Jump to content

piotrost

Nowy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

About piotrost

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Auto
  Subaru legacy
 1. Kontrolka po przekręceniu kluczyka się zapala, dzięki za pomysł ze stykami - sprawdzę.
 2. Legacy IV, dolałem chyba z 5 litrów, podpompowałem i ruszył ale od tamtej pory jak mam 1/3 zbiornika to się tankuję. Z żarówką mogę spróbować - ale sam chyba nie dam rady. Pytanie tylko czemu wyssał do 0 paliwo a pokazał zasięg 140 km? Przy jeździe autostradowej właśnie przy około 130-140 zaświeca się rezerwa a tu było po prostu 0 paliwa.
 3. Miałem przykry przypadek na autostradzie - zabrakło mi paliwa:) Nie zaświeciła się kontrolka rezerwy - w ogóle. Komp wyświetlał zasięg 140 km. wskazówka działała normalnie - opadła nisko, ale kontrolka się nie zaświeciła wcale i samochód po prostu stanął. Jakieś pomysły?
 4. Miałem przykry przypadek na autostradzie - zabrakło mi paliwa:) Nie zaświeciła się kontrolka rezerwy - w ogóle. Komp wyświetlał zasięg 140 km. wskazówka działała normalnie - opadła nisko, ale kontrolka się nie zaświeciła wcale i samochód po prostu stanął. Jakieś pomysły?
 5. Problem był jednak w skrzyni - okazało się, że te tryby zębate były w jakiś sposób minimalnie uszkodzone - nie było tego w ogóle widać, ale po ich wymianie problem ustąpił.
 6. NIc - żadnych drgań. podjechałem do Aso - powiedzieli, że raczej nie skrzynia tylko dwumasa albo silnik - zwariować można.
 7. Podczas cofania na parkingu na wstecznym wyskoczył bieg i zgasł silnik, Po ponownym uruchomieniu wszystko bez problemu, ale po chwili zauważyłem dziwne terkotanie na 2 biegu - próbowałem wywołać to samo na innych biegach ale mi się nie udało nie wiem czy to kwestia biegu czy obrotów. Wydawało się, że dzwięk ten idzie ze skrzyni biegów. Jako że miałem następnego dnia ruszać na szybkie wakacje do Austrii wolałem sprawdzić co to więc podjechałem do warsztatu. Szybka diagnoza - skrzynia biegów. W 2 dni coś tam wyciągnęli i zregenerowali, potem złożyli do kupy ale niestety terkotanie nie ustało - kolejna diagnoza, że ułamał się jakiś tryb i jego kawałek pozostał w skrzyni biegów. Znowu 2 dni rozbierania, płukania - nic nie znaleźli, złożyli skrzynię i nic -wciąż to samo - cały czas terkocze. Mechanicy nie mają chyba pomysłu co to może być bo sugerują, że może coś się odkształciło i dlatego terkocze - ale podobno skrzynia jest bez zarzutu. Pytanie więc co robić? czego się czepić? jakieś sugestie? Nie posądzam warsztatu o oszukiwanie i naciąganie bo wiem, ze specjalizują się w subarakach ale z mojego punktu widzenia ponad 2k wydane, a zabieram auto z usterką z którą przyjechałem. Serdeczne dzięki za jakiekolwiek pomysły.
 8. Więc... niniejszym informuję, iż sprawa szczęśliwie dla mnie i dla legacy zakończyła się. Rdza została usunięta i dach pomalowany. Wszystko w ramach polityki dobrej woli Subaru. Tym samym dziękuję za konstruktywne podejście. Z legacy żegnam się z początkiem roku - przekazuję w ręce żony, a sam przesiadam się na outbacka.
