Skocz do zawartości

ponton

Nowy
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez ponton

  1. 6 godzin temu, matros1 napisał:

     

    Wydaje się że wsadzasz kluczyk w stacyjkę, żeby odblokować kierownicę i one się potem tak bezwładnie toczą.


     

     

    Jak traktować przebieg w takim ciąganym dżipie?

    ;)

    • Haha 1
  2. 48 minut temu, carfit napisał:

    a jak sie wkurzę to kupie XV z silnikiem 1.6 i niech sie męczy :biglol:, bo ona najbardziej chce subaru, sił już nie mam ;)

     

    Przecież FXT Sport jest dostępny od ręki (przynajmniej w ogłoszeniach)...

  3. Kibicuję.

    Ale zastanawia mnie sens finansowy całej operacji... Wiem, że marzeniem był 3,6 i z tym nie dyskutuję, bo marzenia trzeba spełniać. Ciekaw jestem ile kasy w sumie wydasz. Zakładając, że przy sprzedaży cena będzie odpowiednio niższa z 2 powodów - bo wersja USA i powypadkowy - podejrzewam, że utrata wartości i koszty eksploatacji, czyli faktyczny koszt posiadania auta będzie zbliżony do nowego 2,5 z PL. Do kosztów eksploatacji trzeba zaliczyć również ew. naprawy, które w nowym samochodzie przez 3 lata nie występują.

  4. Sam system audio to połowa sukcesu. Do pełni szczęścia potrzebne jest dobrze wyciszone wnętrze (również przy prędkościach autostradowych).

    Jechałem odcinek 600 km XC90T6 z audio Bowers Wilkins. Może i na postoju robi wrażenie, ale w trakcie jazdy, a szczególnie autostradowej było tak sobie. 

  5. Co tu dużo mówić - po wszystkich waszych wypowiedziach mam coraz większy apetyt na MY18. Użyteczność OBK znam, a wątpliwości dot. dynamiki jazdy i spalania trochę zbladły.

    Zrobię jeszcze jedną jazdę próbną i podejmę ostateczną decyzję. Szkoda tylko, że te jazdy są takie krótkie... Mam wrażenie, że salony nie specjalnie dbają o klienta nawet przed zakupem ;) Ale poziom obsługi w markach innych niż premium, (a w szczególności w Subaru), to temat na inną dyskusję...

    Kurs euro na maj jest korzystny. W dodatku za te pieniądze nie mogę znaleźć sensownej alternatywy w tej grupie gabarytowej samochodów. Ważna jest dla mnie niezawodność przez najbliższe 6-7 lat i niewygórowane koszty serwisu.

    Za podobne pieniądze (ok. 10-15k więcej) w grę wchodzi jeszcze Lexus NX - ale na minus:

    - to SUV, niezgrabny

    - dołączany napęd,

    - wysokie spalanie wynikające z niezłej dynamiki silnika.

    Z drugiej strony:

    + komfort jazdy wynagradza mi pokraczną sylwetkę,

    + z napędem mam takie oto przemyślenia. Kiedy przez kilka lat miałem okazję jeździć regularnie hondą crv MY12 z dołączaną osią zauważyłem, że w codziennej jeździe nie odczuwam różnicy w napędach. W zimie, na świeżym śniegu pewniej wchodziłem w zakręty hondą (o zgrozo) - i to mnie najbardziej wkurzało. W hondzie opony zimowe dunlop. Jedyny minus to większa niż w OBK podatność na wiatr boczny. Generalnie b. przyjemne auto, które nie jest oryginalne. Wracając do napędu: w mojej ocenie sam fakt posiadania stałego awd nie chroni przed wypadnięciem z łuku przy nadmiernej prędkości. Decydującym czynnikiem jest prędkość, do której granicznych wartości zbliżam się odważniej mając świadomość posiadania awd. Czyli jadę w rezultacie mniej bezpiecznie. Nie ma sensu pisać o oblodzonej powierzchni, bo tam żadne systemy nie pomogą,

    + można ograniczyć spalanie przez styl płynnej jazdy (ale to się tyczy wszystkich benzyn).

  6. W dniu 26.04.2018 o 11:26, spawalniczy napisał:

    Po doświadczeniach z jednym i drugim silnikiem nie wybrał bym ponownie diesla, ze względu na:

     

    - chimeryczność (czasami diesel nie jechał tak jak powinien i tak naprawdę nikt nie wie dlaczego)

    - kangury przy ruszaniu (nikt nie wie dlaczego)

     

    Czy w benzynie nie ma żadnych przypadłości z kategorii "nikt nie wie dlaczego"?

