Skocz do zawartości

PrzemQ

Nowy
 • Liczba zawartości

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O PrzemQ

 • Tytuł
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Auto
  XV

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dealer Subaru w Murmańsku: https://murmansk.subaru.ru/dealers
 2. Konstruktorzy musieli znaleźć rozwiązanie na zaostrzane europejskie normy środowiskowe. Jednym ze sposobów było zmniejszenie masy własnej samochodu, a koło zapasowe trochę waży. Również dlatego nie można już kupić w UE n.p. Forestera XT ani XV z silnikiem 2,0. Dochodzi do absurdów - o ile można sobie wyobrazić jakąś tam Astrę albo Corollę bez koła zapasowego, o tyle aut teoretycznie terenowych - nie. W Subaru XV, które niedawno wypożyczyłem w Chile był pełnowymiarowy zapas. OK - bagażnik stracił trochę na pojemności, ale ja zyskałem komfort psychiczny.
 3. Cały czas aktualne? Dla XV bez koła zapasowego też? Sorry, doczytałem - pełne koło zapasowe i opony specjalne. Odwołuję pytanie.
 4. Przepisy im się zmieniły pod koniec ubiegłego roku. Teraz problemy mogą się zdarzać. Mają bałagan w ich perfekcyjnych systemach informatycznych. Mnie to zupełnie nie dziwi, przez 15 lat w Rosji nie takie kwiatki widziałem. Typowy słowiański „bardak”.
 5. Bez przesady, nie należy kategorycznie odrzucać żadnych wariantów podróży przez Rosję. Problem dotyczy osób „z przeszłością”, którzy kiedyś jeździli samochodami do Rosji lub Białorusi, tak jak ja. Urzędnik czegoś tam w systemie nie zaznaczył i kicha. Ponadto ryzyko obejmuje użytkowników samochodów w leasingu, bo nigdy nie wiadomo, czy jakieś auto tej firmy leasingowej aktualnie w Rosji się nie znajduje. Jeśli ktoś ma auto na siebie, nigdy wcześniej do Rosji i Białorusi autem nie jeździł, ryzyka nie ma.
 6. Wszystkiego dopilnowaliśmy, jeszcze niedawno robiąc porządki natknąłem się na deklarację celną z potwierdzeniem wywozu tego samochodu z Białorusi. Nie jestem pewien, czy jej nie wyrzuciłem, bo kto trzyma takie stare papiery? Jeśli ją znajdę, będzie łatwiej. Okazuje się, że pod koniec ubiegłego roku wprowadzono w Związku Celnym (Rosja, Białoruś, Kazachstan, Kirgizja, Armenia) przepis, że jeden właściciel może zrobić tylko jeden tymczasowy wwóz samochodu. Cierpią na tym użytkownicy aut w leasingu, bo jeśli ktoś wjechał aurem leasingowanym np od PKO Leasing i jeszcze nie wyjechał, drugie auto leasingowane od tej firmy wjedzie dopiero po wpłaceniu gwarancji celnej. Nam też powiedzieli, że możemy wpłacić 25000 euro i wtedy wjedziemy naszym Subaru. Niestety, nie mam takiego limitu na karcie. Tutaj artykuł na ten temat: https://radiovesti.ru/brand/61178/episode/1906762/
 7. Dokładnie tak. Jak wytrzeźwiejemy, jedziemy spokojnie po Pribałtyce, skoro udało się nam juź oderwać od biurek. Mamy czas.
 8. Niestety, Subariada dla nas zakończyła się na przejściu granicznym w Iwangorodzie. Według bazy danych urzędu celnego, w roku 2013 (!) nie wywiozłem z Tamożennego Sojuza samochodu marki Nissan, a konkretnie nie wywiozła moja żona Anna, a ja byłem właścicielem auta. Ówże Nissan jeździ obecnie spokojnie po drogach Polski na dowód czego pokazywaliśmy celnikom skan dowodu rejestracyjnego tego niby „niewywiezionego” samochodu, wydany w roku 2018 na innego właściciela. Celnicy byli nieubłagani i obecnie zapijamy rozpacz naszą winem Primitivo de Manduria gdzieś w Estonii. Teraz ani ja, ani Ania nie może wjechać żadnym samochodem do Rosji, Kazachstanu, Białorusi, Kirgizji i Armenii do końca dni naszych, amen.
 9. Podobno ma być w Polsce dostępny w listopadzie, razem z hybrydowym XV. Tak mówią dealerzy. Ktoś wie coś więcej? Na razie jest tylko kilka artykułów i filmików z Azji i Australii: https://www.caradvice.com.au/662654/2019-subaru-forester-e-boxer-hybrid-for-australia/
 10. PrzemQ

  "offroad" w subaru XV ;-)

  Przetestowaliśmy Subaru XV na Carretera Austral w Chile. Droga w większości szutrowa, są strome podjazdy, serpentyny. Dał sobie radę doskonale.
 11. PrzemQ

  Nowy XV - aktualizacje softu

  Aktualizacja poszła bez problemu, wszystko robiłem zgodnie z instrukcją. Mapa nareszcie ma autostradową obwodnicę Łodzi, istniejącą już chyba od 3 lat, ale nie ma obwodnicy Marek, która została oddana ponad rok temu. Tyle w temacie aktualności map Subaru
 12. Oj tam, oj tam, to tylko rozgrzewka przecież była przed prawdziwą Subariadą. Gdzieżbym śmiał porównywać....
 13. Może kiedyś wrzucę. Dużo pisania jest. A Subariada wyszła trochę przypadkiem, bo oba auta z Hertza okazały się Subaru XV - w sam raz na w większości szutrową Carretera Austral.
 14. Jako rozgrzewkę przed Subariadą na Płw Kolski, zrobiliśmy sobie właśnie w styczniu i lutym małą prywatną Subariadę (dwa Subaru XV) w Ameryce Południowej. Przejechaliśmy kilka tysięcy kilometrów po słynnych Carretera Austral w Chile i Ruta 40 w Argentynie. W załączeniu kilka zdjęć. Długo się tam leci, ale wrażenia są niezapomniane. Taka delikatna sugestia dla organizatorów Subariad.
 15. Sprawdziłem przy okazji wymiany opon - koło od Mitsubishi nie pasuje do XV, niestety... Według dealera, Subaru nie ma w nowym XV opcji koła zapasowego, nawet dojazdówki (w poprzednim modelu była). Tutaj: https://www.dojazdowe.pl/pl/c/XV-2017-/1400 można jednak kupić 2 rodzaje dojazdówek to tego modelu. Może ktoś ma już doświadczenia z tym sklepem? Czy na pewno będzie to koło pasowało? Wyliczyłem, że na jednym kole średnica będzie mniejsza o 97 mm (-16%), a na drugim mniejsza o 30 mm (-4%). Podobno różnica do 5 % nie ma znaczenia, na ile to prawda?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...