 9. Najmocniej przepraszam - nie czytałem tej wypowiedzi przed umieszczeniem mojego wpisu. Zdaję sobie sprawę, że moja wcześniejsza wypowiedź stawia Pana w dość niekorzystnym świetle wobec Rzecznika ( "Jak to, proponują mu pomoc a on się do nas zgłasza ?"), który może posądzić Pana o zwykłe pieniactwo ( niestety w Polsce dość popularne ). Oczywiście może Pan argumentować, że w momencie zgłaszania "sprawy" mojej wypowiedzi jeszcze tutaj nie było. Niestety ogólnie przyjętym jest standardowy okres oczekiwania na odpowiedź do 2 tygodni ... Cóż, tego już nie zmienimy - sorry. No cóż, Rzecznik nie dokonuje "wykładni". Jego zadaniem jest wspieranie p.t. Konsumenta w konkretnej sprawie, informacja prawna etc. Cytując odpowiednie zapisy " Rzecznik Konsumentów nie ma uprawnień kontrolnych, nie orzeka w sprawach, nie wydaje nakazów ani zakazów, nie nakłada kar ". Od wykładni, nakazów etc jest UOKiK . Tenże UOKiK dokonał w 2004 roku analizy rynku motoryzacyjnego tak pod kątem umów kupna-sprzedaży, jak i treści książek gwarancyjnych. Mogę z przyjemnością zakomunikować, że także nasza firma temu badaniu podlegała i rzeczone zapisy odnośnie gwarancji ( w tym gwarancji antykorozyjnej ) nie zostały zakwestionowane. Z powyższego wynika, że Rzecznik - jeżeli się do Pańskiej skargi odniesie i złoży u nas odpowiednie zapytanie ( taka jest procedura ) - otrzyma odpowiedź j.w. Trochę szkoda, niepotrzebnie zajmuje Pan sobie i innym czas, gdy odpowiedzi są znane. No ale cóż, takie Pańskie prawo. Natomiast w kontekście Pańskiej aktywności pozostaje mi zapytać, czy chce Pan oczekiwać na odpowiedź Rzecznika, czy też zamierza Pan podjąć działania ( choć o tym powinien Pan istotnie Rzecznika poinformować ...) Oczekuję na określenie Pańskiego stanowiska i .... ....jak zwykle..... pozdrawiam Szanowna Dyrekcyjo:) Normalną rzeczą jest dla mnie jest sytuacja gdy przepisy/zapisy dotyczące moich praw konsumenckich są dla mnie niezrozumiałe i wówczas kontaktuję się z takim właśnie organem. Wystąpiłem do nich na piśmie ws interpretacji, natomiast udało mi się tez ustalić termin osobistego spotkania na którym dowiem się co na to wszystko mówi litera polskiego prawa - tak dla siebie i na przyszłość. Żaden oficjalny przewód dotyczący konkretnie Państwa nie został otwarty. Co do dokumentacji postaram się ją dziś zebrać i przesłać do Państwa.
 10. Słusznie prawisz. Ja nie jest ani mechanikiem, ani lakiernikiem ani prawnikiem - dlatego zgłosiłem wczoraj tą sytuację do miejskiego rzecznika praw konsumenta. Poczekam na ich wykładnię co do konieczności wykonywania dodatkowych przeglądów aby utrzymać warunki gwarancji w tej konkretnej sytuacji. Jak tylko dostanę odpowiedź podzielę się nią z Wami.
 11. nie oznacza, że przegląd powłoki został wykonany ? Wg Aso oczywiście nie - ich interpretacja jest taka, że sprawdzają czy nie ma zarysowań, wgnieceń i uszkodzeń. Cieszę się, że Cię o to zapytali - mnie niestety nie - podobno kosztuje to kilkadziesiąt złotych i naprawdę nie sądzę aby ludzie na przeglądach za 1200 czy 2400 zł oszczędzali kilkadziesiąt złotych.
