Skocz do zawartości

Subaru impreza wrx szum podczas hamowania silnikiem


Krzys181

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc panowie , pytanie bo od niedawna jestem posiadaczem subaru i martwi mnie pewna rzecz otoz podczas hamowania silnikiem slychac jakis szum, tarcie z okolic skrzyniJedni pisza ze to norma drudzy ze lozysko w skrzyni i juz nie wiem co myslec. Rozbierac skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc panowie , pytanie bo od niedawna jestem posiadaczem subaru i martwi mnie pewna rzecz otoz podczas hamowania silnikiem slychac jakis szum, tarcie z okolic skrzyniJedni pisza ze to norma drudzy ze lozysko w skrzyni i juz nie wiem co myslec. Rozbierac skrzynie?

Czy masz mniej więcej taki efekt ? 

 

sekundy do wsłuchiwania masz w opisie filmu podane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jsk to skrzynia i stanie cos w koncu? Podczas przydpieszania nic sie nie dzieje , Tylko podczas hamowanis silnikiem w sumie

przelicz sobie czy Ci się opłaca.

Zdjęcie skrzyni + wszystkie nowe uszczelki + nowe łożyska + skoro jest otwarta to warto wymienić wszystko co zużyte. Ja bym zakładał minimum 1,5k zł 

Na tych łożyskach przejedziesz jeszcze sporo. Mi powiedziano, że prędzej pozbędę się samochodu niż te łożyska zdechną totalnie. 

 

Jak chcesz to robić to poczekaj do momentu, aż np. sprzęgło będziesz robił. Wydaje mi się, że tylko dla wymiany łożysk to chyba nie ma sensu tego robić. Daj głośniejszy wydech lub radio głośniej i będzie git ;) ja tak robię i nie zwracam na to nawet uwagi już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w\g mnie to wyje łożysko na wiskozie. Koszt około 150pln OEM ,warto przy okazji wymienić\sprawdzić pozostałe w dupce skrzyni. Operacja bez wyjmowania skrzyni i dostęp po odkręceniu kilku elementów bdb.Sprawdzić należy również pierścień zabezpieczający na wiskozie ,czy czasem go nie wypycha bo to właśnie takie wycie oznacza często początek końca wiskozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak musze skrzynie wyjac bo mam kolo zamachowe do wymiany

A powiedzcie olej w skrzyni sprawdza sie na ximnym czy cieplhm silniku? Bo na zimnym mam minimum:/ moze od tego tak wyc? Jaki olej dolac? Jest przezroczysty na bagnecie

Edytowane przez Krzys181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...