Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

1. Past hour
  2. widzisz jedynie ECU i TCM, nic poza tym.
  3. Zagadywałem jakiś czas temu w kwestii wyboru między MY20 i MY21 przy zakupie w Norwegii. MY20 ciągle jeszcze jest dostępne, ale już tylko to co jest zaimportowane do kraju, nowej produkcji nie można zamówić. MY21 nie ma na razie podanej ceny, ale sprzedawca sugeruje, żeby spodziewać się zauważalnie wyższej. Można też przyjąć że do wakacji nie da się kupić auta fizycznie, a pewnie bezpieczniej druga połowa roku. Silnik tak jak było podawane tutaj 2.5 175KM, czyli podobnie jak w PL/EU. Coraz bardziej składam się do wychodzącej wersji, ze względu na niewielkie różnice, i (degustibus)
  4. jak masz palnik na propan butan, to zrób prosty test, włącz odczyt przedniej sondy AFR oraz tylnej sondy O2, na wolnych obrotach podaj do filtra powietrza propanu i obserwuj zachowanie sond, czy wykrywają jednakowo wzbogacenie się mieszanki. Oczywiście też sprawdź wskazania MAFa i temperatury z niego.
  5. Ja wolę tak :-) Na razie tylko render, bo muszę skompletować potrzebne klocki, silniki i serwomotor Oczywiście model jest w pełni działający, ma silnik boxer z 4 poruszającymi się tłokami, napęd na 4 koła, działające światła, podnoszoną maskę i zdalne sterowanie
  6. Today
  7. "Wot, balszaja tiechnika", że zacytuję puentę dowcipu o podróży koleją transsyberyjską.
  8. Fora amerykańskie polecają zacząć od wymiany na nową sondy lambda nr 2. Natomiast wskazania dodatkowego wskaźnika mogą być wynikiem jakiejś nieprawidłowości. Najlepiej podjechać do kogoś ogarniętego, kto podłączy diagnoskop i zrobić jazdę próbną z analizą parametrów pracy ecu. Ewentualnie sam zbadaj, za pomocą posiadanego sprzętu, czy poszczególne parametry podczas jazdy są takie jak powinny być.
  9. Właśnie stuknęło 23.000 km przebiegu. Auto prawie idealne. W zimowych warunkach prowadzi się genialnie. Wczoraj zrobiłem trasę w bardzo śnieżnych warunkach i trzymał się wyśmienicie. Śmiem stwierdzić, ze lepiej się prowadzi w takich warunkach niż audi S3 (a porównajcie gabaryty). Do jazdy po mieście (baaardzo komfortowej przez zawieszenie) i do spokojnego bujania się jest świetny. Ale nastaw się, ze jazda 140 km/h po autostradzie jest męcząca. Mam nadzieje ze się doczekam aktualizacji skrzyni biegów, ktora chyba tylko w zrozumiały dla siebie sposób pracuje na autostradzie
  10. Nie wiem czy dobrze to opisałem ale mnie chodzi o kluczyk z pilotem. Mój puki co, po przegrzaniu lutów wrócił do życia i działa jak należy bez względu na temperaturę. Jżeli taki jest u Chińczyków, to może masz jakiegoś linka?
  11. Jeżeli uda Ci się odratować ten motor, to lałbym 5W50.
  12. @Ayu Dziękuję za odpowiedź, ale co do ogłoszenia wersji Luxury, pojazd posiada spoiler i nie posiada szyberdachu, a reszta się zgadza. Jedynie że pod takim kątem na zdjęciach nie widać szyberdachu, ale myślę że jak by miał to by go pokazali.
  13. https://sprzedajemy.pl/subaru-impreza-ej20-gt-swap-lubartow-2-6bea9f-nr62029626 siemka ktoś zna właściciela abo temat jakie napotkał problemy?
  14. Polecam kupić pilot u Chińczyków i w łatwy sposób można go zaprogramować. Ja kupiłem swój za okolo 50zl
  15. Jaca68

Co zamiast XV???

