Jump to content

POT-FOREK

Nowy
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

About POT-FOREK

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Auto
  FORESTER SG 2.0 XT_
  Silnik i Turbina od Imprezy WRX.
  Malowanie PLastidip.

Recent Profile Visitors

377 profile views
 1. Dużo w tych wypowiedziach gdybania a mało konkretów. Ja nie wiem które zapezpieczenie jest najlepsze i który forek jest lepszy. Mój z 2002 miał wycięte progi parę dni temu i postaram się dostarczyć zdjęcie jak tylko będę miał okazję. Nawiązując do progów mój mechanik zachwycał się stanem blacharki w moim samochodzie aż do momentu garażowania. Wiazd samochodem przypruszany solom do garażu to gwóźdź do trumy. Spód zrobił się miękki w rok. Więc ta zależność od egzemplarza to tak naprawdę zależność od warunków w których jeździł. W mieście solą, w małych gminach i miastach już nie. Czy wcześniej tak solili nie wiem. Ja zamierzam teraz jeździć na myjnie po zakączeniu zimowego wypadu i postarać się umyć podwozie.
 2. 100 lat bez rdzy na 100lecie niepodległości!! Chciałabym się odnieść do poprzedzednich wiadomości. - Jak bym miał do wyboru tą większą reperaturke to bym ją brał w ciemno. Więcej świeżej blachy, łatwy prosty spraw. Zakładam, że jak jest ta niższa to często gęsto łatają jeszcze swoją blachą pomiędzy. - gumki w nadkolach nikt nie kradnie na parkingach tylko wypycha je rdza . Mój blacharz też mi odradził. Ja swojego gratka oddałem na operację: - nadkola tylnie -progi - zapezpiecznie podwozia - lakier matowy na całości Samochodu nie widzialem miesiąc i chyba nic jeszcze nie zrobione Pozdrawiam
 3. Bartolini:-) Czekamy na rachunek za dobry uczynek. Podaj sumę kilku chętnych podniesie rękę i na privie podasz nr konta. Ja osobiście czekam na wszystkie części i działamy:-)
 4. Alleluja Bartolini!!! Jeśli masz czas zrób komplet nadkoli i progi....nie będziesz musiał jeździć dwa razy
 5. POT-FOREK

