Jump to content

tomekk88

Nowy
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About tomekk88

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P

Recent Profile Visitors

231 profile views
 1. tomekk88

  SBD i Torque

  Forester z 2009r, czyli nie da rady Torque Pro :/ Dzięki za info. Czy jest jakaś inna opcja żeby odczytać parametry DPF (soot, ash, proces wypalania) w tym modelu w warunkach domowych?
 2. tomekk88

  SBD i Torque

  Mam problemy z SBD i migająca kontrolką DPF. W celu podglądu parametrów skonfigurowałem sobie Torque Pro według pierwszego posta, tzn dodałem dodatkowe czujniki PID, jednak nie wyświetla mi danych. Wskaźniki są widoczne na pulpicie w aplikacji i pokazują jedynie 'brak danych'. Interfejs łączy się z autem (Forester SH 2.0d), podstawowe parametry tj. temp płynu chłodzącego pokazywane są prawidłowo. Co może być przyczyną? Wydaję mi się, że winny może być sam interfejs, stąd pytanie jakich dokładnie używacie? Mój to iCar Vgate Bluetooth v3.0.
 3. Czyli jest szansa, że mam zamontowane lusterka elektrycznie składane tylko nie mam przycisku... to by było super. Ok, dzięki wielkie za info. Muszę to sprawdzić. Szukałem w internecie, podzwoniłem i takie lusterka są łatwo dostępne( elektrycznie sterowane, elektrycznie składane i ogrzewane), przełącznik również. Schemat elektryczny już mam także w weekend zabieram się za sprawdzenie.
 4. Ja mam Impreze z 2009roku. Czy oprócz lusterek i przełącznika z przyciskiem składania potrzeba coś jeszcze typu komputer/sterownik?
 5. Trochę denerwujące jest to,że za każdym razem parkując na ciasnych parkingach muszę składać lusterka ręcznie. Tak się zastanawiam, czy byłaby możliwość dołożenia do Imprezy 2009 elektrycznie składanych lusterek. Ktoś już przerabiał ten temat? Na pewno trzeba by wymienić lusterka (7pin), panel sterowania lusterkami i położyć instalację elektryczną. Czy jeszcze trzeba by coś wymienić/dokupić? Jeśli ktoś posiada to prosiłbym o udostępnienie schematu elektrycznego sterowania lusterkami.
 6. Ok, rozumiem. Myślałem, że ktoś podrzuci nr zamienników bo 2 stówki za sztukę to sporo. Świece wymienione na oryginały 22439AA010. Dobrane przez ASO po nr vin. Póki co auto odpala bez problemów;)
 7. Idzie zima zatem postanowiłem sprawdzić świece żarowe. Okazało się, że 3 nie grzeją. Chcę wymienić komplet 4szt. Z tego co się dowiedziałem to występuje kilka typów do Subaru diesla z 2009r: -22439AA010 (koszt ok. 200zł) -22439AA000 (koszt ok.130-150zł) Czy ktoś mógłby polecić jakie wybrać? Czy te tańsze się sprawdzą, czy lepiej nie oszczędzać? A może są jakieś zamienniki?
 8. Pytałem w warsztacie, gdzie się zajmują obróbką silnika i powiedzieli, że wymienią tuleję w bloku aluminiowym. Więc, jak to jest z tym tulejowaniem? Auto sprowadzone do Polski kilka lat temu i od tego czasu nie jest serwisowane w ASO.
 9. Silnik już rozebrany, głowice sprawdzone na obecność mikropęknięć i wszystko z nimi w porządku. Dodatkowo sprawdzone zostały turbina, zawór egr i chłodnica spalin. Tutaj także spaliny nie dostają się do układu chłodzenia. Niestety po dokładnych oględzinach okazało się, że jedna z tulei cylindra jest uszkodzona, pęknięcie o długości 5mm na krawędzi przy samej UPG. Czy koś miał podobną sytuację i mógłby doradzić co z tym dalej zrobić? Czy akurat w tym bloku jest możliwość wymiany samej tulei cylindra?
