Jump to content

porowski

Nowy
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

porowski's Achievements

0

Reputation

  1. Pozostaje jeszcze do diagnozy głowica - w serwisie zapewnili mnie, że jeżeli nie będzie się nadawać już do eksploatacji to będa wnioskować w SIP-ie o nową. O świecach jeszcze nie było mowy.
  2. Witam, dziękuję wszystkim za podpowiedzi i sugestie. Po wielokrotnych rozmowach z serwisem Subaru z Poznania, Subaru Import Polska otrzymałem informację, że sprawę przekazano do producenta w Japonii. Wczoraj otrzymałem odpowiedź, że zdecydowano o wymianie części na koszt producenta, po mojej stronie będzie robocizna oraz płyny eksploatacyjne, co i tak nie będzie małą kwotą. Części jakie otrzymam to: short block, komplet uszczelek, przewody wys. ciśnienia, komplet wtryskiwaczy, pompa oleju, chłodnica oleju, turbosprężarka. Jest to gest handlowy Subaru. Przy okazji, w związku z tym, że PDF jest już wyciągniety chcę go ponownie dać do wypalenia w firmie w Krzywiniu, k. Gstynia, którą już wcześniej poleciła mi Centralal Subaru. Wszystkie części, które otrzymam są nowe, jednak nie będą objęte gwarancją. Mam tylko nadzieję, że seriws Subaru dokładnie przeprowadzi remont i samochód posłuży mi przynajmniej kolejne 180 tys. km. Będę wdzięczny za dodatkowe informacje na co jeszcze teraz powinienem zwrócić uwagę. Chociaż nie za bardzo będę miał wpływ na to co zrobią w serwisie. Do postu powyżej: Outback w automacie.
  3. Witam wszystkich Forumowiczów, cieszę się, że mogę dołączyć do forum, choc nie ukrywam, że przyprowadził mnie tutaj duży problem. Moje auto to Subaru Outback 2.0 D Aktiv - chwilowo bez silnika. Pozdrawiam
  4. Witam, na wstępnie powiem, że jestem nowy członkiem forum Subaru, więc z góry przepraszam, jeżeli taki temat już się pojawił, jednak nie mam czasu wszystkiego przeglądać. Do zalogowania się tutaj skłoniła mnie całkowita bezradność, więc może ktoś będzie w stanie dać mi jakąś wskazówkę co dalej robić.... od lipca 2015 roku jeżdże Subaru Outback 13 - Legacy 2.0 D Active. Samochód kupiłem w salonie w Poznaniu, jako auto po demonstracyjne z przebiegiem 5000 km. Samochód użytkuję w do celów służbowych, przebieg na dzień dzisiejszy to 190 tys. km - tylko trasy. Od ponad roku jest problem z DPF-em, serwis Subaru jedyne co może zrobić to wymienia mi rozrzedzony olej, w tej chwili już co 6-7 tys. km. W pewnym momencie centrala Subaru zasugerowała oddanie, do sprawdzonej przez nch firmy, DPF-a do wypalenia. Zabieg pozwolił mi spokojnie jeździć przez ok 20000 km. Później to samo - co 6-7 tys km wyiana oleju. Ostatnio jednak pojawił się większy problem - skończył się silnik. Diagnoza w serwisie Subaru w Poznaniu - brak kompresji na cylindrach. Po wyciagnięciu i rozebraniu silnika stwierdzono, że jest dziura w tłoku, która powstała na skutek uszkodzonego wtryskiwacza. Nie było żadnych objawów. Pod koniec jazdy, chwilę przed wyłączeniem silnik poszedł z rury czarny dym i para spod maski. Później już tylko laweta. Nie mam pojęcia co mam zrobić dalej. Przerażają mnie koszty naprawy. Do wymiany jest shortblock, cztery wtryski... reszty nie wiem. Nie tego się spodziewałem po marce Subaru. Czy uważacie, że wcześniejsze problemy z zapychającym się DPF-em można powiązać z wadliwie działacąmymi wtryskiwaczami? Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Czy znacie jakiegoś dobrego fachowca od Subaru na terenie Polski? Ewentualnie jakiś kontakt do kogoś, kto skupuje takie samochody.
×
×
  • Create New...