     

    W dniu 26.04.2018 o 12:36, Gregorius napisał:

    Swietny ACC zarowno w trasie jak i w jezdzie w korku.

     

    W dniu 2.05.2018 o 13:34, tikemi napisał:

    prowadzenie bardzo przyjemne dzięki ACC, na serpentynach i ostrych podjazdach skrzynia daje radę i można jechać bardzo płynnie i dość dynamicznie.

     

    Jaki jest kąt widzenia radaru (kamer) - czy nie jest za wąski? Podczas kilku tys. km przejechanych po trasie różnymi modelami bmw (3,4,5) oceniam ich acc jako nerwowy. Tzn. wielokrotnie zdarzyło mi się autonomiczne gwałtowne hamowanie (przy prędkości około 140-160 km/h) przy np. wcale niegwałtownej zmianie pasa z prawego na lewy przez samochód z przede mną. Chodzi mi o to, że decyzja o hamowaniu była podejmowana chwilę za późno i dlatego hamowanie było za ostre. Po kilku takich akcjach zrezygnowałem z dalszego testowania acc. Zastrzegam, że bardzo możliwa jest konieczność wyczucia i przyzwyczajenia się do danego acc, ale ja uważam, że powinien to być system, który działa intuicyjnie i nie powinien powodować nagłego wzrostu tętna u kierowcy.

     

    W dniu 2.05.2018 o 13:34, tikemi napisał:

    na minus - system audio (połączenie przez bluetooth) potrafi się zaciąć i jedyne co pomaga to wyłączenie silnika. trochę wkurzające na autostradzie.

     

    Masz na myśli połączenie z telefonem w ogóle (czyli głośnomówiący i muzyka)?

     

    W dniu 2.05.2018 o 13:34, tikemi napisał:

    z wad - opony. ostre zakręty - nie najlepiej, prędkości >160 - nie najlepiej. przy 190+ wręcz źle. patrząc na bieżnik - rewelacji poza asfaltem nie będzie. jakieś pomysły na coś co da radę dojechać komfortowo 1kkm po autostradzie i nie zakopie się 10cm od asfaltu?

     

    Jakie są montowane fabrycznie - Yokohama Geolandar?

     

  7. Właśnie odbyłem jazdę testową. Mam mieszane uczucia. Mam tylko porównanie do OBK Diesel MY11.

    - ruszanie z zatrzymania jest dosyć energiczne - to na pewno kwestia wyczucia pedału gazu, ale gdyby był taki rączy w całym zakresie prędkości... ;)

    - fotele są kiepsko wyprofilowane - szczególnie siedzenia; przy szybszym zbieraniu zakrętów trzeba się zapierać kolanem

    - zawieszenie jest przyjemnie sprężyste

    - czytałem o tym, że "nie jedzie" - niestety po krótkiej przejażdżce ciężko mi wyobrazić sobie sprawne poruszanie się po drogach. "Sprawne" odnoszę do mojego obecnego OBK, ot tylko tyle. Pewnie można się przyzwyczaić - napiszcie jak taka adaptacja przebiegała u was... Dla mnie jest to największy i najważniejszy minus tego samochodu. Myślę, że pogodzenie się z tym (lub nie) zaważy na decyzji o zakupie.

    - nawigacja i te wszystkie "komputery" to nie dla mnie. Ważne, że można zapuścić audio bezprzewodowo z telefonu. Harman gra b. przyjemnie w porównaniu do obecnego OBK - chociaż to zawodnik. którego łatwo ograć ;)

    - spalanie podczas normalnej / spokojnej jazdy testowej = 12. Może na dotarciu... Gdyby to był silnik 200t z Lexusa, to bym zrozumiał taki wynik. Ciężko mi to sobie logicznie wytłumaczyć... Bo AWD, ciężki, wolnossący - a może po prostu stara konstrukcja

    - skrętne światła LED - super. Mam w drugim aucie i to jest warunek konieczny przy zakupie. 

    - w obecnym OBK występuje znany problem z niską sztywnością klapy bagażnika (problem z domykaniem przy postoju na nierównym terenie), ścieraniem lakieru po długości dolnej krawędzi. Czy w wersji z automatycznym zamykaniem klapy też są te problemy?

