Jump to content

Zodiak

Użytkownik
 • Content Count

  250
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Zodiak

 1. Jak zatankuję 98 (robię to raz na kilka tankowań), nie czuję żadnej różnicy, poza tym co zostawiłem w kasie. Ani w NA ani w turbobenzynie. W silnikach fabrycznie przystosowanych do spalania Pb95 lanie Pb98 poza satysfakcją (wątpliwą) nic nie daje. Tak dla przykładu - LPG ma liczbę oktanową na poziomie 110. Dlaczego przy tak wysokiej liczbie oktanowej, większej ilości spalanego paliwa moc jest praktycznie taka sama? Chodzi o kaloryczność paliwa. Pb98 nie ma większej kaloryczności, to i nie da lepszych parametrów. Silnik musi być zestrojony do konkretnego paliwa.
 2. Zodiak

  Kubica w F1

  Bardzo mnie ciekawi jak to jest z tymi bolidami. Mam wrażenie, że GR mniej biadoli. Może mniej świadomy niż RK? Z jednej strony mnie bardzo cieszy powrót, z drugiej zaczynam wątpić w brak ograniczeń u Roberta. Schumacherowi powrót też nie wypalił.
 3. W Astrze 2010 rok, przy okazji wymiany hamulców z tyłu okazało się, że mam pęknięte obie. Też nie wożę żadnych ciężarów, nie jeżdżę po terenie (od tego mam inne auto ). Bez żadnych objawów. Po wymianie auto jest trochę bardziej "zwarte" ale bez rewolucji w prowadzeniu.
 4. Miałem dylemat między Kormoranem a Dębicą. UHP2 trochę droższe ale na papierze lepsze parametry. Szczególnie jeśli chodzi o głośność. W rzeczywistości są faktycznie ciche. Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy - wcześniej przez swoje gapiostwo miałem opony RoF - strasznie twarde, za to w zakrętach jak po szynach. UHP2 nie są tak pewne w zakrętach ale nie są nieprzewidywalne. O komforcie nie piszę, bo bez sensu - wiadomo, że RoF będą twarde, tego się nie przeskoczy. Są ciężkie, co też czuć. Wcześniejsze opony, to Bridgestone Potenza S001 - gdybym miał kupić drugi raz, bym kupił ale nie RoF [emoji6] Ale za komplet trzeba wyłożyć ponad 2 tys., prawie dwa razy więcej niż za Dębicę. Dwa razy lepsze nie będą
 5. Żarówki sprawdziłeś? Nie sprawdzałem, bo wydawało mi się mało prawdopodobne, żeby wywaliło dwie naraz. A jednak... Czekam tylko na info co z reflektorami dodatkowymi.
 6. @Rafaelo - sprawdziłem manetkę, dla pewności bezpieczniki, styki modułu przekaźnika włączającego światła (zaśniedziałe) i... kicha. Nie mam pomysłu co dalej. Jadę do mechanika, dzięki za podpowiedzi!
 7. @ewemarkam - dzięki, jutro zajrzę, przekaźników gdzie dokładnie szukać?
 8. @Rafaelo - podpowiesz jak się do nie dobrać?
 9. Panie i Panowie, mam problem ze światłami. Mój Prosiaczek ma światła w takiej konfiguracji: Do tej pory było tak: manetka cały czas ustawiona na światła mijania - po odpaleniu włączały się światła mijania i tak sobie jeździłem. Jak włączałem drogowe (długie), to włączały się drogowe w reflektorach i dodatkowe lampy. Dzisiaj - w jakiej pozycji nie byłaby manetka nie palą się światła mijania, przełączenie na długie powoduje włączenie długich w lampach, dodatkowe lampy martwe. Tył pali się normalnie. Myślałem, że może bezpiecznik (szczerze - nie sprawdzałem!) ale wtedy nie działały by długie w reflektorach - tak na logikę. Macie pomysł gdzie szukać problemu? ZDJĘCIE POGLĄDOWE - reflektory ogarniałem na jesień!
 10. Moje Subaru dzisiaj obwoziło mnie po rejonach górnej Biebrzy. Zdjęć Subiego nie ma ale mam kilka z wycieczki Tereny może nie były jakieś specjalnie wymagające, do przejechania ośką, ale komfort jaki daje wyższe zawieszenie i napęd na 4 jest bezcenny.
 11. Pozdrowienia dla Subiego mijanego na trasie Augustów - Lipsk
 12. Tak poza konkursem - Was jara polska wersja Aliexpress? Jak widzę pl.aliexpress w adresie to nawet nie zaglądam...
 13. Zodiak

