozwiązanie na zaostrzane europejskie normy środowiskowe. Jednym ze sposobów było zmniejszenie masy własnej samochodu, a koło zapasowe trochę waży. Również dlatego nie można już kupić w UE n.p. Forestera XT ani XV z silnikiem 2,0. Dochodzi do absurdów - o ile można sobie wyobrazić jakąś tam Astrę albo Corollę bez koła zapasowego, o tyle aut teoretycznie terenowych - nie. W Subaru XV, które niedawno wypożyczyłem w Chile był pełnowymiarowy zapas. OK - bagażnik stracił trochę na pojemności, ale ja zyskałem komfort psychiczny.
 12. Cały czas aktualne? Dla XV bez koła zapasowego też? Sorry, doczytałem - pełne koło zapasowe i opony specjalne. Odwołuję pytanie.
 13. Przepisy im się zmieniły pod koniec ubiegłego roku. Teraz problemy mogą się zdarzać. Mają bałagan w ich perfekcyjnych systemach informatycznych. Mnie to zupełnie nie dziwi, przez 15 lat w Rosji nie takie kwiatki widziałem. Typowy słowiański „bardak”.
 14. Bez przesady, nie należy kategorycznie odrzucać żadnych wariantów podróży przez Rosję. Problem dotyczy osób „z przeszłością”, którzy kiedyś jeździli samochodami do Rosji lub Białorusi, tak jak ja. Urzędnik czegoś tam w systemie nie zaznaczył i kicha. Ponadto ryzyko obejmuje użytkowników samochodów w leasingu, bo nigdy nie wiadomo, czy jakieś auto tej firmy leasingowej aktualnie w Rosji się nie znajduje. Jeśli ktoś ma auto na siebie, nigdy wcześniej do Rosji i Białorusi autem nie jeździł, ryzyka nie ma.
 15. Wszystkiego dopilnowaliśmy, jeszcze niedawno robiąc porządki natknąłem się na deklarację celną z potwierdzeniem wywozu tego samochodu z Białorusi. Nie jestem pewien, czy jej nie wyrzuciłem, bo kto trzyma takie stare papiery? Jeśli ją znajdę, będzie łatwiej. Okazuje się, że pod koniec ubiegłego roku wprowadzono w Związku Celnym (Rosja, Białoruś, Kazachstan, Kirgizja, Armenia) przepis, że jeden właściciel może zrobić tylko jeden tymczasowy wwóz samochodu. Cierpią na tym użytkownicy aut w leasingu, bo jeśli ktoś wjechał aurem leasingowanym np od PKO Leasing i jeszcze nie wyjechał, drugie aut
 16. Dokładnie tak. Jak wytrzeźwiejemy, jedziemy spokojnie po Pribałtyce, skoro udało się nam juź oderwać od biurek. Mamy czas.
 17. Niestety, Subariada dla nas zakończyła się na przejściu granicznym w Iwangorodzie. Według bazy danych urzędu celnego, w roku 2013 (!) nie wywiozłem z Tamożennego Sojuza samochodu marki Nissan, a konkretnie nie wywiozła moja żona Anna, a ja byłem właścicielem auta. Ówże Nissan jeździ obecnie spokojnie po drogach Polski na dowód czego pokazywaliśmy celnikom skan dowodu rejestracyjnego tego niby „niewywiezionego” samochodu, wydany w roku 2018 na innego właściciela. Celnicy byli nieubłagani i obecnie zapijamy rozpacz naszą winem Primitivo de Manduria gdzieś w Estonii. Teraz ani ja, an
 18. Podobno ma być w Polsce dostępny w listopadzie, razem z hybrydowym XV. Tak mówią dealerzy. Ktoś wie coś więcej? Na razie jest tylko kilka artykułów i filmików z Azji i Australii: https://www.caradvice.com.au/662654/2019-subaru-forester-e-boxer-hybrid-for-australia/
 19. Przetestowaliśmy Subaru XV na Carretera Austral w Chile. Droga w większości szutrowa, są strome podjazdy, serpentyny. Dał sobie radę doskonale.
 20. Aktualizacja poszła bez problemu, wszystko robiłem zgodnie z instrukcją. Mapa nareszcie ma autostradową obwodnicę Łodzi, istniejącą już chyba od 3 lat, ale nie ma obwodnicy Marek, która została oddana ponad rok temu. Tyle w temacie aktualności map Subaru
 21. Oj tam, oj tam, to tylko rozgrzewka przecież była przed prawdziwą Subariadą. Gdzieżbym śmiał porównywać....
 22. Może kiedyś wrzucę. Dużo pisania jest. A Subariada wyszła trochę przypadkiem, bo oba auta z Hertza okazały się Subaru XV - w sam raz na w większości szutrową Carretera Austral.
 23. Jako rozgrzewkę przed Subariadą na Płw Kolski, zrobiliśmy sobie właśnie w styczniu i lutym małą prywatną Subariadę (dwa Subaru XV) w Ameryce Południowej. Przejechaliśmy kilka tysięcy kilometrów po słynnych Carretera Austral w Chile i Ruta 40 w Argentynie. W załączeniu kilka zdjęć. Długo się tam leci, ale wrażenia są niezapomniane. Taka delikatna sugestia dla organizatorów Subariad.
×
×
 • Create New...