Jump to content

Bartolini2721

Użytkownik
 • Content Count

  101
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Bartolini2721

 1. Oszukane sondy masz emulatorami? Wyjmij je i oczyść. Emulator też działa chyba tak, że tam jest dziurka określonej średnicy to też możesz ją wyczyścić. Mi po ściągnięciu katalizatora i wymiany kolektora na różnoodległościowy samochód przestał przerywać - prawdopodobnie zruszyłem zalepione sondy i dlatego problem ustąpił.
 2. No to może masz odpowiedź, brak kata, oszukane sondy lambda i szaleją.
 3. Ja polecam masę bitumiczną np Tytanu. Jak jest za gęsta na pędzel to rozcieńczyć ją z benzyną ekstrakcyjną. Na rdze najpierw kompleksor. Baranki do konserwacji podwozia nakładane natryskowo pistoletem schodziły płatami po jednej zimie. Tą zimę przejeździłem już na "woda stop" i wszytko jest jak w najlepszym porządku.
 4. Ta kontrolka to ci się może palić i od ręcznego, nie tylko od poziomu płynu. Nie wiem jak w gc ale w gd powinno ci wywalić od razu błąd o wypadaniu zapłonu, czasami może zacząć mrugać. Gdzieś wyczytałem, że to oznacza uszkodzenie cewki. Może masz katalizator już przypchany i lambdy szaleją?
 5. Sam borykam się z wypadaniem zapłonów. Wymieniam świece i po pewnym czasie zaczyna przerywać, wymieniam kable na starych świecach i zaraz kable padają, myślę że to nie jest wina nowych kabli i znowu wymieniam świece i tak w kółko. Gaziarz powiedział mi że powinienem wymienić i kable i świece na raz bo nie wiadomo co ma przebicie, a dalsza taka jazda może uszkodzić cewke. Do autora: nie zdarzyło Ci się aby check engine mrugał?
 6. Mi też na ELM357 wykrywa tylko jedną a mam dwie. Możesz popatrzeć na współczynnik lambda (nadmiaru powietrza) jak się zachowuje (poniżej 1 to mieszanka bogata, powyżej 1 to mieszanka uboga). Potwierdzisz albo obalisz to co mówił ci mechanik.
 7. Tak racjonalnie to od kombiacza powinny być twardsze, przynajmniej tylne. Mam parę sztuk amortyzatorów luzem od sedana (tył) i przednie (kombi) to ci mogę sprawdzić, jeżeli podasz mi nr seryjny.
 8. Jak wrzucisz minusowe sprężyny to robi ci się negatyw automatycznie. Z tyłu zamiast śruby łączącej amortyzator z piastą musisz zastosować śrubę rzymską, bo chyba tam oryginalnie nie występowały. Raczej kierownica przekrzywiona nie powinna być, ale geometrie mogło popierniczyć, bo z tego co pamiętam to trzeba sworznie z przodu zbijać i mogły się delikatnie poprzestawiać amortyzatory na otworach w kielichach. Powyżej 100km/h nie robi się samochód podsterowny? Sprawdź jeszcze czy samochód równo stoi (odległość nadkoli od podłoża). Dowiesz się, czy sprężyny są równo ułożone.
 9. A czy kable razem ze świecami zmieniałeś, czy raz kable raz świece? Gaziarze mówią, że aby mieć pewność wymienia się to w komplecie.
 10. Możesz napisać co dokładnie zmieniałeś i czy silnik ph1 podszedł ci pod skrzynie ph2?
 11. Czyli na ej22 ph1 wrzuciłeś fanty z ej20 ph2 i to jeździ?
 12. Odkopie trochę temat. Odkrecilem 6 śrób i dwie nakrętki a pomimo tego skrzynia ani drgnie. Dociskam łapę sprzęgła łyżką i opukuje młotkiem. Macie jakieś sposoby jak to rozebrać?
 13. Chyba gra nie warta świeczki. A dobranie samo tłoków od 2,2 i rozwiercenie bloku zdało by teoretycznie egzamin? Strokery 2,2 są chyba budowane na silnikach 2,0 tak?
 14. Jeżeli był taki temat to z góry przepraszam, ale w szukajce nic takiego nie znalazłem. Czy jest możliwość złożenia z dwóch silników EJ201 phase 2 i EJ22 phase 1 jednego EJ22 phase2? Co dokładnie trzeba by było przerzucić i czy by było dużo z tym zabawy? Może wystarczy rozwiercić bloki i przerobić lekko głowice pod tłoki 22 w EJ20? Gdzieś na anglojęzycznym forum przeczytałem, że EJ22 to jest jakaś hybryda 2.0 i 2.5. Oryginalne silniki EJ22 phase 2 od legacy są praktycznie nie do dorwania, znalazłem jeden na ebayu za 4.5k. Mam jeden EJ20 na wierzchu, do lata mogę przy nim grzebać, tylko chc
 15. W wolnossaku wydech działa jak sprężyna, na końcu musi być odpowiednio stłumiony, żeby uzyskać zjawiska dynamiczne. Jak wrzucisz przelot o średnicy rury wydechowej to logiczne, że stracisz moc. U mnie w hondziawce założenie silercera zwiększyło moc samochodu, zmniejszyłem średnice wylotu spalin poprostu. Co do tematu, jeżeli masz dostęp do serwisówki, to znajdź czasy rozrządu. Potem obliczysz teoretyczną objętość wydechu za pomocą kilku wzorów dla RPM z maksymalnej mocy w danych technicznych. Policzysz z wymiarów geometrycznych objętość całego układu wydechowego dla tego tłumika 3'
 16. Czy EJ251 podejdzie pod skrzynie EJ16?
 17. Może mi ktoś określić jakie oznaczenia mają jednostki zakładane w GD Blobeye 03-05 z 2 litrowych motorów?
 18. Wg. obliczeń wychodzi mi 46,2mm dla EJ16 i nie wiem czy to jest wynik realny.
 19. Średnica rury która wychodzi z cylindra lub średnica kolektora wydechowego w miejscu przykręcenia do cylindra.
 20. Jaka jest średnica okna wydechowego w silnikach EJ16, EJ20, EJ25. Jak by ktoś miał kolektor wydechowy zrzucony to może zmierzyć?
 21. Takie kurniki z laminatu byly wystawiane na olx pod nazwą wlot powietrza subaru lub kurnik subaru bodajże po 120zl.
 22. Mam okazję zakupić silnik EJ251 od legacy III za 600zł. Silnik ma uszkodzoną uszczelkę pod głowicą, przebieg 380tys, zamontowany lpg, 60tys temu rozrząd. Do tego posiada automatyczną skrzynię biegów, chce go kupić bez skrzyni. Czy silnik podejdzie pod skrzynię i sprzęgło od mojego EJ16? Jaki jest koszt remontu takiego silnika? Czy jest sens w ogóle to brać?
 23. Wejdź na stronę grabCAD masz zaprojektowane flansze, wystarczy ściągnąć i wrzucić na CNC. Są też policzone ze dwa kolektory 4-2-1 i 4-1 ale tylko do wersji 2,5 N/A.
×
×
 • Create New...