  Kubica w F1

  Zdecydowanie gra. Wygląda jak F1 2018.
 14. Ja tam brał automat. Skoro w Outku nie był Ci potrzebny, to myślę, że w Forku też nie przyda się. Skrzynia pancerna, wolna i tylko 4 biegi ale da się jeździć. Dla porównania - mam drugie auto z automatem 6 biegowym i naprawdę nie ma dramatu.
 15. Oczywiście, że się odbija. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, bo kiedyś rejestrowałem auto z którego usunąłem kratkę i diagnosta w DMC pomylił się o 10kg. Musiałem jeździć korygować. Ale bzdura, że masa własna 900 kg plus ładowność 900 kg daje DMC 900kg już nie przeszkadza.
 16. Zodiak

  Kubica w F1

  Było wcześniej.
 17. Generalnie we wpisach w dowodach rejestracyjnych panuje wielka "dowolność" Przykłady: - przyczepa - masa własna 900kg, ładowność 900kg, DMC 900kg - marka Fiat, model Lancia - przyczepa lekka o ładowności 0kg - auto osobowe (kompakt) z silnikiem o mocy 10,50kW - auto z niepoprawnym VIN (od 13lat!) Itd, itp.
 18. Pojechaliśmy dzisiaj na działkę zawiesić budki lęgowe. Przy okazji zabrałem znajomego, żeby ustalić pewne rzeczy co do prac na działce. Usłyszałem, że nie dojedziemy - mocno rozmokła droga, ostry zakręt i podjazdy. Cóż mi pozostało, stwierdziłem, żeby potrzymał piwo Oczywiście, że dojechaliśmy i wróciliśmy
 19. Zodiak

  Kubica w F1

  Ciekawe jak pójdzie McL? Lando na 8, Carlos w ogonie. Trzymam kciuki za Lando, kibicuję Robertowi.
 20. Zagadkowe jest to spalanie. Bo... Co to znaczy duże miasto? Silnik uturbiony? Manual, automat? Jak miasto typu Wrocek, Gdańsk, Wa-wa, turbo, automat to spalanie w normie. Mój 2.0 NA automat jeżdżąc większość w trasie do 110 pali 11 litrów LPG. Z tego co wiem, to norma więc odnieś sobie do pytań i stanu faktycznego. Zakładając, że spalanie w normie i gdyby kielichy były do robienia (i do zrobienia), przebieg w granicach 300-350 tys. i reszta jak w opisie, to warto wziąć. Jeszcze jedno pytanie - buda SF czy SG?
 21. Tutaj zadziałała zasada, że najlepszy samochód na świecie, to samochód służbowy... :( Niestety u nas nadal mentalnie tkwią w minionym ustroju - nie moje, to po zbója o to dbać... Jak wiedział i nic nie zrobił, to bym obciążył za koszt naprawy.
 22. To ja sobie kiedyś drogę tak skróciłem: Później musiałem czyści chłodnicę z traw
 23. Fajna sprawa Ja bardzo często skracam drogi - uważam, że jak są na Googlu, to Subaru sobie poradzi Parę razy było gorąco ale to Subaru. Jedyny dyskomfort w takich sytuacjach dla mnie jest związany z tym, że daleko trzeba iść po ciągnik, bo z reguły jeżdżę tylko z rodziną, znajomi jakoś jeżdżą tylko ośkami Mam działkę oddaloną 20 km od domu - znam chyba większość możliwych dojazdów wszelkimi możliwymi drogami
 24. Pozdro dla ziomeczka na trasie Ełk - Stare Juchy - w końcu ktoś mrugnął pierwszy
×
×
 • Create New...