Skocz do zawartości

immobiliser- legacy IV


Foox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w te mrozy nie mały problem z odpalaniem auta. Problem zauważyłem dopiero jakiś czas temu ze względu na specyfikę występowania. Otóż rano przy mrozach typu -10 stopni auto odpala bezproblemowo. Robi się gorzej jeśli np. odpalam go rano, przejadę 5 km, zgaszę silnik i chcę odpalić ponownie. I tutaj w zależności od humorów, czasem w kilka minut czasem w godzinę mogę ponownie uruchomić auto. No a czasem bez problemu...
Od jakiegoś czasu testuje drugi klucz. Tzn jeżdżę z dwoma i jak jest coś nie tak to automatycznie wkładam drugi. Raz zadziałało, ale nie wiem czy to przypadek po prostu.

W ogóle jak to wygląda? Przekręcam klucz i na panelu mam ikonę czerwoną klucza. Po przekręceniu auto odpala i natychmiast jest gaszone przez immobiliser.

 

Jeśli kogoś to naprowadzi, to już w lato miałem mały zalążek tego co się dzieję teraz. Mianowicie jak kogoś zostawiałem w aucie z przekręconym kluczem na zapłon, ale wyłączonym autem to zdarzało się, że nie mogłem go odpalić. Ale wtedy wystarczało jedynie zamknąć, otworzyć i wuala. Na tą chwilę trzeba się mocno namęczyć.

Gdzie szukać przyczyny? Nie raz spóźniłbym się przez to do pracy. Np tankując rano auto, czy zajeżdżając do sklepu po śniadanie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...