  Katalizator

  Ja miałem częste błędy sondy i została wstawiona tulejka, która oszukuje odczyty. Piszę o niej 4444. I działa od ponad roku bez żadnego błędu.
 6. Chyba nie o to w tym wszystkich chodzi żeby dymać przez pół Polski. Najlepiej, żeby podjechał ktoś z okolicy, tam gdzie góry znajdzie się i Forester. Przed chwilą rozmawiałem z producentem części z Karczewa(woj. mazowieckie). Facet ma to przemyśleć i w razie co kupi pół samochodu i zacznie produkcję(zrozumiałem, że nie ma opcji skanowania). Ma mi dać znać, mówił, że miał sporo telefonów więc sprawa wygląda rozwojowo.
 7. O to w tym wszystkim chodzi... Jeśli jest już Bohater Wyzwoliciel z okowów rdzy to powinien się przedstawić. Forum powinno sfinansować dojazd i 100% skanowania nadkoli i progów . Poświęcony czas na skanowanie i dojazd to wystarczające obciążenie. Przez Forum rozumiem siebie i jeszcze kilku Nadgryzionych. Przy 5-10 osobach zrobią się to śmieszne pieniądze.
 8. O to w tym wszystkim chodzi... Też jestem za zrzutką. Jeśli mamy już bohatera wyzwoliciela z okowów rdzy to proszę się przedstawić. Dojazd i skan powinno pokryć forum, czyli zainteresowani tak jak ja i jeszcze kilku Nadgryzionych.
 9. Proponuje niektórym zmianę strony na Demotywatory. Przy nadkolu nic nie trzeba zdejmować ani demontować. Problemy będą przy skanowaniu progów bo trzeba zdjąć plastikowe nakładki. Zawsze można zadzwonić do producenta i dowiedzieć się więcej przed przyjazdem.
 10. Teraz to ja czuję siłę Forum:)!! Mam tylko prośbę, jeśli ktoś się już poświęci czas na dojazd to niech zrobi komplet a nie tylko interesującą go stronę. Tu nie ma cudów, tak jak ja miałem problem rok temu z prawym nadkolem, tak teraz w rdzawym wyścigu uczestniczy również lewe i nadproża...
 11. Dziękuje za odpowiedź Adasch ale ceny w ASO są grube jeśli chodzi o blacharkę. Próg 1060.- Błotnik tył 2608.- Ceny netto Skanowanie pomoże zaoszczędzić sporo pieniędzy każdemu kto chcę zrobić blacharkę. Ceny z ASO w tym przypadku wysyłają Forki na złom.
 12. Obędzie się bez kowala Wylałem swoje frustracje do producentów części. Większość była niewzruszona, dla niektórych nie stanowiłem partnera do rozmowy, ale trafiła się na przykład taka odpowiedz: "progi możemy wykonać na podstawie wycinka lub przyjazdu do nas koszt ok 30 zł zaś reperaturkę błotnika tylko przyjazd do nas i musimy skanować czas wykonania jednej strony ok tygodnia koszt jednej strony 100 zł oczywiście cały koszt pozostały bierzemy na siebie." Niestety mam trochę za daleko bo to producent z Małopolski. Jeśli jest chętny na przetarcie szlaków i ma niedaleko to trzeba wsiąść do Forka i obrać kierunek: Kamionka Mała 192 34-602 Laskowa (po wpisaniu adresu i dodaniu tekstu "czesci" nazwa producenta na pewno się pojawi)
 13. Dziękuję za odpowiedzi, Ale jestem tradycjonalistą i zgadzam się z Lewym87. Jeśli środek auto jest tylko do doczyszczenia i pomalowania to progi zrobiły się miękkie.Nie chciałbym, żeby samochód złożył się jak paczka zapałek przy wstawieniu progów z włókna. Nie wiem jak ma wyglądać połączenie pomiędzy stara blacha i włóknem. Porządny spaw po długości to jest pewność. Nie chce wchodzić w ogolę w temat farby bo to osobny rozdział. Impreza ma reperaturki nadproża i tylnich nadkoli. Nie wiem skąd to zaniedbanie FORKA ze strony producentów ?! Komu trzeba uświadomić, ze to ogromny zaniedbany rynek:)?? Rekonstrukcja progów Tak, tylko nie chciałbym być pierwszy i eksperymentalny Jest na mapie godny polecenia Forkowy Kowal Nadprożanin?
 14. Witam Forum, Chcialbym przedłużyć życie swojego Forka. Oprócz tylnich nadkoli, które można dostać na allegro tylko w postaci ćwiartek potrzebuje tez poszycie progów. I tu zaczynają się problemu bo chyba nikt nie wykonuje reperaturek a nie chciałbym wspawywać przelatanych blach. Jeśli ktoś ma już to za sobą to chętnie skorzystam z doświadczenia.
 15. Witam po przerwie Forumowiczów, Jestem po przekładce silnika. Do mojego Forka trafił silnik od WRXa, cena za robotę: silnik+robocizna+nowy napinacz tak jak szacowałem(5tys.). Serducho jest młode i po przejechaniu 5tys. nie widzę żadnych ubytków oleju, żadnego stuku-puku. Najwięcej problemów sprawił układ wydechowy i dopasowanie go z nowym silnikiem. Turbina została stara więc moc nie uległa zmianie, ale odczuwam, że turbina po przejściach ze starym silnikiem nie pracuje dobrze. Kusi mnie żeby wrzucić turbinę od WRXa ale obawiam się o Automat. Czy ma ktoś takie doświadczenia?
×
×
 • Create New...