Jump to content

tomahawk

Nowy
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About tomahawk

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Auto
  Tribeca 3.6 2010
  Volvo V50 2007

Recent Profile Visitors

203 profile views
 1. Szkoda że wcześniej nie raczyłeś podzielić się tą oczywistą oczywistością bo tam, gdzie ja sprawdzałem, tzn na jednej ze stron w internetach, napisano, że H9. Najlepiej jednak uczyć się na własnych błędach.
 2. Skoro nikt nie wie, ja się podzielę posiadaną od dwóch dni wiedzą. W przypadku xenonów będzie to rzeczywiście D1S. W przypadku świateł "długich" będzie to żarówka HB3.
 3. Tytułem uzupełnienia, czy mogę mieć pewność, że w Tribece w wersji z xenonami, właściwa będzie żarówka typu D1S a w przypadku żarówek świateł drogowych, będzie to H9? A może bywało różnie?
 4. Mój samochód po przyjeździe z CH jeździ na takim oto oleju, regularnie tam implementowanym https://www.motorex.com/en-us/car-line/motor-oil/profile-d-xl-sae-5w30/
 5. O to, to. Celuję blisko Ciebie. Ten sam producent chociaż oliwa nieco inna. Nie ukrywam, że nad potrzebą robienia płukanki stale się "doktoryzuję': Trzeba czy nie? Dumam intensywnie.
 6. A ja przechodzę na 5W40 i zobaczymy czy odczuję jakąś różnicę. Sam bardzo jestem ciekaw. A. K. zaleca Eneosa właśnie przy czym tego "słusznej" klasy:)
 7. Dokładnie. Zależy jaki producent i .....jakich parametrów olej:)
 8. Muszę pogooglować czy występuje w takiej konfiguracji. W każdym razie dałeś wskazówkę by ustawiać się na 8 L. Dobra.
 9. Mówię, że będę wymieniał niebawem i chcę w związku z powyższym wiedzieć, jaką ilość zakupić. Biorąc pod uwagę, że z pewnością trzeba nabyć 1 "bankę" 5 L, chciałbym wiedzieć ile "baniek" 1 L dokupić. Bo, że 6,3 się wlewa to akurat w internetach podają.
 10. Koledzy, pytanko szybkie tym razem. W naszych samochodach olej silnikowy zalecany jest w ilości 6.3 L Ile to będzie względem poziomu na bagnecie? połowa? 2/3? 3/4?
 11. Tego nie wiem Kolego. Gdy mowa o pilocie przyznaję, że ten, który zakupiłem z B9 EU działa. Co prawda nie było tak od razu natomiast powierzyłem go znajomemu elektrykowi samochodowemu który stwierdził, że "jest wyłączony". Nie wiem, co to oznaczało bo i on nie chciał powiedzieć natomiast prawdą jest, że zrobił jakiś mały abrakadabra po czym stwierdził, że teraz działa, i owszem tak właśnie jest. Innymi słowy można implementować taki pilot z innego samochodu, przynajmniej z tych samych jego wersji (EU/US).
 12. Dzisiaj poznałem kolejną opinię od praktyka, który potwierdza, że 2L/10k nie jest dramatem w tych silnikach.
 13. To nie trak, że nie jest akceptowalne. Napisze tak-wcześniej woziłem się innymi samochodami, mniejszymi motorami. Pół roku temu stałem się posiadaczem Tribeki, na którą długo polowałem. Tak więc mój romans z plejadami jest bardzo świeży. Ciągle się jej uczę i stąd właśnie moje zainicjowanie tematu tutaj, na forum. Dzięki Wam dowiaduję się czegoś nowego, oswajam z tematem i.....przestaję panikować:)
 14. U mnie niecałe 160.000 czy to dużo? Rzecz względna. Ale z drugiej strony są i takie głosy, że silniki subaru wyjeżdżające z fabryki już biorą...
 15. Od jednego z użytkowników dowiedziałem się, że "branie oleju" przez silnik w takich ilościach, jakie my tutaj uważamy za normalne, stanowi zabójstwo dla katalizatorów (?)
×
×
 • Create New...