Skocz do zawartości

Czyszczenie wtrysków w SBD


Ku Jon

Rekomendowane odpowiedzi

Probowales sam dostepnymi preparatami do czyszczenia układu wtryskowego? Czemu od razu warsztat?

 

Nie piszę tu o specyfikach dostępnych w kazdym Carrefour, ale w specjalistycznych sklepach;)

 

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia przy regeneracji turbosprężarek widzę że dodatki nie zawsze dobrze wpływają na nią. Jak zima przyszła to sporo było napraw ze względu na zablokowaną zmienną geometrię takim dziwnym kruchym materiałem przypominającym cement. Myślę że to może być z właśnie super tanich specyfików, być może z profesjonalnymi tego typu płynami nie ma takiego problemu bo na pewno dużo ludzi z tego korzysta.

Edytowane przez Szymon Chowicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowales sam dostepnymi preparatami do czyszczenia układu wtryskowego? Czemu od razu warsztat?

Nie piszę tu o specyfikach dostępnych w kazdym Carrefour, ale w specjalistycznych sklepach;)

 

Nie, nie próbowałem i przyznam, że po lekturze forów, gdzie odradzana jest ta metoda z uwagi na jej małą skuteczność mam mieszane uczucia, a pragnę zauważyć, że wszyscy urzywają zwrotów: specjalny.., specjalistyczny... Niestety, ale mnie laikowi nic to nie mówi. Niedostateczna wiedza odnoście owych specyfików nie pozwala nawet na weryfikację ich skuteczności opisywanej w necie... Pacjent jest niedawnym nabytkiem i jak zdążyłem się przekonać bardzo wrażliwym na jakość paliwa, dlatego stawiam na zakład i profesjonalne podejście do tematu w owej kwestii.

Proszę poprawić mnie jeśli błądzę.

Edytowane przez Ku Jon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnym użytkowaniu na naszym krajowym paliwie niestety trochę się różnego syfu osadza, zwłaszcza jak nie ma gdzie się dobrze silnik wygrzać (nie przegrzać!) ;))

Używam od jakiegoś czasu takich preparatów jak ARCHOIL (USA) i być może to autosugestia ale wg mnie poprawa jest! Zwłaszcza po dodatkach do oleju - jakiś taki się lżejszy samochód zrobił.

Nie szukałem jakoś nigdy specjalnie takich dodatków bo uznawałem, że paliwo dobrej jakości i regularnie wymieniany olej dobrej jakości tu wystarczy ale... robiąc kiedyś przegląd w moim Subaru w Poznaniu czekając na odbiór auta poczytałem ulotki nt. dodatków do oleju i paliwa tej własnie firmy. Przetestowałem dodatek do do paliwa w trasie, a potem skusiłem się i na dodatek do oleju (siln i przekł) - mam wrażenie, że jest OK, tyle, że nie są tanie te dodatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie główny problem z dodatkami (do paliwa, do oleju) jest taki, że większość jest kiepskiej jakości.

Ale są też dobre i te warto stosować:)


Zauważ też, że czyszczenie wtryskiwaczy nie usunie brudu z baku. Więc jeśli już chcesz czyścić wtryskiwacze (przez podpięcie do maszyny itd.) to zrób to razem (tuż przed / tuż po) zastosowaniu środka do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej lać do baku ON bez FAME + do tego dodatki czyszczące (Archoil, Liqui Moly Spulung czy nawet Kleen Flo). Po 2, 3 bakach nie ma stuków i hałasowania wtrysków. ON bez bio dodatków jest dostępny zimą w paliwach premium na stacjach Statoil ( miles plus diesel) oraz Lotos ( ultimate). Szkoda, że tylko zimą ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...