Skocz do zawartości

Białe z rury leci :(


pavca

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, spadły temperatury i częstym widokiem w aucie jadącym przed nami jest dym wydobywający się z rury wydechowej :( Niestety mam tak samo i nie wiem czy to autko przepala wodę która zebrała się w niestety nie do końca szczelnym tłumiku, czy np. leją wtryski ? Od pewnego czasu monitoruje wodę i olej i tych płynów z systemu nie ubywa :) Podejrzewam wilgoć w tłumiku gdyż po odpaleniu, kiedy silnik, tłumik jest zimny autko nie dymi. Po podgrzaniu zaczyna dymić intensywnie, a po nagrzaniu już tylko aby aby. Zjawisko to występuje na benzynie jak i na gazie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czasem to już nie mam pomysłu na komentarz....

 

No cóż, niektórzy mają większą wyobraźnię :)

 

A tak na marginesie to znam się i na fizyce i na mechanice - takie wykształcenie :) Chodzi mi o to, że moim zdaniem dymi troszkę za dużo i czy nie do końca szczelny tłumik :) może potęgować skraplanie się pary wodnej w tłumiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha,u mnie we forysławie jak było ok -17to jak się nagrał i koleszką za mną jechał to mówił że jak ostro depnąłem to on jadąc za mną szosy wokół niewidzialne,coś jak zasłona z pary wodnej,a przy takiej tempie od razu chmura się robi hahaha,także myślę że to tak ma być,para wodna i tyla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica temperatur przecież jest pomiędzy temperaturą spalin a temperaturą zewnętrzną, to normalne zjawisko. A jak jeszcze wylewa się woda (w rozsądnych ilościach - nie jak rurą setką) to znaczy, że masz sprawnego kata (tak przynajmniej gdzieś na forum wyczytałem) za co można tylko pogratulować! :) 
Jak nie ubywa płynów i oleju to się nie przejmować i jeździć! 

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ilość pary wydobywającej się z subarów jest znacznie powyżej średniej

 

 

 

Taki urok Forka, 2.0 turbo zostawia chmurę taką, że też się przeraziłem za pierwszym razem

 

No i właśnie o to mi chodziło. Jako że to moje pierwsze Subaru i pierwszy Forester nieco mnie zaniepokoiła ilość "pary" za samochodem. Teraz wiem że ten model tak ma i wszystko jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, wczoraj robiąc obiad uchyliliśmy okno, bo smażyła się cebulka. W pewnym momencie patrzę przez to okno i widzę obłoki mknące z dołu do góry - dokładnie jak w samolocie lądującym przez chmury. Wyszedłem na balkon zobaczyć to z zewnątrz i z naszego kuchennego okna buchały takie kłęby pary, że myślałem, że ktoś zaraz wezwie strażaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne wykraplanie się niewidocznej pary wodnej w ciepłym gazie/powietrzu np. w kuchni lub komorze spalania z chwilą jego przejścia w chłodniejsze środowisko np. chłodniejsze powietrze za oknem lub zimny układ wydechowy auta = wręcz leje się woda z rury...

a gdy dodamy do tego drugie zjawisko - rozprężanie się gazu z komory spalania w układzie wylotowym - to tym bardziej nastąpi zjawisko "białej chmury"

 

Tak ma ma być i tak jest.

 

W ciepły dzień i przy rozgrzanym układzie wydechowym tego nie zaobserwujecie = ale ilość pary wodnej masowo będzie dokładnie taka sama tyle że nie skropi się więc będzie dla was niewidoczna.

 

 

Gdzieś niedawno wyliczałem na forum ile gazu/powietrza jest pobierane do spalenia 10 litrów paliwa

i ile z tego mamy zarówno litrów jak i kilogramów różnych gazów = taka zabawa aby uzmysłowić ile tniemy ze środowiska aby się przemieszczać...

 

 

proszę kierować tu swoją ciekawość = znalazłem

 

https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/92598-nie-wlewajcie-denaturatu/page-2

Edytowane przez 4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...