Jump to content

mironig

Nowy
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mironig

 1. Ok, masz rację. W tym opisie reckiego jest błąd albo może jakiś skrót myślowy. Chwilę przed poprzednim postem jeszcze raz opisałem dokładnie podłączenie po modyfikacji do montażu haka. Dlatego napisałem że dokładny opis jest powyżej. Pozdrawiam
 2. zasilania nie można puścić przez kontrolkę. Kontrolka to zwykła dioda. Przełącznik ma 4 styki. Mój poprzedni post zawiera dokładny opis.
 3. odkopując: ostatnio montowałem hak i okazało się, że musiałem delikatnie przerobić instalację od przeciwmgielnego. Wcześniej na styku roboczym przekaźnika miałem minus. Czyli żarówka przeciwmgielnego włączała się po zwarciu minusa. Przy montażu haka musiałem przerobić tak aby na styku roboczym był plus. W sumie nie ma znaczenia czy będzie hak czy nie - lepszym rozwiązaniem jest jednak załączanie żarówki plusem na styku roboczym przekaźnika. Uszczegóławiając (po modyfikacji, po której bez problemu można założyć hak): Przełącznik - ma 4 styki: dwa do zwarcia plusa starującego przekaźnikiem i dwa do zasilenia diody sygnalizującej. Plus po stacyjce przechodzi przez styki zwierające przełącznika i biegnie do przekaźnika w klapie jako sterowanie przekaźnika. Z przekaźnika w klapie wraca kabel plus do przełącznika i jest podłączony do plusa diody. Drugi styk do masy w okolicy kolumny kierowniczej. przekaźnik w klapie ma 5 styków: 2 styki zasilanie przekaźnika - minus do masy, plus do plusa żarówki pozycji (najlepiej byłoby do mijania). 2 styki robocze - jeden do plusa pozycji (zmostkowany z plusem zasilania) drugi do plusa żarówki światła przeciwmgielnego. 1 styk sterowania - kabel + od przełącznika. Minus od żarówki przeciwmgielnego do masy lub może zostać z pozycji.
 4. Może takie rozwiązanie? Pozdrawiam
 5. Przyciemnienie działa. Mam to radio ponad pół roku. Jestem mega zadowolony. Nie wyobrażam sobie auta bez tego urządzenia. Kolega kupił nowe Mondeo z fabrycznym radiem sync 3 i w mojej ocenie jest mniej funkcjonalne niż ten Chińczyk. Wszystko działa jak należy. Sterowanie z kierownicy. Janosik w tle włączany z automatu. Google maps i wszystko inne na androida. Jedyna rzecz z którą jeszcze mam problem to moduł bluetooth Staga. Nie mogę połączyć się tym Chińczykiem z instalacja LPG.
 6. https://forum.subaru.pl/topic/100855-antena-radia-outback-iv-2010-usa/ Może takie rozwiązanie wpadnie Ci w oko?
 7. Na szczęście na razie wszystko ok. Ale możesz napisać na priv jaka cena i przebieg i czy będzie pasował od poprzedniej wersji.
 8. czy silnik od forestera ej253 Wersja EU do 2009 r podejdzie do Outback IV 2010-2012 r. Wzrokowo widać, że są trochę inne kolektory i osprzęt. Chyba też różnią sie pokrywy zaworów. Mam już 200 tys mil nakręcone więc rozważam w przyszłości konieczność wymiany ;) Ktoś przerabiał temat ??
 9. Jakiego oprogramowania używasz z kablem kkl?
 10. https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/100257-Felgi-Subaru-Outback-IV-USA-kolor-Ferric-Grey-II-B55#entry2707049
 11. U mnie jest ok na wbudowanym mikrofonie. Google voice też idealnie rozpoznaje mowę więc korzystanie z tego urządzenia jest na prawdę przyjemne. Poza tym na xda jest update softu. Po aktualizacji ciekawszy wygląd np radia i większa możliwość personalizacji
 12. Masz problem z zasięgiem stacji? Czy jakiś inny.
 13. Sklep ZWNAV. Android 8.0 8 Core RAM 4GB ROM 32GB Car GPS Auto Radio Screen DVD Player For Subaru Legacy Outback 2009-2014 Free Map And Camera https://s.click.aliexpress.com/e/cc6ts7FS
 14. Ja po katalogu w I....c... dobralem zły. Był za długi. Ale mają tam fajne urządzenie do pomiaru długości i w ten sposób kupiłem pasek. Przed pójściem do sklepu Zmierzylem stary pasek przy pomocy sznurka i miarki. Wyszło 166 cm. 5 rowków w pasku, 6 klinów. Może w jakiś sposób ułatwi Ci to wybór.
