Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Kompletna bzdura. Seryjny dół późnego EJ20G z głowicami EJ205 najlepiej połączyć 11044AA463, tym bardziej że piszesz o dwukrotnym planowaniu głowic, ich standardowa wysokość to bodajże 127,50 mm. Osprzęt masz pod EJ205? Starszego kolektora dolotowego nie przykręcisz do tych głowic bez przekładek ale to pewnie wiesz.
 3. Nie mówie o pajączkach, tylko o mniejszych śladach po kamieniach spod kół samochodów. Jeżdżąc po autostradzie dorabiamy się ich szybko i w dużych ilościach - musiałbym szybę raz na 2 miesiące wymieniać, żeby ich nie mieć To samo z rysami - już mam kilka od drobinek piasku na wycieraczkach - szyby dziś są niesamowicie miękkie. Na razie ES działa... no nie gorzej niż na początku, zastanawiam się, kiedy się podda, bo będzie myślał, że refleks w rysce to nisko lecący samolot A może o takich rzeczach programiści od ES pomyśleli?
 4. Snuff

  Nowy XV II-generacji

  Poprzedniego lata, od momentu przekroczenia polsko-niemieckiej granicy przejechałem na tempomacie do Chorwacji i z powrotem, korków nie zliczę...wszystko działało bez problemu, nie było żadnych kłopotów (chociaż na początku nogę miałem zawsze nad hamulcem ) Dwa razy awaryjnie zatrzymał mi się w garażu, ale...nie tak dawno zatrzymałem się na murku parkingu, był szary, zlewał się z asfaltem wpierw sobie pomyślałem, że to wysoki krawężnik i jeszcze raz chciałem dobić na milimetry hehe. Jechałem b.wolno, ale ślady mam. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 5. Karas

  Jaka benzyna do XT

  poczytaj o spalaniu stukowym ( detonacyjnym ) Silnik w Subaru jest projektowany pod 95 przeprogramowanie na 98 kompletnie bez sensu jeżeli nie chcesz mieć więcej mocy. własnie producentowi najbardziej zależy na tym żeby silnik jeździł bezawaryjnie jak najdłużej. Im bardziej bezawaryjne auto tym większa sprzedaż, wyższa cena ( patrz Toyota) mało kto po gwarancji serwisuje w ASO...
 6. Tempomat w korku jak najbardziej działa bardzo sprawnie i nie wyłącza się po zatrzymaniu - jest to jedyna sytuacja gdy włącza się autohold. Test hamowania przed korkiem z prędkości autostradowej również przerabiałem (Monachium) fakt, że wszystkie auta zwalniały agresywnie. Na tempomacie (nie awaryjnie) to po prostu działa dobrze bez względu co Skodziarz napisze. Te austriackie xv najwidoczniej z kontenera wypadły i po alpejskich szopach składane były do kupy, strach tym jeździć, sprzedałbym.
 7. Dobra, to jest dla mnie jasne. Oczywiście nie chodziło mi o znaki nakazu tylko infromację o kierunku jazdy, mój błąd. No dla mnie to wyglądało jak skręt bezpośrednio z prawego pasa, ale to jest zapewne kwestia interpretacji nagrania.
 8. Tak, jechałem zaspany do pracy na 8 Odpozdrawiam serdecznie
 9. Pod mocowanie wahacza trzeba dać podkładkę o takiej samej grubości jak przy amorach. Pisz do Rafała lub Kirka.
 10. Mam takie samo zdanie na ten temat. Od siebie tylko dodam, że po wymianie amortyzatorów z SLS na KYB na wszelki wypadek zleciłem wykonanie sprawdzenia geometrii i wszystko było w normie - nie było potrzeby nic regulować.
 11. Szybkie pytanie (jak jest w tym wątku, to dajcie w łeb ) - pewnie nie wiecie, czy Forek i Legacy/Outback mają tak samo skonstruowane tylne wahacze? Po lifcie widzę problem "uciekającego" koła w stronę przodu... Ktoś z forum zajmuje się takimi rzeczami? PROSZĘ o pomoc...
 12. hmmmmm, sukcesem godnym rekordu Guinnessa jest sam fakt dojścia do skutku już XVI edycji Plejad i chwała za to organizatorom, czytaj ojcu Dyrektorowi :-) nasz rynek motoryzacyjny nie ma dla niego odpowiednika .....inną kwestią jest wręcz kosmiczny koszt noclegu w przeciętnym hotelu Arche z W-wy i z całym szacunkiem dla Nas jako Subarówców to oferta dla użytkowników furek Premium, a raczej de Lux do których subaru nigdy nie zaliczało się i raczej nie będzie należeć , a szkoda
 13. Today
 14. Jeśli masz racje i komuś może się nie podobać takie auto na pięknej drodze to ja nie rozumiem tego świata.
 15. Z innej beczki to : po przebojach mechaniczno-urzędowych z Imprezą uznałem ze nadszedł czas na uporządkowanie spraw z Legasiem H6 ,jak wiecie diesla 2.0 zastąpiła 3 litrowa H6-tka zaczęło się. Okazało się , że nie każda okręgowa stacja kontroli wie co robić! (Co pewnie nikogo z nas nie dziwi) dosyć ogarnięta w temacie jest katowicka Lambda , okazało się ,że bez rzeczoznawcy ani rusz , na miejscu w lambdzie są takowi, oczywiście musiałem wypełnić wniosek! Zadanie ,które nastąpiło później spowodowało "lekkie"trudności : musi Pan zważyć auto! cholera! Gdzie zważyć auto? Na wadze łazienkowej nie da rady! Pierwsza mysl -złomnica ! Z pozoru zadanie łatwe, ale .... znalezienie złomnicy która zważy a następnie wystawi kwit i potwierdzi go podpisem i pieczątkami było już zadaniem godnym najcierpliwszego z cierpliwych! Po za tym złomnice są tak poukrywane przed światem doczesnym tak zle oznakowane i wiodą egzystencję wśród takich wertepów , że przydał by mi się Forek w końcu wypełniłem zadanie! Dowiozłem dokumenty , auto poszło na kanał i do zdjęć Miły Pan nie doszukał się niczego niestosownego -diagnoza! - proszę teraz czekać ( w tym akurat zrobiłem już doktorat) wiec jestem dobrej myśli ,trzymajcie kciuki Nawet minister transportu nas nie zatrzyma , będziemy
 16. Karas

