Skocz do zawartości

Lokus

Nowy
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lokus

  1. Umiesz zapakować wór chusteczek do nosa do pełnej walizki? Nie?, ale jedną chusteczkę zawsze wciśniesz. Prawda?. Potem jeszcze jedną. O dopięło się. No to przecież jeszcze jedna mała chusteczka tego nie zmieni, również się dopnie. I tak w nieskończoność. W ten sposób idąc co 1000 km (no bo jak jest różnica między 200 a 201, 201 a 202, 202 a 203 itd... dojdziemy do miliona i więcej. Dlatego normalnie praktykowaną zasadą jest postawienie w takich przypadkach bardzo sztywnej granicy. jeśli jest to 200 000 km, to przy 200 001 już nie podejmujemy działań. Dla jednostek będzie to krzywdzące i niezrozumiałe, ale dla dobra firmy absolutnie konieczne. Myśląc o takich zasadach w tych kategoriach to się zgadzam. Ale ja mam poważne wątpliwości co do przyjmowania takiej kategorii (czyli km) gdyż to nie jest istota sprawy.
  2. Gdyby było to naturalne zużycie silnika nawet przy 105 tys.nie było by "aktów dobrej woli". Po drugie - nic nie stoi na przeszkodzie by to stwierdzić.
  3. Daleka mi do tego droga. Dzielę się tymi uwagami bardziej jako jedna z alternatyw działania niż zdeklarowanego zwolennika takich rozwiązań. Włąsnie poruszyłeś interesujący wątek postawy SIP-u wobec większości poszkodowanych. Właśnie załatwianie sprawy w ten sposób pozwala im tylko spokojnie spać. Mnie tylko intereusje jeden wątek. Jężeli stwierdzono taki fakt i jest on naprawiany na zasadzie dobrej woli to dlaczego przykładowo przy 199 tys ona jest a przy 201 tys. nie ma jezeli przyczyna jest taka sama? Warunkiem chyba winno być dokonywanie do samego końca okresowych przeglądów w autoryzowanej stacji, która jeszcze 15 tys. wcześniej nie wspominała o niczym niepokojącym. ups ok. wszystko jasne ;-)
  4. SIP wie ile i komu i co sprzedał. Nie chodzi o poinformowanie przy sprzedaży ale w momencie pojawiania się zgłoszeń o awarii silnika z powodu jego wadliwej konstrukcji. Wiadomym jest (sam jestem tego przykładem) że na początku było samo och i ach na temat tej konstrukcji. Nawet cena zachęcająca niższa od wersji z innym śilnikiem. Przed zakupem czytałem tylko o samych superlatywach. Wada pojawiła się w trakcie użytkowania (co naturalnie może się zdarzyć) ale w takich przypadkach jak kolega wyżej pisze w grę wchodzi akcja serwisowa. Wiadomym przecież jest, że chodzi o kasę. Więc taniej jest rozdawać łaskawie "akty dobrej woli" niż objąć wymianą określoną serię produkcyjną. Co do wady fabrycznej - własnie od tego należy zacząć - najpierw opinia niezaleznego rzeczoznawcy z Dekry Co do stukającej panewki - znalezienie przyczyny jest istotą a nie sam fakt. Do jego Forumowatość - to miałeś szczęście - tylko 7 tys. Cię broniło. Przecież chyba nie w tym rzecz. Mi jak ASO powiedziało, że znajduję się w grupie ryzyka to odpowiedziałem: To piszmy i wymieniajmy ;-) Nie musi się najpierw zepsuć ;-)) No to się stało. A teraz ? Odczytuję to jak - Bujaj się frajerze. Wiem, za mało się modliłem by pdał przy dwustu ;-)
  5. Witam Niestety nadal nie znam konkretów. Poprosiłem o oficjalne stanowisko w tej sprawie. Wstepnie poinformowano mnie, ze nic z tego nie będzie z racji przebiegu większego niż 200 tys. Dla mnie to bezsensu. Co za różnica 190, 205 czy 255 tys. Jak jest problem to należy się z nim zmierzyć niezaleznie od przebiegu. Myślę, że w pierwszej kolejności należy powołać rzeczoznawce by ustalić przyczynę. A później? Zobaczymy? Jak nie będzie woli polubownego załatwienia sprawy to chyba pozostaną działania prawne. Mam na myśli przepisy o rękojmi i wyłączeniu podstawowego terminu przedawnienia w przypadku ukrycia wady przez sprzedającego. Temat jest do rozeznania. Może ktoś już ma