Jest bardzo prosta. Strumień światła większy niż 2000 lm > wymagane spryskiwacze i samopoziomowanie. Tak mówią przepisy. Tu jest artykuł z 2015 roku - niewiele się od tego czasu zmieniło: https://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/porady/news-nowoczesne-swiatla-led-to-podpucha,nId,1872440
  16. Proszę o podpowiedź, jakie siłowniki klapy bagażnika będą pasowały do Levorga 2017. W sieci nie znalazłem dedykowanych do Levorga. Może można wykorzystać jakieś z innych modeli Subaru? Pozdrawiam serdecznie.
  17. Będzie. W ostanie gorące lato (chyba ostatnie) na dłuższej trasie wszedł mi właśnie alarm od za wysokiego ciśnienia. Opony były przed trasą napompowane na 2,4 i gdy wskoczyło na 2,6 czy 2,7 wszedł alarm ciśnienia. Na najbliższej stacji upuściłem do 2,4 i alarm zszedł. Działa więc na za niskie i za wysokie
  18. Napisałem maila. W wolnej chwili możesz rzucić okiem Dobrego blacharza mam w Swoszowicach, Niedźwiedziny 15. Tylko lakiernik który z nim współpracuje jest mało terminowy. W ubiegłym roku robił mi całą blacharkę w GTX'sie, obecnie czekam na lakier i poskładanie.
  19. Hej wszystkim Wywala mi błąd w wrx sti 2015 z usa nr P2096 - post catalityc converter fuel trim (ft), bank 1 - too lean. Ciężko mi powiedzieć czy to pojawiło się po wyjeżdżeniu paliwa z usa (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) i zalaniu polskim czy kiedy. W usa wszystko było ok, dodatkowy zegar afr pokazywał mieszankę ~14,7 na biegu jałowym i wolnych obrotach. Teraz pokazuje ~13,3 (czyli zbyt bogatą) a błąd pokazuje, że sonda czyta zbyt ubogą. Czytałem, że może to być przepływomierz, albo właśnie któraś sonda siadła. Może być tak, że sonda czyta że mieszanka jest zbyt ubog
  20. Witam, Chciał bym odgrzać temat. Jestem posiadaczem Legacy 2.0 138KM z 2005r. Po wymianie sprzęgła na jednomasowe i wymianie oleju w skrzyni dopadło mnie jakieś terkotanie. Pojawia się po przejechaniu paru kilometrów (dopiero jak się auto rozgrzeje) i zaczyna się przy około 2500 obrotów. Też myślałem, że to może być panewka ale zdziwiło mnie, że to tak nagle wyskoczyło (od razu po zmianie sprzęgła). W internecie znalazłem kilka wątków na ten temat ale ludzie robili remont silników bo "niby" panewki a dźwięk pozostawał. Jeżdżę już z tym prawie 20 tys. i dźwięk się nie zmienia, więc gdyby
  21. Skoro klient wymaga, to HeXeN robi - zakładam, że dlatego się zarejestrował.
  22. diuk

E-Boxer

jako że na nowe mnie po prostu nie stać, też jestem zwolennikiem tej drogi - kupić używane i znać dobrego mechanika. nie należy jednakże zapominać, że aby kupić używane - ktoś wcześniej musi kupić nowe ... także gorąco zachęcam do zakupu nowych e-Boxerów ponadto od kiedy użytkuję w lecie cabrio, bardzo irytuje mnie ruszanie spod świateł w chmurze zza diesla - więc im więcej jakichkolwiek hybryd - miękkich, twardych czy plug-in - tym lepiej
  23. A będzie mi sygnalizował za wysokie ciśnienie tak jak sygnalizuje zbyt niskie?
  24. Ale Wy wciąż rozmawiacie o SBD, tak? Przecież ten silnik nawet zwykłej jazdy często nie może znieść..
  25. Tsunetomo

Co zamiast XV???

Pozostaje jeszcze znakomita opcja „ignore”. Niestety, nie ucina jak kto cytuje, ale i tak super opcja. Od kiedy mam kilku asów na tej liście odbiór TF znacznie sie poprawił
  1. Load more activity
  • Create New...