Jump to content

PABLOPB

Nowy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About PABLOPB

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna

Recent Profile Visitors

262 profile views
 1. cześć Tomek, jaką masz skrzynie biegów, automat czy manual? mam podobnie w automacie
 2. Strazak ma racje 8612 podchodzi do silnika EJ253 - wire wound daje rade
 3. Według mnie coś szwankuje przed filtrem - filtr wyłapuje - a koniec będzie taki, że koszt pokryje jak zawsze ten co kupił. Bo starania o klienta są ale przed przyjęciem kasy, później to ty się martw ...........
 4. nie chciał na razie zdradzać "ziomalu"
 5. Panowie dym pojawia się i znika występuje raz na jakiś czas trudno określić, ponieważ czasami codziennie przez dwa dni a innym razem po miesiącu. Najczęściej po kilkunastu kilometrach od startu z zimnego silnika, zatrzymaniu na światłach i ponownym ruszaniu MASAKRA - auto nówka (objaw od początku). Żadne płyny nie ubywają. Oczywiście serwis jak i centrala subaru twierdzi, że to wypalanie dpfa, złe paliwo itd. Myślę, że nikt nie chce zająć się tematem profesjonalnie bo nie ma podstaw - czyli brak błędów na komputerze. Myślałem, że ta marka potrafi zająć się zgłaszanym problemem a nie zrzucani
 6. Witam, w moim nowym subaraku forester 2.0D z 2015r co jakiś czas wydobywają się z rury wydechowej kłęby niebieskiego dymu. Fakt ten można zobrazować - dym jak ze starych ciężarówek. Czy ktoś z użytkowników subaraków diesla spotkał się z takim zachowaniem auta? Otrzymałem odpowiedz z ..., że to wypalanie dpfa tzw. norma, ale coś takiego zaskakuje każdego użytkownika drogi jadącego za mną. To nie jest dymek! Myślałem, że wprowadzenie normy euro 6 powoduje zmniejszenie zanieczyszczeń wydobywających się z wydechu - niestety NIE!
 7. Rzuciłem temat, ponieważ ostatnio w autoryzowanej stacji powiedziano mi, że dpf już kilka razy się próbował wypalić, ale ja ten zły kierowca, który nie potrafi jeździć dieslem jestem temu winny. Czyli sugestia, że za jakiś czas może się pojawić wydatek . Powiem tak jeżdżę dieslami już kilkanaście lat (nie tylko po mieście) i różnymi markami ale nigdy nie miałem problemu z DPFem. Następna historia gdzie producent chce zgonić temat na użytkownika (niewłaściwa technika jazdy - sprzęgło w manualu, dpf ciekaw jestem co jeszcze wymyślą).
 8. Witam, Proszę o informacje na temat wypalania filtra DPF w Foresterze z silnikiem diesla, z automatyczną skrzynią biegów. W instrukcji podano procedurę dla skrzyni mechanicznej czyli min. 60km/h 1800-2500obr/min przez min. 15min. Jak to się ma do automatu gdzie teoretycznie kierowca prowadząc samochód nie ma na to wpływu, ponieważ automat obniża obroty do max niskich po ustabilizowaniu prędkości. Czy jest określona prędkość maksymalna w takim przypadku? Kupując samochód do poruszania się po "mieście" kierowca musi już zastanawiać się nad znalezieniem autostrady żeby wypalić DPFa?
×
×
 • Create New...