Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

 

no właśnie w internecie można się doszukać, że Dunlop zużywa się niestety dosyć szybko a jednak zależy mi na oponach na więcej niż 2 sezony

zalezy ile robisz rocznie km. jezeli 50k km to po jedym sezonie kazda opona bedzie jeszcze na max jeden sezon a jezeli 10-15 to spokojnie 4-5 sezonow przelatasz...
Może warto jednak pomyśleć o innych oponach, Continental, Falnek, Nokian? Edytowane przez markos007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś ma doświadczenie z Michelin Pilot Super Sport ?

 

Mam w foce RS. Chyba najlepsza na suchym w swojej kategorii, na mokrym ponoc F1 Asymmetric 2 spisuje sie lepiej. PSS'y sa ponadto bardzo zywotne (threadwear 300) i dosc lekkie.

 

 

Dzięki! Niestety GY w tym modelu nie właściwego indeksu nośności dla mojego rozmiaru ale miałem te opony i faktycznie są świetne. Teraz czekam na dobrą cenę PSS i zamawiam :-) Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś ma doświadczenie z Michelin Pilot Super Sport ?

Mam w foce RS. Chyba najlepsza na suchym w swojej kategorii, na mokrym ponoc F1 Asymmetric 2 spisuje sie lepiej. PSS'y sa ponadto bardzo zywotne (threadwear 300) i dosc lekkie.

 

 

Dzięki! Niestety GY w tym modelu nie właściwego indeksu nośności dla mojego rozmiaru ale miałem te opony i faktycznie są świetne. Teraz czekam na dobrą cenę PSS i zamawiam :-)

 

 

Nie zawiedziesz sie, tylko nie szlalej ponizej 8 stopni na mokrym ;). Ja niestety od przyszlego sezonu zmieniam na federale rsr ze wzgledu na trakcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Speed Life do Yeti małżowiny. Opona nastawiona na komfort. Ma stosunkowo miękkie boki (zwłaszcza w porównaniu z fabrycznymi Pirelli P Zero Rosso). To się czuje na szybszych zakrętach. Ja akurat szukałem komfortowej opony, żeby skompensować nieco betonowatość zawieszenia.

W codziennym normalnym użytkowaniu doskonale się spisuje. Nie zauważyłem, by miała jakieś szczególnie słabe strony. Bez problemu daje radę zarówno na suchym, jak i na mokrym.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uniroyal RainSport 3, ktoś użytkuje, użytkował? opona do kupienia nowa w przyzwoitej cenie, warto?

w tym topicu poruszane kilkukrotnie;

jeden komplet dobijamy- 205/55r16 strasznie miękkie- auto pływa itd. Chłopaki tu pisali, że 17 to inna bajka i polecają.

Sam się nad Nimi zastanawiam (będzie zmiana na 17) na kolejny sezon bo w deszczu są wyśmienite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

te rekinie 3...
  latem tego roku podczas jednej z nawałnic nad Warszawą i okolicami wracałem z Grodziska Mazowieckiego A2, pusto jakoś się zrobiło i to był dobry test jak te opony odprowadzają wodę, prędkość około 130 -140 km/h i żadnych negatywnych sygnałów od auta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości- masz założone tak, że z obu stron "wypluwają" wodę na zewnątrz? Czy tak, że z lewej str idą pod spód a z prawej na prawo- nie wiem czy dobrze przekazuje mi o co chodzi..

Tak ma być. Choć wygląda, jakby z jednej strony opony były źle założone. 

 

asymmetry_1_uv-onlineData.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z ciekawości- masz założone tak, że z obu stron "wypluwają" wodę na zewnątrz? Czy tak, że z lewej str idą pod spód a z prawej na prawo- nie wiem czy dobrze przekazuje mi o co chodzi..

Tak ma być. Choć wygląda, jakby z jednej strony opony były źle założone. 

 

asymmetry_1_uv-onlineData.jpg

 

 

ten rysunek znalazłem w sieci- przeglądałem zdj ze wspólnego wyjazdu z kolegą i ma założone tak, że przekazują wodę na prawo- dzwoniłem do niego i mówi, że outside jest wszędzie widoczne na zewnątrz pojazdu- więc wulkanizator się nie pomylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal RainSport 3, ktoś użytkuje, użytkował? opona do kupienia nowa w przyzwoitej cenie, warto?

...ja mam tegoroczne. Są super, szczególnie na mokrym. Miękkie, ale przez to zawieszenie mniej dostaje po tyłku. Zastanawiam się nad odsprzedaniem, bo chcę przejść na 17-stki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 225/45 będą dużo szersze od 215/45 ? - tzn. wiem o ile, ale jak to się przełoży na prowadzenie ?

 

ok 6mm, 2013 rok

 

Docelowo mają być w Hawku szybkossącym 2.5 NA...

Edytowane przez Jumpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...