Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Chyba wiem gdzie byłeś Ja tam jeżdżę od siedmiu lat. I to jest dla mnie kwintesencja dobrego mechanika: staranność znajomość procedur i technologii (np. mało który mechanik wie, że subaru zaleca inny smar do wewn. przegubów półosi niż do zewnętrznych) znajomość specyfiki modelu (gdzie trzeba podłubać lub posmarować, żeby za chwilę nie było problemów) komunikatywność (tak tak, to naprawdę działa cuda) O takich banałach jak uczciwość nie będę pisał
  3. Pozdrawiam czarne STI na złotych felgach, zaparkowane obecnie pod "Zebrą"
  4. Today
  5. Opinię wyraziłem już w innym wątku, ale ten jest dedykowany więc powtórzę to co napisałem zaraz po premierze: W mojej opinii jest bardzo dobrze. OBK 2020 stracił trochę swojej surowości, ostrości i klimatu, ale jednocześnie nabrał sznytu, elegancji i prestiżowego wyglądu.Dobierając odpowiednio kolor nadwozia i felg może być bardziej offroad'owy (ta ciemna zieleń butelkowa) lub bardziej reprezentacyjny (ciemny granat). Zakładając, że możliwości jezdne ma co najmniej bez zmian, myślę, że kierunek jest właściwy zwłaszcza mając na względzie obecne trendy i oczekiwania rynku. W środku, wiadomo, dominacja multimedialno-tabletowa, ale zrobiona z głową, elegancko, zachowując pewien klimat klasyki. Brawo. Z zewnątrz bardzo ładnie, przód nowoczesny, ale stonowany, tył świetny, nie popsuty tylnymi lampami (jak dla wielu w nowym Foresterze), a wręcz przeciwnie, tylne lampy nadają elegancji i pewnego prestiżowego szlifu. Generalnie brawo Subaru. Na tle tego co teraz pokazują niektórzy producenci to uważam, że jest rewelacyjnie. Szczerze, to design w OBK bardziej mi odpowiada, niż ten w ostatnich modelach włoskich mistrzów w Alfie Romeo Giulii czy Stelvio. To niewątpliwy komplement z mojej strony. Jeszcze raz gratuluję Subaru i trzymam kciuki by ten model szybko zawitał do Polski (mam świadomość, że wersji Onyx XT 260 KM nie dostaniemy, ale co tam), a jak zawita oby miał atrakcyjne ceny.
  6. @Tokio34 tak, nawet w swoim Szołrumie chwaliłem się zdjęciem Zawsze to ochrona termiczna elementów bliskich kolektora, a przekładnia widzę jest w bliskim towarzystwie. Wycieków nie mam, więc o grillowane Subaru nie boję się.
  7. Ogólnie już teraz nie będę kupował, ale warto się zorientować co byłoby najlepsze i przeglądać ceny. Kupić jak będzie najkorzystniej. Michał te znaczki mają faktycznie różne odcienie.
  8. A tam piszą że dotyczy forków 2012-2014. Tu można sprawdzić jakby coś https://www.subaru.pl/akcja/sprawdz_vin12.php?action=check
  9. Nie ma za co a tak z innej beczki będziesz owijał bandażem?
  10. Wtyczki są inne, ale już podpięcie wężyków można pomylić. Tylko dziwne że pociągnięcie na siebie nie uruchamia przodu. To chyba nie prosta pomyłka w podłączeniu a konkretna rzeźba w kablach.
  11. Mały update, zrobione około 300km na tych klockach, jest różnica w skuteczności hamowania, z tym że pierwsze hamowanie po nocy jest słabsze, czyli ewidentnie klocki lubią być rozgrzane, nie wiem na ile to wytrzymają tarcze. Tak na wszelki wypadek zamówię już nowe tarcze, zastanawiam się nad tymi z poniższego zdjęcia, tylko nie chciał bym żeby zbytnio huczały. Druga rzecz, to tylne klocki mają szerszy styk z tarczą, niż uprzednio użyte klocki Ferodo.
  12. Wywaliłem z 10 kg zbędnego plastiku. Jutro pozabezpieczam kable szarą taśmą, spróbuję jakoś ogarnąć podsufitkę żeby się nie majtała. Zrobiłem grunt pod rozpórkę z tyłu. Mam nadzieję, że bez tych plastików nie będzie latał i skrzeczał cały tył. Liczę na o wiele cichszą zimę w przyszłym roku
  13. P4uk4