    - brak poziomującego zawieszenia z tyłu w nowym modelu - ale nie wiem czym to skutkuje w codziennym użytkowaniu.

  8. W dniu 30.03.2018 o 19:07, KubaOBK napisał:

    Czy ktoś ma u siebie stacje uzdatniania wody? Mam strasznie twarda wodę i wszystko zachodzi kamieniem, myślę o stacji ale kompletnie nie mam o tym pojęcia. Na co zwrócić uwagę, jakieś polecane marki w rozsądnych cenach?:)

     

    W dniu 31.03.2018 o 23:04, KubaOBK napisał:

    Na twarda wodę to moze tylko "zmiękczacz" wystarczy? Czy trzeba stacje instalować? Wody z kranu pic nie zamierzam, jedynie uchronić sprzęty AGD i kocioł przed kamieniem...

     

    W dniu 1.04.2018 o 08:03, Adam12 napisał:

    Wszystko zależy jaka jest woda. Jeżeli z wodociągu to sam zmiękczać w zupełności wystarczy. Dla 3 -4 osobowej rodziny koszt ok. 2k pln z montażem

    Plus sól w tabletkach.

  9. Zastanawiam się nad sztuką wyprzedażową z 2017 lub MY2018. Od strony finansowej sprawa prosta, ale szukam argumentów, żeby to sobie skomplikować ;)

    Na papierze widzę kilka różnic, za które można dopłacić. Ale są rzeczy, które widać/czuć w trakcie użytkowania - np. hałas w kabinie.

    MY2018 - czy ktoś widział, czy ktoś ma?

     

     

  10. W dniu 14.02.2018 o 15:49, leinad napisał:

    W poniedziałek robiłem przegląd na 280 000 tysięcy, ciągle na tym samym silniku, sprzęgle, dpf'ie itd. Jedyne co było zmieniane na gwarancji to: wtryski oraz przednie lampy (co do lamp to i tak się znowu odblaśniki powypalały i trzeba było zrobic regenerację). Co do problemów to były dpf'em,problem był od początku jak kupiłem auto, przy wypalaniu ewidentnie było czuć spadek mocy, a od przebiegu około 240 000 km dpf się "zapychał" i chyba z 4 razy po 5000 km przebiegu musiałe wymieniać olej, bo był rozrzedzony. Około pół roku temu wyczytałem gdzieś na forum, że ktoś mial podobny problem i przyczynął był jeden z czujników przy dpf'ie, wymieniłem od razu dwa i problem minął. Życzę takich samych i większych przebiegów.

    Czy nie parują Ci lampy po regeneracji? Mi po takim zabiegu jedno oko mgłą zachodzi ;) Czujniki kupiłeś używane? Jaki koszt? U mnie od czasu do czasu, dymi z rury. Podejrzewam, że może to być związane z wypalaniem dpf, ponieważ parametry pracy silnika są w porządku. Na przeglądzie nic nie wyszło, a dymi...

  11. 3 godziny temu, Poznanianka napisał:

     

    Wersję "grande cojones" dla kobiet też mogę przyjąć, z moimi 270 000 km w Outbacku, wciąż z tym samym sprzęgłem i silnikiem :-)

    Czyli jest nas więcej :)

    Proponuję założyć wątek z przebiegami sbd - oczywiście bez awarii.

  12. 2 godziny temu, jaszyn napisał:

     

    nie musisz nic robić, cierpliwie czekaj :D

    Eksperyment trwa, ciekaw jestem jaki wynik uda się wykręcić. Faktem jest, że udział miasta do trasy jest w moim przypadku mały. Po drugie, do serca wziąłem sobie zasadę, że obroty silnika poniżej 2000/min. nie istnieją. Zobaczymy co tych mądrości wyniknie. 

    Ciekawe, czy SIP przewiduje honory dla rekordzisty w przebiegu sbd ;)

  13. Proszę o poradę - co zrobić, aby mój siedmioletni sbd obk padł. Przewiózł mnie po ponad 260 tys. km dróg. Po wymianie sprzęgła, dwumasy, dpf i gumy w zawieszeniu przeżywa drugą młodość. Przeglądy ciągle w aso...

    Trochę na przekór, ale pomyślałem, że trochę optymizmu w tym ponurym wątku nie zaszkodzi :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...