Jump to content

Bartolini2721

Nowy
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

About Bartolini2721

 • Rank
  ..:: Swojak ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Nałęczów
 • Auto
  Subaru Impreza 05r.

Recent Profile Visitors

321 profile views
 1. Wejdź na stronę grabCAD masz zaprojektowane flansze, wystarczy ściągnąć i wrzucić na CNC. Są też policzone ze dwa kolektory 4-2-1 i 4-1 ale tylko do wersji 2,5 N/A.
 2. Niby do miejsca turbo się liczy, od turbo do końca to już samowolka. Daj znać jak ci to chodzi. Jaka średnica i grubość rur ci wyszła?
 3. A czym sie różni EJ251 i EJ253 od EJ25?
 4. Wszystko rozchodzi się o silniki SOHC. Czyli pod każdy silnik trzeba zmieniać kompa? A jak z układem przeniesienia napędu. Nie ukręci nic?
 5. Witam serdecznie, Czy silnik EJ16 można bez problemu zmienić na EJ20 lub EJ25? Czy będzie trzeba zmieniać ECU, skrzynie biegów i inne podzespoły? Czy mosty i półosie to wytrzymają? Ewentualnie jaki silnik podejdzie bez większych przeróbek zamiast EJ16? Czy w ogóle silniki EJ25 (167km) występowały w blobach? Z góry dziękuje za informacje.
 6. Może mi ktoś podać odległość tylnej krawędzi kurnika do tylnej krawędzi maski w blobie?
 7. Tak wszystkie czasy są dla silników z jednym wałkiem. Wznios krzywki ssącej w tym momencie wychodzi 5,228mm, czy jest możliwe żeby zawór otwierał się aż na 10,456mm?! W tym momencie z obliczeń średnica dolotu dla pojedynczego cylindra wynosi 48,9mm. Jeżeli zwiększę wysokość dwukrotnie wynosi 45,7mm czyli obie średnice są realne.
 8. Potrzebuje wysokości otwarcia zaworu ssącego do policzenia kolektora ssącego. Przyjąłem wysokość jako skok krzywki minus luz zaworowy i teraz czy dźwigienka znacznie zmieni mi tą wysokość. Nie uśmiecha mi się zrzucać pokrywy zaworów, żeby to sprawdzić, gdyż resztę danych znalazłem w serwisówce.
 9. 1.6 Otwarcie zaworu dolotowego 236' Otwarcie zaworu wydechowego 232' Kąt współotwarcia 20' 2.0 Otwarcie zaworu dolotowego 232' Otwarcie zaworu wydechowego 232' Kąt współotwarcia 8' 2.5 Otwarcie zaworu dolotowego 232' Otwarcie zaworu wydechowego 236' Kąt współotwarcia 7' Jeszcze mam takie pytanie, czy w silniku SOHC wysokość otwarcia zaworów będzie taka sama jak wznios krzywki minus luz zaworowy? Występują w SOHC dźwigienki, które nie wiem jak traktować.
 10. A mógłby ktoś podrzucić? Na szukajce nic nie mogę znaleźć. Ewentualnie jak by ktoś mógł jeszcze spojrzeć jakie są kąty otwarcia zaworów i wymiary zaworów w 1,6 to bym nie musiał już silnika rozbierać. Z wysokości wnioskuje, że wałki od 1,6 są ostrzejsze od 2.0, ale żeby mieć cały wygląd to pasowało by i kąty znać.
 11. Dzięki wielkie! Możesz mi jeszcze powiedzieć skąd to wziąłeś?
×
×
 • Create New...