Skocz do zawartości

Bartolini2721

Użytkownik
  • Postów

    102
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Bartolini2721

  1. 18 godzin temu, Piotrek Chrabałowski napisał:

    No dobra tylko, że kata nie było już o wiele wcześniej i auto normalnie pracowało dopiero po jakimś czasie zaczęło się tak dziać. A nawet jeśli to kwestia sond to jakie mam opcje? Wymiana na nowe czy może da się jakoś wyłączyć je w ECU lub na jakimś Piggybacku np. DET3?

    Oszukane sondy masz emulatorami? Wyjmij je i oczyść. Emulator też działa chyba tak, że tam jest dziurka określonej średnicy to też możesz ją wyczyścić. Mi po ściągnięciu katalizatora i wymiany kolektora na różnoodległościowy samochód przestał przerywać - prawdopodobnie zruszyłem zalepione sondy i dlatego problem ustąpił.

  2. Ja polecam masę bitumiczną np Tytanu. Jak jest za gęsta na pędzel to rozcieńczyć ją z benzyną ekstrakcyjną. Na rdze najpierw kompleksor.  Baranki do konserwacji podwozia nakładane natryskowo pistoletem schodziły płatami po jednej zimie. Tą zimę przejeździłem już na "woda stop" i wszytko jest jak w najlepszym porządku.

  3. Ta kontrolka to ci się może palić i od ręcznego, nie tylko od poziomu płynu. Nie wiem jak w gc ale w gd powinno ci wywalić od razu błąd o wypadaniu zapłonu, czasami może zacząć mrugać. Gdzieś wyczytałem, że to oznacza uszkodzenie cewki. Może masz katalizator już przypchany i lambdy szaleją?

  4. 2 godziny temu, Adrian Foto napisał:

     

    Żeby mieć pewność to trzeba auto wymienić na nowe. Co za bzdury. Najlepiej to wymieniać to, z czym jest problem, a nie tworzyć legendy.

    Sam borykam się z wypadaniem zapłonów. Wymieniam świece i po pewnym czasie zaczyna przerywać, wymieniam kable na starych świecach i zaraz kable padają,  myślę że to nie jest wina nowych kabli i znowu wymieniam świece i tak w kółko.  Gaziarz powiedział mi że powinienem wymienić i kable i świece na raz bo nie wiadomo co ma przebicie, a dalsza taka jazda może uszkodzić cewke. 

     

    Do autora: nie zdarzyło Ci się aby check engine mrugał? 

  5. Mi też na ELM357 wykrywa tylko jedną a mam dwie. Możesz popatrzeć na współczynnik lambda (nadmiaru powietrza) jak się zachowuje (poniżej 1 to mieszanka bogata, powyżej 1 to mieszanka uboga). Potwierdzisz albo obalisz to co mówił ci mechanik.

  6. Jak wrzucisz minusowe sprężyny to robi ci się negatyw automatycznie. Z tyłu zamiast śruby łączącej amortyzator z piastą musisz zastosować śrubę rzymską, bo chyba tam oryginalnie nie występowały. Raczej kierownica przekrzywiona nie powinna być, ale geometrie mogło popierniczyć, bo z tego co pamiętam to trzeba sworznie z przodu zbijać i mogły się delikatnie poprzestawiać amortyzatory na otworach w kielichach. Powyżej 100km/h nie robi się samochód podsterowny?

    Sprawdź jeszcze czy samochód równo stoi (odległość nadkoli od podłoża). Dowiesz się, czy sprężyny są równo ułożone.

  7. W dniu 30.03.2018 o 20:05, Narrator napisał:

     

    Zawór PCV mam nowy.  Tak czy siak problem rozwiązany. Aż wstyd się przyznać. Musiał podczas montażu zahaczyć przewód od regulatora ciśnienia paliwa bo ten się odłączył od kolektora. Takie to małe że nie widziałem :unsure:

     

    Ale skoro już założyłem temat to mam jeszcze jedno pytanie. Czy wg. Was filtr powietrza montowany w urządzeniach pneumatycznych (aerografach itp.) który ma za zadanie wyłapywanie z powietrza syfu i wilgoci, nadałby się jako separator oleju na te odmy co odchodzą od głowic?

     

    Oo takie coś chodzi:

     

    separator.thumb.jpg.9e7cf40c9da769eea543faa129c43369.jpg

    Powinien dać rade. On jest też częściowo odpowiedzialny za wyłapywanie oleju ze sprężarki. Tylko czy przepływy w pistolecie i w podciśnieniu będą podobne?

     

  8. Jeżeli był taki temat to z góry przepraszam, ale w szukajce nic takiego nie znalazłem.

    Czy jest możliwość złożenia z dwóch silników EJ201 phase 2 i EJ22 phase 1 jednego EJ22 phase2? Co dokładnie trzeba by było przerzucić i czy by było dużo z tym zabawy? Może wystarczy rozwiercić bloki i przerobić lekko głowice pod tłoki 22 w EJ20? Gdzieś na anglojęzycznym forum przeczytałem, że EJ22 to jest jakaś hybryda 2.0 i 2.5. Oryginalne silniki EJ22 phase 2 od legacy są praktycznie nie do dorwania, znalazłem jeden na ebayu za 4.5k. Mam jeden EJ20 na wierzchu, do lata mogę przy nim grzebać, tylko chciałbym, żeby jakaś osoba mająca więcej pojęcia się wypowiedziała.

  9. W dniu 8.02.2020 o 12:03, Danko napisał:

    No tak, przy turbo to dać może realne korzyści. Ale w ssaku, z tego co ja wiem (czyli trochę xd), to najważniejszy jest odpowiedni początek układu, ew. Tłumik środkowy, a zmiana końcowych nie powinna wpływać negatywnie na dynamikę.. Zresztą, przekonam się niedługo na własnej skórze, bo zamawiam już ostatnie pierdoly i będę swoje końcowe wymieniał. 

    W wolnossaku wydech działa jak sprężyna, na końcu musi być odpowiednio stłumiony, żeby uzyskać zjawiska dynamiczne. Jak wrzucisz przelot o średnicy rury wydechowej to logiczne, że stracisz moc. U mnie w hondziawce założenie silercera zwiększyło moc samochodu, zmniejszyłem średnice wylotu spalin poprostu.

     

    Co do tematu, jeżeli masz dostęp do serwisówki, to znajdź czasy rozrządu. Potem obliczysz teoretyczną objętość wydechu za pomocą kilku wzorów dla RPM z maksymalnej mocy w danych technicznych. Policzysz z wymiarów geometrycznych objętość całego układu wydechowego dla tego tłumika 3' i jak ci będzie wychodziła dość znaczna różnica to nie ma co nawet tego zakładać. Jeżeli porównywalna to można zaryzykować i założyć.

     

    Jak chcesz to wieczorem ci wzory mogę podesłać, tylko potrzeba ci będzie wymiary geometryczne krzywek, wymiary zaworów, czasy rozrządu. Jeżeli silnik SOHC to przełożenie dźwigienek zaworowych.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...