Skocz do zawartości

Rozłącza tylny napęd WRX Hawk


Jacu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Od niedawna borykam się z problemem napędu w mojej Imprezie, mianowicie odkąd mocno spadły temperatury odłącza mi całkowicie tył. Nie dzieje się tak za każdym razem ale niestety częstotliwość wzrasta. Auto po odpaleniu rusza normalnie z napędem na 4 koła, przejadę kawałek do pierwszego skrzyżowania i z niego ruszam już ewidentnie na samym przodzie. Objaw jest taki że coś rzęzi jakby w skrzyni, obroty rosną a auto nie jedzie jakby ślizgało się sprzęgło. Oczywiście jak tak się stanie to od razu zjeżdżam i nie katuję go dalej, wystarczy że silnik osiągnie temperaturę, zgaszę go odczekam pare minut i po odpaleniu już jedzie normalnie. Generalnie stało się tak już z 5 razy więc chce jakoś zareagować. Raz też przy mocnym przyspieszaniu na 2 biegu coś ewidentnie już strzeliło w skrzyni, silnik się wkręcił a samochód nie pojechał (było to już na dobrze dogrzanym silniku, po przejechaniu około 90km trasy), ale znów wystarczyło zjechać, zgasić, odczekać chwilę i po odpaleniu jechało normalnie. Z moich wiadomości na temat Imprezki wiem że poprzedni właściciel zmieniał skrzynię a co za tym idzie olej. Czy wina może leżeć po stronie oleju? Może zły, nieodpowiednie parametry? Może to już wisko? Nie wiadomo w końcu ile ta skrzynia ma nalatane kilometrów.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź półosie z tyłu ,jak kolega wyżej napisał . Któraś wysuwa się . Wiska może w ogóle nie spinać a auto pojedzie . Sprawdź półosie przy dyfrze bo zabijesz wisko do reszty i do regeneracji się nie będzie nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...