 15. Jest to jakieś rozwiązanie. Brałem je pod uwagę jako pierwsza myśl. Jednak tak czy inaczej musiałem położyć kabel do kamery, więc dwie żyły do przeciwmgielnego nie zrobiły wielkiej różnicy. Na prawdę nie trzeba się bać zdjęcia kilku plastików. Przy odrobinie wyczucia trudno cokolwiek uszkodzić.
 16. Nie miałem fabrycznego navi. Było zwykłe radio bez zmieniarki 6 płytowej. taki był opis aukcji na chińskim portalu: Android 8.0 8 Core RAM 4GB ROM 32GB Car GPS Auto Radio Screen DVD Player For Subaru Legacy Outback 2009-2014 Free map and camera teraz jest takie: przycisk MUTE jest przypisany tak aby uruchamiał radio. Długie przyciśnięcie to przycisk BACK. Przycisk MODE przypisałem tak aby wracał do HOME screen, długie przyciśnięcie uruchamia Yanosika. Przyciski głośności standardowo. Strzałki zmieniają stacje radiowe na kolejne lub poprzednie. Podczas pracy odtwarzacza kolejny/poprzedni utwór. Każdy przycisk jest konfigurowalny. Można do niego przypisać dwie funkcje - jedną do krótkiego i jedną do długiego wciśnięcią.
 17. Ja mam zasilanie pociągnięte od tylnych świateł pozycyjnych więc przeciwmgielne zadziała jedynie po włączeniu świateł.
 18. kabel przeciągnąłem w oryginalnym szachcie wzdłuż lewego dolnego progu. Później w górę w okolicy tylnego błotnika i fabrycznym przejściem z dachu do klapy. Nawet jeżeli zerwiesz jakiś kołek możesz go dokupić w większści sklepów motoryzacyjnych za 1 pln. Ja kupiłem 100 z chińskiego portalu za 7 zł tylko jeden uszkodził mi się przy demontażu plastików. gdyby udało Ci sie znaleźć dwukolorową żarówkę led (biało czerwona w16w mógłbyś w świetle cofania mieć jednocześnie przeciwmgielne) Mi nie udalo sie znaleźć takiej żarówki wiec zrezygnowałem z jednego światła cofania. tez mam kamerę i zastosowałem w światło cofania, które zostało żarówkę ledową philips. Daje więcej światła niż dwie oryginalne żarówki cofania. dokładny symbol przekaźnika to: przekaźnik bistabilny (ON-OFF): 4WSP przycisk znalazłem na polskim serwisie aukcyjnym za 40 zł. czerwona żarówka philips led. dwie za 99 pln. Jedna na zapas
 19. Jeżeli podoba Ci się takie rozwiązanie, jest mój wątek na forum. Ewentualnie pisz na priv.
 20. ok. Sam rozgryzłem o co chodzi z anteną. W Outbacku 2010 antena jest wydrukowana na górnej części tylnej szyby :) miedzy anteną a radiem znajduje się wzmacniacz (po maskownicą tylnej klapy). Jest on zasilany +12V wychodzącym z radia do kostki w której są pozostałe przewody (głośniki, zasilanie itd). Kolor kabla - żółto czarny- pierwszy od brzegu po prawej patrząc na wtyczkę samochodu z zatrzaskiem skierowanym w górę. Radio z androidem nie miało poprowadzonego zasilania bezpośrednio do kostki , dlatego konieczne było dołożenie jednego konektora do kostki radia z androidem i podłączenie niebieskiego przewodu z radia do żółtoczarnego przewodu w kostce samochodu. W ten sposób wzmacniacz dostaje zasilanie po włączeniu radia i wszystkie stacje odbierają tak samo dobrze (a może nawet lepiej) niż w radiu fabrycznym.
 21. W weekend widziałem taka instalacje w "Lanosie" 2009 2.0. jest to zwykła instalacja iv generacji.
 22. założyłem w weekend radio z androidem dedykowane do Outbacka. Wszystko działa idealnie. Jedynym mankamentem jest słaby sygnał z anteny radiowej. Doczytałem, że antena w Outback'u znajduje się na tylnej szybie. Przy konsoli środkowej jest kostka w której są dwa prostokątne piny. Dochodzą do niej dwa cienkie kable przypominające budową kabel koncentryczny. Nigdzie nie mogę znaleźć przejściówki najlepiej z separatorem. bez zgłębienia tematu podłączyłem pin z wtyczki która przyszła z radiem do jednego z pinów anteny w samochodzie. Drugi jest niepodlączony. Radio działa, ale np. lesie gubi zasięg stacji. Doczytałem, że fabryczna antena jest zasilana napieciem z radia, które w obecnej konfiguracji nie jest u mnie podpięte. Może ktoś przerabiał temat i może podsunąć rozwiązanie??
×
×
 • Create New...