Jump to content

TOMA52

Użytkownik
 • Content Count

  1449
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by TOMA52


 1. 3 godziny temu, Szmiglo napisał:

  żeby wymienić wewnętrzny filtr trzeba rozebrać skrzynię

  Są dwa filtry "wewnętrzne". Jeden - jak piszesz, drugi to po prostu "smok" oleju: 31728AA180.


 2. Nie mam dostępu do aktualnych podręczników serwisowych, ale jeszcze niedawno nie było opisanej procedury dynamicznej, jedynie statyczna.

  Z tego co wiem, różne ASO zaopatrują się na własną rękę w różne urządzenia (Motul, BG, Ravenol ...) i raczej posługują się procedurami opracowanymi przez producentów tych urządzeń.

  Aby wymiana dynamiczna była wspierana przez Subaru, to rozumiem, że albo byłaby dostępna maszyna opatrzona numerem części Subaru (jak każde bardziej skomplikowane narzędzie, np. ściągacz łożysk, blokada rozrządu itp) albo byłyby podane oficjalnie zatwierdzone urządzenia i w podręczniku serwisowym podana byłaby procedura wymiany.

   

  Z tego co pisał @Marcin Jakubowski przyczyną awarii może być spadek ciśnienia oleju podczas wymiany - maszyna wtłacza olej pod zbyt niskim ciśnieniem?


 3. 41 minut temu, grzes124 napisał:

  zjawisko LSPI

  Zjawisko to ma swoją przyczynę raczej w powstawaniu dodatkowych ognisk (samo)zapłonu w cylindrze spowodowanych nagarem z oleju silnikowego. Są oleje (spełniające normy wymagane przez Subaru), które mają to minimalizować - zapewnia to norma Dexos1 GEN-2. Lepkość chyba tylko 5w30. 


 4. 10 godzin temu, alepka napisał:

  Statycznej też nie zalecał......

   

  Ja w polskiej instrukcji OBK MY 17 mam takie zalecenie (pod warunkiem ciągnięcia przyczepy), więc odpowiednia procedura musi być w manualu serwisowym.


 5. Gdyby producent zalecał wymianę dynamiczną, to byłaby podana w podręczniku serwisowym procedura tej wymiany, a także dopuszczone modele urządzeń do tej czynności (albo wręcz model opatrzony numerem Subaru, jak inne narzędzia specjalne). Obawiam się, że nie ma jednolitego wyposażenia ASO w tym zakresie. Przyznaję, że nie widziałem aktualnego podręcznika serwisowego, a jedynie manual dla USA z 2015 roku. Tam jest tylko instrukcja wymiany statycznej. 


 6. 10 godzin temu, Łukasz Czarnecki napisał:

  Moim zdaniem jako hybryda lepsza niż rav4

  Założenia fajne,  poza wąskim zakresem prędkości napęd przekazywany z silnika spalinowego tylko elektrycznie,  w tym wąskim zakresie spinany na sztywno bez skrzyni biegów.

  Tylko Toyota rozwija swoją technologię od 1995 (prototyp Priusa) i dziś wiadomo czego się można po niej spodziewać, w przypadku Hondy trochę niewiadoma ...


 7. Czyszczenie wodne czyści olej z popiołów, m in. z oleju silnikowego, które nie wypalają się okresowo, tylko akumulują. Filtr się stopniowo zapycha, co jest jakoś mierzone (różnica ciśnień?) i po pewnym czasie (Koledze po ok. 270 000 km) przekroczony zostaje próg zapełnienia, co jest sygnalizowane odpowiednim błędem.

   

  Wypalanie okresowe wypala sadze - tytułowe cząstki stałe, czyli co innego, niż czyścimy w procesie czyszczenia wodnego.


 8. Dlatego nie pisałem nic o belkach ;-)

  Tu masz manual, bez nr belek, ale są narysowane jakieś aero: https://roofracks.co.uk/pdf-reader/web/viewer.html?file=https://roofracks.co.uk/_pdf/4910.pdf

   

  Konfigurator podaje belki 960 - 108 cm.

  Takie długie jak chcesz dać mogą nie pasować, bo w tych belkach wycięcie od dołu na stopę jest tylko na kilkanaście cm od krawędzi belki. Czyli nie zsuniesz stóp tak blisko siebie, aby złapać relingi.

  • Thanks 1

 9. 4 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

  jezeli ktos chce / musi miec hybryde "w SUV'ie", to imho juz lepiej kupic RAV4

   

  Chyba do miasta. Ja myślałem, że chcę, ale mi przeszło powyżej 120 km/h - straszny hałas spowodowany opływem powietrza.


 10. 18 minut temu, Licho napisał:

  Mając teraz 0,03%

  Raczej już 0.04% (ponad 400 ppm). Samo w sobie CO2 nie jest trucizną, czego nie rozumie większość "ekologów" z bożej łaski i jest pożyteczne. Problemem jest ocieplenie klimatu.

×
×
 • Create New...