doświadczenie w tym temacie? "Podstępne zatajenie wady w rozumieniu wyżej wskazanego przepisu to takie umyślne działanie sprzedawcy, które ma na celu utrudnianie wykrycia wady przez kupującego. Będzie to zatem ukrycie lub zamaskowanie wadliwości, a co najmniej sytuacja, w której sprzedawca, wiedząc o istnieniu wady, nie poinformował o niej kupującego (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 1 kwietnia 2003 r., sygn. akt II CKN 1382/00, LEX nr 78819). Dlatego w interesie sprzedającego tak istotne jest wykazanie, że nie zataił on podstępnie wady przed kupującym.
  6. Rocznik 2009 model 2010
  7. Temat chcę rozwiązać za pośrednictwem ASO, chyba że radzicie inaczej. Jak poznam przyczynę zatarcia to napiszę. Dzięki, za info w sprawie patentu z taśmą ;-) Przyda się na przyszłość. Szyby nie wymieniałem. Czy "Pytania do dyrekcji" mają sens? Obawiam się, że pozostaje tylko oficjalna droga. Szkoda, że nie widzieliście zdziwienia mojej żony,która zupełnie na motoryzacji się nie zna. Kocahnie chyba będziemy musieli zmienić auto bo to się tak zepsuło, że koszty naprawy przewyższają jego wartość. Odp. Ale ono przeciez ma dopiero 6 lat. Od odpowiedź laika. Tyle w temacie. PS. Żywię głęboką nadzieję, że SIP stanie na wysokości zadania.
  8. Witam. Ok przy przebiegu 190 tys. km napisał może bym podobnego posta. Też stosowałem się do w/w zasad z tą może różnicą, że wymiana materiałów eksplatacyjnych przebiegała zgodnie z instrukcją obsługi czyli wytycznymi przy przeglądach okresowych. Jeżeli był to błąd to oznacza że producent się myli? A teraz ? Przy 240 tys. km padł DPF (kompletnie zapchany - brak mozliwości jego regeneracji) a codziennie robiłem odcinki autostradowe, przy 260 km padł silnik - zatarł się. Więc trzymam kciuki by w twoim przypadku tak nie było, bo uwież, że nawet stosowanie się do powyższych zasda nie uchroni Cię przed ryzykiem złomowania auta z tym silnikiem, gdyż w miarę rosnącego przebiegu ono rośnie.
  9. Witam Niestety dołaczyłem do grona zawiedzionych użytkowników Subaru. Mam Outbacka 2.0 diesel z rocznika 2009 model 2010. Kupiony w SIP serwisowany zawsze w ASO (może jestem naiwny) bo mam uwaga 260 tys. km nakulane. Więc coś na temat tego auta wiem. Zniosłem rdzewiejące po 4 latach elementy karoserii (głównie dach przy przedniej szybie i tylna klapa od wewnętrznej strony), pogodizłem się z awaria DPF ale to co się wczoraj wydażyło postawiło przysłowiową "kropkę nad i" Awaria silnika. Laweta i do ASO. Wyrok po wstępnych oględzinach - zatarty silnik. Nie znam jeszcze szczegółów. Ale pinformowano mnie, że przy tym przebiegu i z tym silnikiem w tym roczniku to i tak długo pociągnął. Nie pokrzepiło to mnie ;-( Byłem na szkoleniu dla kierowców organizowanym przez SIP, miałem wgrany tzw. mięki soft, jeździłem normalnie-jak koledzy wyżej piszą, tankowałem zawsze na jednej stacji (BP) przy firmie gdzie tankują inne nasze firmowe auta (osobowe i ciężarowe). I stało się. Jak tu czytam - to co miało się stać. Pytanie. Czy rzeczywiście są szanse na to by SIP wykonał akt dobrej woli, mając na uwadze powyższe fakty? Wceśniej jeżdziłem Toyotą Avensis i przy przebiegu 320 tys. z niczym co napisałem powyżej nie było kłopotów. Sprzedałem znajomemu bo byłem przeświadczony, że nie podrzucam mu kukułczego jaja tylko dobrze dotartego diesla ;-) Nie spodziewałem się takich problemów przy kolejnym aucie w moim mniemaniu maiało być lepszym czyli Subaru a jako późniejszy fan tej marki madkręślałem wyższość tej marki nad pasatami oktaviami itp. Na moim przykładzie i jak tu widzę wielu innych uzytkowników tego silnika, któremu dolegają "choroby wieku dziecięcego" dlaczego nie została zorganizowana akcja serwisowa przez SIP?
  10. Lokus

