Jump to content

nor.ek

Nowy
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

About nor.ek

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  polska
 • Auto
  xv 2.0i cvt
 1. samopoziomujące zawieszenie w foresterze -> nivomat więc jeśli nie ma co tego układu "dopompowywać", jak to sie dzieje podczas jazdy, to pewnie trochę "siada" podczas dłuższego postoju.
 2. nor.ek

  Akumulator w XV

  bez problemu sip przysłał nowy akumulator , aktualnie na podmianę mają na stanie http://www.bannerbatterien.com/banner/produkte/batterien/running_bull/running_bull_efb/Running-Bull-EFB7.php
 3. nor.ek

  Pokrowce na siedzenia

  ja kupiłem jakiś czas temu w auchan w promocji po ok. 60zł za szt bardzo fajne pokrowce (http://custopol.pl/images/GAMA_CUSTO_CONFORT_PL.pdf) : fajnie wyglądają i są bardzo wygodne i kompatybilne z poduszkami w fotelach.
 4. Model xv wystąpił w kapitanie ameryce 2
 5. nor.ek

  Akumulator w XV

  Witam Mój akumulator padł po niecałym roku ... Doszło do tego , że przed każdym startem musiałem go podładowywać , ale serwis błyskawicznie dostał odpowiedź od sip o wymianie na nową sztukę. P.S. kilka osób pisze, że ISR jest prądożerny... u mnie sprawdziłem, że samochód podczas postoju zjada ok 40mA jak na obrazku:
 6. Witam ponownie Nie odzywałem się długo , gdyż chciałem spokojnie przetestować naprawy/wymiany. Dziękuję wszystkim za uwagi. Okazało się , że mój hałas, od którego zacząłem temat był spowodowany wadliwym tylnym dyferencjałem (coś nie tak z łożyskami - nawet olej był w kolorze grafitowym!). Dzięki specjalistom z serwisu nivette problem został zdiagnozowany i usunięty .... wymieniono cały dyferencjał na nowy. Przy tej okazji serdecznie im dziękuję. Przejechałem już po naprawie ze 3 tysięce i słyszę tylko "szum gum" i mam nadzieję , że tak już zostanie (odpukać w niemalowaną część zderzaka :-)). Pozdrawiam serdecznie p.s. ku tzw przestrodze: info do Pana Tomasza z serwisu "złom janek", gdzie kupiłem auto: wyszło na to , że nie był to - jak Pan usilnie twierdził - normalny dźwięk , wynikający z tego, że każdy egzemplarz jest inny... i że tak ma być - również pozdrawiam.
 7. Witajcie ponownie dziękuję wszystkim za dotychczasową dyskusję i uwagi ... temat ciągle aktualny i ciągle otwarty ... dorzucam kilka dodatkowych informacji: 1. byłem w jednym ASO i dzięki ich uprzejmości przejechaliśmy się moim xv i drugim analogicznym egzemplarzem ... w tym drugim nie było słychać nic poza standardowym szumem, w moim była ewidentna różnica. nagrałem przy pomocy lepszego sprzętu (yamaha pocketrak w24) ten dźwięk. W załączonym pliku na początku podczas jazdy 100-105 km/h go słychać a potem (od 20sek. nagrania) prędkość spada do 95 km/h i "wycie" cichnie (słychać tylko "standardowy" szum) a potem prędkość znów powoli wzrasta do 105km (44-45 sekunda nagrania) i słychać znów to coś w rodzaju "wycia" do końca nagrania. I w tym miejscu (okolice 45 sek) nagrania najlepiej słychać na czym polega mój problem. dżwiękxvprzy100km:h.mp3. Analogicznie "wycie" zaczyna cichnąć powyżej 110km/h !!! 2. ASO nie wie co to jest, więc upierają się , że "tak ma być". Dostałem odpowiedź , że punkt 4 gwarancji mówi: gwarancja nie obejmuje części, które działają wadliwie lub zostały uszkodzone w wyniku hałasów i drgań ... - przecież ja zgłaszam problem, że coś powoduje nietypowy hałas, a nie, że hałas coś uszkodził ... samochód przejechał 3000km a problem jest od samego początku, więc czy tylko ja nie rozumiem takiej odpowiedzi ASO - jak sądzicie drodzy forumowicze? Czy wiecie może jaki jest przeciętny okres oczekiwania na to, aby DT włączył się do dyskusji? Wątek rozpocząłem w "Pytaniach do działu technicznego" - czy mogę prosić o włączenie się też DT SIP do dyskusji i odpowiedzi na moje uwagi i pytania?
 8. Zauważyłem dziwny dźwięk wydobywający się z xv 2.0i cvt podczas jazdy w okolicach 105 km/h. Ten dźwięk zanika zarówno przy prędkości wyższej od ok. 110 km/h jak i niższej od ok. 95 km/h. Charakter dźwięku można by porównać do czegoś w rodzaju wycia aerodynamicznego. Trudno zlokalizować źródło, ale chyba najbardziej słychać jakby dochodziło z tyłu. Podczas dłuższej jazdy z taką prędkością dźwięk jest niestety wkurzający - np. jakby gdzieś w sposób ciągły wył np. pies . A niestety zakres prędkości, w których to występuje jest dość popularny do jazdy :-) więc często ten dźwięk nas nęka. Zwracają na tego typu problem w różnych modelach subaru na forach m.in: http://www.subaruxvforum.com/forum/problems-maintenance-warranty/371-engine-whine-100km-hr.html http://www.subaruforester.org/vbulletin/f88/2014-forester-high-pitched-tone-inside-cabin-187785/ Pytanie - skąd taki dźwięk może się brać i co ważniejsze jakie jest na to lekarstwo? Nagrałem ten dźwięk. Wyłączone wszystkie urządzenia (klima, radio …) mogące wprowadzać dodatkowe szumy. Widmo szumu w kabinie przy prędkości ok 105km/h wygląda tak :. Ten pik w okolicy 1000Hz zaznaczony kółkiem na obrazku jest dziwny... i odpowiada najpewniej temu dziwnemu "wyciu". Całkowity szum w kabinie :subaruxvnoise.mp3. Nagranie nie oddaje w pełni tego dźwięku, ale po wsłuchaniu mam nadzieję, że daje się dostrzec problem. Odfiltrowane inne częstotliwości, aby wyraźniej słychać było samo wycie :wycięte.mp3 Widmo nagranego dżwięku przy przyspieszaniu do 105km/h, którą osiągnięto w okolicach 30 sek. nagrania: Poproszę o wszelkie uwagi i sugestie. Pozdrawiam serdecznie
×
×
 • Create New...