 10. Przerabiam dokładnie ten sam temat u siebie tylko w imprezie. Gdybyś chciał poczytać o objawach zapraszam http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/84119-problem-z-uk%C5%82adem-ch%C5%82odzenia-silnika/ . Byłem na teście CO2 i niestety u mnie wyszło, że spaliny dostają się do układu chłodzenia, nie od razu ale po kilkunastu minutach. Mam nadzieję, że skończy się na wymianie uszczelek, bo jak głowice są uszkodzone to koszta znacznie rosną. Nie chciałbym Ci wykrakać ale masz pewnie UPG do wymiany.
 11. Niestety po teście wyszło, że spaliny przedostają się do układu chłodzenia W drodze powrotnej z warsztatu zaczeła migać czerwona kontrolka temperatury silnika. Mignęła ze 3 razu i wszystko wróciło do normy. Mam do Was pytanie, co dalej? Czy od razu zrzucać obie głowice,co kosztuje niemało, czy może jest jakiś sposób na zidentyfikowanie która to głowica jest winna?
 12. Ok, dzięki za informację. Podjadę na test CO2 i badanie spalin i zobaczymy co dalej. Czy problemem może być turbosprężarka lub chłodnica spalin? Przez oba elementy przepływa zarówno płyn, jak i spaliny. Czy jest możliwość żeby tu się jakość mieszały?
 13. Gdyby była uszkodzona uszczelka pomiędzy kanałami olejowymi i wodnymi to obie substancje by się mieszały, a tego u mnie nie zaobserwowałem. Jeżeli spaliny dostają się do układu chłodzenia to i płyn przedostaje się do układu wydechowego, powodując dymienie. Innej możliwości nie ma, dlatego nie wydaję mi się, że to uszczelka pod głowicą.
 14. Gdyby to była uszczelka to byłyby także inne objawy, jak dymienie lub olej w układzie chłodzenia i odwrotnie. U mnie olej nie zmienia poziomu, cały czas jest ponad połowa stanu. Płyn czysty. Wydaję mi się,że gdzieś niewielka ilość spalin przedostaje się do układu chłodzenia i gdy ciśnienie wzrośnie korek od chłodnicy podnosi się otwierając zaworek, którym dostaje się płyn do zbiorniczka, mam rację? Tylko dziwi mnie fakt, że jeżdżąc spokojnie nic się nie dzieje. Gdy przekroczę ok 3tys. obrotów od razu 'rzyga' płynem do zbiorniczka. Może mi ktoś powiedzieć, a najlepiej sprawdzić u siebie, jak to jest z bulgotaniem, czy jest to normalne zjawisko? Czy może mieć to związek z turbosprężarką lub chłodnicą spalin? W tym tygodniu postaram się podjechać na badanie spalin i test występowania dwutlenku węgla w układzie chłodzenia.
 15. Auto to Subaru Impreza 2008r. z silnikiem 2.0 diesel. Problem polega na tym, że po otwarciu zbiorniczka wyrównawczego widać wyraźnie bulgotanie płynu. Czy to normalny objaw? Dodam, że po dynamicznej jeździe, gdzie obroty przekraczają 3tys przybywa płynu z zbiorniczku. Co jakiś czas, przepraszam za wyrażenie ale tak to wygląda, że auto ‘rzygnie’ spienionym płynem do zbiorniczka. Gdy się już całkowicie napełni przelewam spowrotem do chłodnicy. Innych niepokojących objawów nie dostrzegłem, auto nie dymi, nie ma problemów z odpaleniem, mocy też nie brakuję, zatem co może powodować taki objaw? Proszę o pomoc , gdyż jest to kłopotliwe przelewać płyn co 200km. Czy płyn ze zbiorniczka jest pobierany do układu, czy tylko nadmiar jest tam odprowadzany?
×
×
 • Create New...