    Outback 2014?

    Witam. A wiadomo coś na temat poprawienia zabezpieczenia antykorozyjnego blachy by po 3-4 latach nie pojawiały ogniska rdzy ;-) Pozdrawiam
  11. Ja przez pierwsze 3 lata też nic nie zauważyłem. A może ta gorsza -jak piszesz wersja amerykańska pod tym względem jest lepsza ;-).
  12. "To, że jesteś Zagorzałym Sympatykiem subaru nic nie znaczy" dla SIP może nie, ale jest taka zasada, że każdy zadowolony klient z produktu lub usługi wyrazi swoją opinię i zadowolenie 3-5 innym osobom. Każdy nie zadowolony klient z produktu lub usługi powie to 10-15 innym osobom. To co w moim przekonaniu stanowi o sile marketingowej subaru to, że dobra opinia krąży z ust do ust - najlepsza reklama i nie trzeba na nią krocie wydawać by się towar sprzedawał. Tylko jeden warunek musi to być towar, produkt, usługa najlepszej jakości. Myślę, że takich przypadków jest więcej (to samo miejsce, takie same objawy) - tylko SIP wie ile otrzymał listów w tej sprawie. A wiele osób jest takich którzy posiadają ale nie identyfikują się tak bardzo z marką - nie spotykają się na Plejadach nie znają tego forum, nie będą wysyłać listów itd. Dziś z zazdrością przypatrzyłem się innym autom stojącym przed firmą różnych marek, 5,10 a nawet 13 letnie. I myślę sobie o co tu chodzi? Jeżeli to nie jest moja wina, a sprzedawca nie będzie poczuwał się do naprawy w ramach gwarancji to znaczy, że produkt jest poprostu kiepskiej jakości. I na nic wspaniały silnik i jeszcze lepszy układ napędowy skoro auto będzie gniło. A jeżeli są to odosobnione przypadki, czy "choroby wieku dziecięcego" to tym bardziej nie rozumiem zachowania Wiem też, że po mimo różnych wpadek danych usług lub produktów odpowiednie pokierowanie i uznanie reklamacji wbrew pozorom będzie stanowiło o sile i zaufaniu do danego produktu czy marki. Pozdrawiam Zawiedziony Zagorzały Sympatyk Subaru.;-)
  13. Witam wszystkich Mam taki sam problem. Zajrzałem na forum by coś więcej dowiedzieś się o gwarancji na perforację (warunki, okres i tp.) by temat szybko załatwić w ASO. I jakie było moje zdziwienie i zdenerwowanie gdy przeczytałem ten post i jemu podobne, że sprawa oczywista taką może wcale nie być. Nie bedę wchodził w dywagacje na temat czy to wewnętrzna czy zewnętrzna strona blachy czy może jest to wina powłoki lakierniczej, a może warunków atmosferycznych czy faktu, że samochód jeździ ;-) itd. Wiem jedno, że użytkując auto którego wartość zakupu to ok.140 tys.zł nie sądziłem, że po 4 latach zobaczę na nim rdzę!!! To się nie dzieje!! Sam nie mogę jeszcze w to uwierzyć, że spotkało to właśnie mnie. Zagorzałego sympatyka Subaru, który przekonywał innych do tej marki. Tym bardziej, że planuję zakup tego samego modelu po lifcie w automacie. Teraz już nie wiem co na ten temat sądzić. Mój Outback to rocznik 2009 (rok modelowy 2010), diesel kupiony z SIP, garażowany, serwisowany cały czas w ASO (obecnie ma 180 tys.km) nie miał wymienianej szyby etc. a lakier i tak puchnie!!. I to nie jest tylko problem jednego miejsca. Sprawa dotyczy jeszcze maski i lewego słupka. Niezaleznie od tego czy SIP uzna reklamację czy nie, jedno jest pewne, że przy sprzedaży spotkam sie z dużą utratą jego wartości z powodu lakierowania tych elementów lub z powodu rdzy na dachu. A to nie powinno mieć miejsca. Sami osądzicie. Ciekaw jestem waszej opini. Wcześniej zrobiłem 320 tys.Toyotą Avensis i nic podobnego nie miało miejsca. Co tu porównywać z Toyotą, wcześniej był też Fiat i Daewoo i pierwszy raz się spotkałem z taką rdzą po 4 latach użytkowania auta. Pierwsze dwa zdjęcia dot. 2 z 3 ognisk rdzy na dachu przy przedniej szybie tak jak u kolegi. Trzecie zdjęcie to maska a czwarte to lewy słupek
  14. Lokus

    przebudowa Outbacka

    Witam wszystkich użytkowników. Mam zasadnicze pytanie. Czy jest możliwość przystosowania Outbacka MY10 2.0D do bardziej wymagającej jazdy w terenie? Od dłuższego czasu szukam samochodu na rodzinne wyprawy krajowe i zagraniczne (Rumunia, Ukraina itd.) a posiadam w/w auto. Zasadnicza wada to konstrukcja samonośna ale jak już nawet Pajero czy Discovery takie mają - więc się zastanawiam. Czy jest to raczej karkołomne zadanie i strata pieniędzy. Czy ktoś już coś takiego robił lub może znacie kogoś kto może się tego podjąć? Liczę również na panów z SIP-u.Konkretnie myślałem o: - niewielkim lifcie zawieszenia - założeniu większych opon (AT) - osłonach podwozia - zwiększeniu przedniego kąta natarcia przez zmianę lub przerobienie zderzaka - założenie aluminiowego bagażnika wyprawowego, tak aby pomieścił koło zapasowe i namiot 4 osobowy Pozdrawiam wszystkich
  15. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
×
×
  • Dodaj nową pozycję...