 12. Po przeglądzie powinien dostać tzw. check listę. NOM i tu znowu ciekawostka bo na checkliście jest u mnie powłoka lakiernicza - i obok fajeczka ok. Ale jak się zapytałem o to w ASO to się dowiedziałem, że dotyczy to uszkodzeń, rys, wgnieceń itp - podobno. Przejrzałem sobie raz jeszcze historię mojego auta - w skrócie w Aso na przeglądy, części i robociznę w to auto zainwestowano 68 tys zł - od breloczka do wymiany silnika (wiadomo czemu) i żadne ASO nie zająknęło się o przeglądach lakierniczych. Auto przeszło przez 3 ASO z czego osobiście miałem kontakt z dwoma. Przy kupnie samochodu na wiosnę 2013 r- 3 godzinna inspekcja w ASO w Warszawie, przy inspekcji przedniej szyby - brak wzmianek o rdzy, ubytkach lakieru itp. Potem mały przegląd w ASO Lublin - w checkliście przy pozycji powłoka lakiernicza- fajka ok. W tym samym roku przegląd w ramach akcji zima - grudzień 2014 - adnotacja szyba czołowa ok (odprysk na dole). I znowu nikt się nawet nie zająknie o jakimś przeglądzie lakierniczym. Czyli co najmniej 3 razy w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy fachowcy oglądają szybę i lakier i nikt nic nie widzi, ale też nie proponuje przeglądu lakierniczego, a gdy ja sam swoim mało fachowym okiem zauważam tą rdzę i zgłaszam się do ASO dostaję info, że sprawa jest im znana ale przez brak pieczątek w książce mogę to sobie zrobić na własny koszt.
 13. Z zasady /z pewnymi wyjątkami/ nie Pan-ujemy tutaj. A że się nie odniesiesz... Nie dziwi mnie to. Gdybyś dopełnił formalności /wykonywał okresowo przeglądy powłoki lakierniczej/ raczej byś nie zawitał na forum. Przyszedłeś tu się wypłakać. Pokazać jaki to biedny i poszkodowany jesteś przez złe i niedobre ASO i SIP. Ale problem tkwi gdzie indziej. A do tego to się już przyznać nie potrafisz. Mimo, że jest Ci to pokazywane. Cóż? Z taka postawą spotykałem się wielokrotnie w trakcie mojej pracy. Dlatego napisałem: nie dziwi nie to. Bezpłatna naprawa należała by Ci się bezdyskusyjnie. Pod dwoma warunkami: a. w okresie gwarancji na powłokę lakierniczą b. tylko i wyłącznie w przypadku wykonywania terminowo przeglądów okresowych powłoki lakierniczej. Czy obydwa punkty są spełnione? Nie sądzę. Dalej szukasz winnych niewykonanie Ci tej usługi bezpłatnie? Twoje stanowisko już znam. Bądź tak dobry i daj się wypowiedzieć innym użytkownikom, którzy mają podobny problem. Dyskusja między nami jest bezcelowa - każdy wie swoje.
 14. Jak może być celowym działaniem niechęć do wykonania prostej usługi? Problem jest gdzie indziej. Nigdy, ale to nigdy, nie zleciłeś w ASO wykonania takiego przeglądu. (nie sądzę abyś się do tego przyznał wprost) Wynika to z Twojej niewiedzy na ten temat. A wystarczyło przeczytać KG i IO. I z tej niewiedzy wychodzi teraz Twoje opluwanie Subaru, SIP i pewnie kogoś jeszcze. BTW: to co widać na zdjęciach nie pojawiło się teraz, nagle. To już długi czas już jest. Podczas przeglądu nie szuka się tylko ognisk, które widać z balkonu na 4 piętrze. Dlatego, gdyby przeglądy były robione, można było dawno temu ten temat zamknąć. Opluwanie? No to pojechałeś szanowny Panie. Pan pozwoli, że się nie odniosę. Wnioski każdy wyciąga sam.
 15. Oj uważaj bo w moim #ASOSubaru gdy ich zapytałem czemu nie proponują tego dodatkowego super przeglądu powłoki lakierniczej poinformowało mnie że nie proponowali bo widzieli że i tak już nie było wcześniejszych wpisów więc "po ptakach". Ot tak sobie wymyślili. Dla mnie to ściema i celowe działanie. Ale widzę, że temat nośny toteż w przyszłym tygodniu postaram się założyć jakiś dedykowany fanpage #rdzywsubaru - może jak nas się więcej zbierze to przestaną ignorować sprawę.
×
×
 • Create New...