Skocz do zawartości

Spotkanie w terenie (Śląsk)


Gross

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Na tym forum jestem zupełnie nowy, posiadam pojazd turystyczno-terenowy :) marki Suzuki. Bardzo interesuje mnie Forester jako drugie lub następne auto.

 

Należę do Stowarzyszenia Miłośników Jazdy Terenowej "MUTT" Gliwice,

 

http://www.mutt-gliwice.pl/pl_PL/

https://pl-pl.facebook.com/MUTTGLIWICE/

 

mam dostęp do dość dużego terenu piaskowni Kotlarnia (woj. opolskie):

 

https://youtu.be/heWEpLLVCIc?t=1744

https://youtu.be/QidA6yLWvCg

 

Chciałbym zorganizować dla Was (domyślam się, że raczej tylko dla Foresterów i Outbacków etc.) spotkanie na tym terenie, gdyż chciałbym zobaczyć jak te auta sobie dają radę, i w ogóle obejrzeć, nie chcę na Janusza jeździć do sprzedających i udawać, że już teraz chcę kupić itd.

 

Krótko mówiąc - ja organizuje teren i byłbym Waszym "przewodnikiem", wy przyjeżdżacie się pobawić w terenie (są też drogi szutrowe - "szybkie"), ja sobie pooglądam Forki, Wy się pobawicie - WIN-WIN.

Zapewnię też miejsce i opał na ognisko po zabawie - jeśli oczywiście byście chcieli.

 

Dajcie proszę znać jakie byłoby z Waszej strony zainteresowanie takim tematem, czy w ogóle jest o czym gadać.

 

pozdr.!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli jak dobrze licze to mamy 3 osoby na niedziele (w tym jedna niepewna) i jedna na sobote.

Czy jesli zmienilbym termin na 12.03.2017 to suberet moglby dolaczyc?

Jesli nie to w takim razie umawiamy sie na 05.03.2017. Miejscowosc to Kotlarnia, na zachod od ul. Dębowej.

Prosze o odpowiedz i potwierdzenia od juz zgloszonych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, nhp890 napisał:

Potwierdzam niedzielę, czy to 05.03 czy 12.03, obie mi pasują

Dzięki za potwierdzenie, jak tylko kol. suberet odpiszę to niezwłocznie dam znać czy 05.03.2017 czy 12.03.2017

Dnia 24.02.2017 o 22:52, suberet napisał:

Mnie interesuje zdecydowanie 4, czyli sobota. Wstępnie możesz mnie wpisać na listę.

Daj znać odnośnie terminów proszę :)

Dnia 25.02.2017 o 17:16, pajac_am napisał:

Ja bede wiedzial dopiero blizej weekendu, ale u mnie w gre wchodzi tylko niedziela.

Daj znać co i jak!

Dnia 25.02.2017 o 20:51, zbyszekm80 napisał:

Ja mogę w sobotę pojeździć :Dgdzie to dokładnie jest? 

A w niedziele niet? Bo chyba błędnie policzyłem wcześniej, że tak.

 

Reasumując - zależy mi na tym, żeby spotkać się w więcej aut w jeden dzień! Potrzebujemy myślę max 4h. Jeśli to coś zmienia (na lepsze) to możemy się umówić wcześniej, np. na 0900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z racji tego ze to jest tez mój interes to jestem gotów się spotkać nawet dwa dni pod rząd.

Czyli:

https://goo.gl/maps/2LE5ma8vGv72

Sobota 04.03.2017, godz. 0900

zbyszekm80 i suberet

Niedziela 05.03.2017, godz. 0900

nhp890 i pajac_am

Proszę o potwierdzenie i proszę o jakiś namiar na siebie na PW (komórkę np.).

nhp890 - możemy pojechać od razu z Gliwic na miejsce jakąś ciekawszą trasą niż asfaltem - mam kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gross, sorry, ale strasznie nawaliłem. Błędnie i przedwcześnie założyłem, że sobota odpadnie, więc ją sobie mocno przeorganizowałem, i nie mogę tego odkręcić. Tak to jest, kiedy się człowiek wyrywa przed orkiestrę. :facepalm::blush:

Może jeszcze kiedyś będzie okazja, bo strasznie mi się ten teren podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie!

 

Do reszty - nie mam pretensji, wiem jak ciężko zorganizować sobie czasem czas, nie ma stresu.

 

Proponuję również 12.03.2017, tylko że trochę później, np. 1100-1200 - ktoś, coś?

Edytowane przez Gross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawały. Były 2 sztuki - SG polift i mój SF polift. Oba na lifcie na podkładkach (ok. 3cm) i na oponach AT. Oba dawały radę bez problemów, ale ja w paru momentach potrzebowałem cofnąć się i spróbować jeszcze raz, bo w piachu brakowało mocy - to przez brak reduktora w automacie i długi pierwszy bieg. Parę razy przytarłem podłogą. Nie jechałbym bez liftu i AT-ków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem forkiem SG, zabawa przednia, teren super, a auta dzielnie szły do przodu.. i pod górę i z góry i w piachu i przez rzeczkę i koleiny i co tam jeszcze było. Cofnęliśmy się tylko raz - przed kompletnie zalanym po roztopach odcinku błotnistej trasy ale tu nawet uzbrojona Vitara Grossa mogłaby się wkleić (szkoda że nie mam zdjęcia jak wyciągaliśmy ją z błota chwilę wcześniej).

Gross doskonale znał teren i był świetnym przewodnikiem dając nam coraz trudniejsze "zadania".

U mnie bardzo pomagał lift, reduktor i szerokie balony AT (235x60x16) oraz płyta pod silnikiem. Przekonaliśmy się też ile daje obniżenie ciśnienia w oponach - szczególnie na sypkim piachu.

Co ciekawe nie odczułem jakoś szczególnie tego, że Forki mają słabą wiskozę w centralnym dyfrze i praktycznie otwarte wisko z tyłu. Chociaż gdy sam jeżdżę po poligonie w Cieninie pod Wrocławiem to są miejsca gdzie nie przejadę ze względu na słaby wykrzyż i brak blokad.

 

Cywilnym autem nie ma się co pchać na takie wycieczki ale lekkie dozbrojenie bardzo poprawia jego możliwości w terenie.

20170305_141733.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...