Skocz do zawartości

Forek 2003 2.0 125KM łożyska tył


safari

Rekomendowane odpowiedzi

coś mi się wydaje (szumi/huczy z tyłu, na luzie też), że mam do wymiany łożyska z tyłu. jak to dokładnie zdiagnozować? ktoś podpowie czy to trudne w wymianie i jakie kupić? wymienić jedno czy dwa? ile to kosztuje?

mam z tyłu hamulce bębnowe

 

czy to takie łożyska? http://allegro.pl/subaru-forester-sg-02-08-lozysko-piasta-tyl-snr-i6605966354.html

 

a może to coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też buczało. Sprawdzić łatwo na podnośnik i pokręcić kołem oraz nim poruszać/poszrpać. W serwisie stwierdziłi że nie trzeba wymieniać z obu storn, ale.... , jak juz padło jedno to pewnie i drugie też padnie, więc ja za jedna robotą wymieniłem oba. Co do łożyska to kupiłem identyczne, i też od tego samego człowieka. U mnie pasują i są japońskie, jak cały samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś z Was sam wymieniał? można to zrobić metodą domową?

 

 

w domu może być ciężko ale w warsztacie czy garażu powinieneś dać radę - oczywiście jeśli wiesz jak trzymać klucz czy którą stroną młotka używać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tarczach z tyłu potrzebna do wymiany jest prasa a do wyprasowania piasty dobrze jest zrobić sobie speszial tula.

 

Generalnie trzeba przygotować się mentalnie na odkręcenie paskudnej długiej śruby od wahaczy w piaście, a może się okazać że trzeba ja będzie grzać palnikiem.

Warto zapatrzeć się w nową śrubę i tuleje wahaczy na ta okoliczność.

Po wyjmowaniu wahaczy konieczna jest geometria.

Warto tez przy okazji zerknąć na klocki i okładziny ręcznego.

 

Doi ogarnięcia samemu w jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za rady... chyba jednak zrobię to u kolegi w warsztacie. Ma prasę i trochę więcej kluczy niż ja.... to zawsze łatwiej. A lepiej cały tył do góry... czy najpierw jedna strona a potem druga dziwigać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za rady... chyba jednak zrobię to u kolegi w warsztacie. Ma prasę i trochę więcej kluczy niż ja.... to zawsze łatwiej. A lepiej cały tył do góry... czy najpierw jedna strona a potem druga dziwigać?

 

 

wybór należy do ciebie, jeśli masz solidne kobyłki i pod co podstawić to cały tył na raz s jak nie to stronami pojedynczo też da radę zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...