  Nowy XV II-generacji

  ma działać do momentu wygaśnięcia gwarancji później niech się klient martwi Dlatego jestem zdania ze nowinek i elektroniki w aucie powinno być jak najmniej. Mniej elektroniki , mniej rzeczy które mogą przestać działać/zepsuć się/zacząć działać nieprawidłowo w miarę eksploatacji auta. Subaru wycofało się z prostych rozwiązań typu skrzynia manualna, reduktor itp na rzecz elektroniki imo szkoda. najwyżej za jakiś czas będziesz musiał wymienić przednią szybę. Są to dodatkowe koszta wynikające z dodatkowej elektroniki.
 17. Pozdrowienia prawdopodobnie dla @LosioDriver (Forek SG na blachach KWA), który koło 8:20 przejeżdżał Focha
 18. Pany będę w domu to zaznaczę wam na mapie dawny odcinek rajdu krakowskiego, kilka km od miejsca gdzie się spotykamy Przyjeżdżajcie, może akurat dostaniemy od losu okienko pogodowe
 19. Zyzol

  Nowy XV II-generacji

  Odpryski w polu widzenia kamer raczej bym wykluczał - szyba do wymiany. Właśnie czekam na naprawę szyby. Na szczęście dostała na dole, więc wymianę na razie odpuszczę.
 20. Tomek , możesz na mnie liczyć , jeśli autka nie będziesz miał daj cynk o której po Ciebie podjechać , No i pytanie czy jeszcze ktoś od nas jedzie ? Ma lać wiec mój Pieknie wypastowany bańdzior nie będzie już na miejscu taki piękny i pytanie ważne czy my po drodze mamy jakieś górskie przełęcze, przełączki, siodła, szczyty,serpentyny itp.
 21. Michał W.

  E-Boxer

  Domyślam, że duża grupa posiadaczy Subaru zainteresowała się marką po jej sukcesach rajdowych w latach dziewięćdziesiątych i ten duch wyścigów jest w nich cały czas przez co ciężko im zrozumieć, że Forester może mieć tylko 150 KM i sprawiać komuś radość. Dodam, że są też osoby, które zainteresowały się japońskimi Plejadami przez swoją potrzebę ciągłego zjeżdżania z szosy gdzie normalne auta nie czuły się na miejscu i odmawiały dalszej jazdy. Ja dla przykładu około 2009 roku zjeździłem Bieszczady wieloma bocznymi drogami, na których zdarzyło mi się zgubić zwykłym Oplem Corsą z pełnym bagażnikiem i dwoma rowerami z tyłu i nie było łatwo ale się dało. Mimo to marzyłem o SUVie ze skutecznym napędem AWD i tak padło na Subaru w którym 150 KM w zupełności dla mnie wystarcza. Do jazdy torowej się na nadaje, jeździłem po torze WRX STI z 2015 i zdaję sobie sprawę z ograniczeń wolnossącego Subaru Forester ale dostrzegam też jego niezaprzeczalne zalety przy innych zastosowaniach i nie tylko do garażowania. Sorrki, że zupełnie nie na temat ale jakoś nie mogłem się powstrzymać.
 22. Dzik44

  Jaka benzyna do XT

  A czy mapowanie XT na 98 i lanie takiego paliwa ma jakiś wpływ na żywotność jego silnika w stosunku do serii i lania 95..? Wiem że podnosi osiągi ale akurat to w przypadku Forka nie jest dla mnie priorytetem (i bez tego to jest "Sokół Millenium" ) Pytam bo mój F.XT własnie zakończył gwarancję..
 23. dzwonilem do kilku dealerow i mieli tylko wersje x cvt na pytanie o d i xt uslyszalem dzwieczne nein tapatalked
 24. RoadRunner

  E-Boxer

  Pełna zgoda. Z takim silnikiem to nadaje się tylko do stania w garażu
 25. Forumowym hejterom i tak się nie spodobo Pięknie "chodzi"
 26. Widać była to bardzo limitowana edycja.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...