Skocz do zawartości

Pomiar poziomu oleju silnikowego w autach z górnym filtrem.


obcy17

Rekomendowane odpowiedzi

Ja poprostu w tym miejscu zadałem pytanie SIPowi i tak jak kilku zainteresowanych czekamy na wiążąca odpowiedź która rozwieje nasze wątpliwości. Jeśli to nastąpi to wtedy poproszę o zamknięcie wątku. Sam uważam że wątek olejowy to było nieporozumienie. Pytanie dotyczy (tak sądzę) podstawowych czynności obslugowych których musi pilnować sam użytkownik a mają wpływ na poprawną eksploatację pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co odpowiadać na coś co jest jasno wyjaśnione w instrukcji, którą sam cytujesz? Gasisz silnik, który wcześniej jest rozgrzany do temp. roboczej, czekasz ok. 5 minut i sprawdzasz poziom. Ma być w okolicach kropki F i tyle (z moich pomiarów wynika, że taki sam poziom jest też na zimnym silniku). To co nie jest wspomniane to "lampa alladyna" na bagnecie ma być w położeniu "normalnym" jeśli stoisz patrząc w kierunku tyłu auta. No i wynik pomiaru bardzo, ale to bardzo zależy od płaskości miejsca, w którym stoimy. Lekkie pochylenie i można z max. zrobić min. i odwrotnie :P

Edytowane przez PR7EMEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu w tym miejscu zadałem pytanie SIPowi i tak jak kilku zainteresowanych czekamy na wiążąca odpowiedź która rozwieje nasze wątpliwości. Jeśli to nastąpi to wtedy poproszę o zamknięcie wątku. Sam uważam że wątek olejowy to było nieporozumienie. Pytanie dotyczy (tak sądzę) podstawowych czynności obslugowych których musi pilnować sam użytkownik a mają wpływ na poprawną eksploatację pojazdu.

 

W instrukcji obsługi dla danego samochodu znajduje się informacja co do sposobu sprawdzania poziomu oleju silnikowego.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proszę zamknąć wątek......

Edyta: Dla tych co kupili z drugiej ręki = męczcie się sami. Czy na ciepło, czy na zimno, czy tak czy tak..... SIP i tak odesle do instrukcji :)

Rozumiem że po każdej zmianie oleju samochód "jedzie" i wraca aby poprawnie dokonać pomiaru :)

Czad!!! 

Edytowane przez obcy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla tych co kupili z drugiej ręki = męczcie się sami.

Na forum i w necie instrukcje obsługi i serwisowe są łatwo dostępne i darmowe :)

 

 

 

Czy na ciepło, czy na zimno, czy tak czy tak..... SIP i tak odesle do instrukcji :)

Bo nawet nie chciało Ci się napisać czym jeździsz, czy uzupełnić tego w swoim profilu. No i tak, odpowiedzi na twoje pytania są w... instrukcji i wyglądają praktycznie tak samo dla większości modeli i rynków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...