Demontaż grilla GC8

Tylko trzeba uważać przy tym "ciągnięciu", ja upierniczyłem jeden zatrzask razem z jego mocowaniem :P
  14. Witajcie, czy jest możliwy montaż tempomatu do XV model z 2012 roku w wersji wyposażenia Active. Tak jakby dołożenie elementów które są w Comfort. Oczywiście trzeba zmienić kierownice, a jak z resztą funkcji z kierownicy: - kierownica z przyciskami sterowania systemem głośnomówiącym - kierownica z przyciskami sterowania systemu audio - kierownica z przyciskami sterowania tempomatu No i też brakujący interface optyczny: - wyświetlacz wielofunkcyjny
  15. Cześć! Generalnie jakbym wiedział ile roboty będzie z prostym przełożeniem kierownicy to bym sobie darował. Ale jak się powiedziało A to trzeba już powiedzieć B Generalnie widziałem pierdyliard konfiguracji przedliftowego wnętrza z poliftową kierownicą Momo w GTkach (Albo przeróbki albo chyba też tak było w tych "półliftach", prawda?) Dobra. Kupiłem kierownicę. Wieloklin pasuje, jest okej. Pierwszy fakap - Złącze do poduszki i bolce "naprowadzające" zwijak (W przedlifcie są pionowo, w momo są "pod skos"). Do tego nawet jak nastawi się przedliftową taśmę tak, żeby CENTER był pod skos to przewody frontowe wystają w takim miejscu, że kierownicy nie da się założyć. Myślę sobie "Nie ma problemu, kupię poliftową taśmę" xD Aha, nie ma problemu, ta jasne Poliftowa taśma od frontu pasuje do kierownicy idealnie..... za to gorzej z tyłem Poliftowa taśma jest generalnie cieńsza od przedliftowej, do tego mechanizm "kręcący się" też jest inaczej zbudowany. Moje pytanie - Jak to ugryźć dalej? Możliwości widzę 2: 1. Czy w "półlifcie" gdzie występuje taka konfiguracja była taśma/zwijak inna niż w przedlifcie i polifcie? 2. Jeśli nie, to czy w takim razie muszę zmienić cały przełącznik zespolony od świateł wycieraczek? To niby nie problem, ale czy wtedy wszystko mi będzie pasować (łącznie z 3 czy tam 4 kostkami idącymi dalej pod deskę?) Generalnie wiem, że się da, bo takie konfiguracje jeżdżą. Ale chciałbym jednak poradzić się kogoś kto ogarnia, żeby już nie błądzić we mgle ;P Z góry dzięki za pomoc od osób, które już to rozbierały i ogarniają temat
  16. @Teddy26 @ewemarkam @Tokio34 @133699 zamówione, dziękuje. Koszt 50 zł, będą popołudniu.
  17. markos007

Gaz w Tribece

to prawda, czyli trzeba szukać z kodem F ale myślę, że to biały kruk tak jak twój egzemplarz
  18. Amerykańskie wersje OBK mają większy prześwit od europejskich.
  19. lutek34

Gaz w Tribece

to o niczym nie świadczy. Spotkałem się z sytuacją w ASO, że nie wiedzieli o procedurach serwisowych opisanych w serwisowym manualu a co dopiero o niuansach konstrukcyjnych w silnikach. To oznaczenie F w kodzie silnika, nie tylko odnosi się do silnika użytego w Tribeca, ale do szerszej gamy modeli Subaru.
  20. Wersja US różni się nieco od JP/EU więc ja bym poczekał do Genewy, może lekka zmiana zrobi dużą różnicę. Niemniej takiego XT bym przytulił w miejsce mojego podniesionego LGT - w sumie wygląda prawie jak ten pierwszy OBK, inny tylko zderzak i malowanie.
  21. Tak. JR18 18x8.5 bodajże Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
  22. markos007

Gaz w Tribece

dopytuje się na przyszłość rozmawiałem z były pracownikiem i mówił, że nigdy nic nie słyszał w wzmocnionych silnikach w Tribece. Ale jeśli rzeczywiście tak jest to jest to dobra informacja dla mnie na przyszłość
  23. też bym się za zimówkami rozglądał teraz. Jak nie jesteś "przy kresce finansowej" to bardzo dobry czas na zakup
  24. Podepnę się pod temat, jak jest oryginalnie z podświetleniem w Forku XT MY2016 - chodzi mi o podświetlenie przycisków sterowania szybami z przodu i tyłu Mam podświetlone tylko wszystkie przyciski panelu sterującego u kierowcy.., ale u pasażera z boku i z tyłu jest ciemno Czy tam się też coś nie powinno świecić..? Jak jest prawidłowo?
  25. PDI jest właśnie tym ostatnim etapem produkcji auta.
  1. Load more activity
  • Create New...