Skocz do zawartości

Nawigacja - uwzględnienie traffiku


Mas40

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego!

 

1. Jeśli myślisz o Traffic przez TPMC to w Polsce to nie działa.

2. Jeśli Ci chodzi o dostęp przez internet do informacji o "Traffic" to musiałbyś ten dostęp do internetu nawigacji zapewnić.

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!

 

1. Jeśli myślisz o Traffic przez TPMC to w Polsce to nie działa.

2. Jeśli Ci chodzi o dostęp przez internet do informacji o "Traffic" to musiałbyś ten dostęp do internetu nawigacji zapewnić.

 

Chodzi mi o uwzględnienie natężenia ruchu do wyznaczania trasy. Większość nawigacji obecnie posiada tą funkcję. Przykładem jest google maps której używam w telefonie. Google znajduje najszybszą trasę uwzględniając obecną prędkość samochodów na danej drodze. Nietety system nawigacji subaru oprócz niedokładnych map nie posiada również uwzględniania natężenia ruchu a przynajmniej nie wiem jak to włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nietety system nawigacji subaru oprócz niedokładnych map nie posiada również uwzględniania natężenia ruchu a przynajmniej nie wiem jak to włączyć.

Posiada, ale nie działa on w Polsce gdzie sygnał ten (rozpowszechniany przez rozgłośnie radiowe) został zakodowany. Alternatywnie musisz nawigacji udostępnić połączenie internetowe (w Google Maps bez internetu natężenie ruchu też nie zadziała). Od razu napiszę, że nie wiem jak się udostępnia to połączenie w nawigacji (bo jeszcze nie miałem okazji pobawić się nią dłużej niż kilka minut). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie działa na nawigacjach montowanych w subaru. Wystarczy, że wyjedziesz poza granice i wszystko działa. Na nawigacjach innych producentów działa i w Polsce (chodzi o nawigacje takie na szybę).

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie działa na nawigacjach montowanych w subaru. Wystarczy, że wyjedziesz poza granice i wszystko działa. Na nawigacjach innych producentów działa i w Polsce (chodzi o nawigacje takie na szybę).

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Mi kiedyś na autostradzie A4 między Krakowem a Tarnowem nawigacja krzyknęła żeby zjechać bo jest korek. I faktycznie był za zjazdem, kilka kilometrów w Google maps na czarno. Ale to było niestety tylko raz.

 

Tak się zastanawiam, czy nie można sobie wykupić prywatnie dostępu do informacji o ruchu? Ktoś z Was zglebial ten temat?

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Aktualna gama samochodów Subaru jest wyposażona w systemy multimedialnie, które nie posiadają możliwości odbioru komunikatów TMC. 

Wprowadzenie odpowiedniego oprogramowania do naszych samochodów nastąpi mniej więcej w III kwartale 2017 roku, czyli ok. IV kw. 2017r.  pojawią się w salonach pierwsze samochody z systemami AVN zapewniającymi TMC.

Niestety, nie będzie żadnej możliwości przystosowanie/wgrania oprogramowania do starszych modeli Subaru.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzień dobry,

 

Aktualna gama samochodów Subaru jest wyposażona w systemy multimedialnie, które nie posiadają możliwości odbioru komunikatów TMC.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

Jak zwał, tak zwał. Jakiś tam system informacji o korkach w naszych Subaru jest.

Może to nie jest TMC, dla użytkowników to nie jest istotne.

Pytani - czemu w PL nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam samochód zakupiony w Austrii. Podczas ostatniej wizyty w Polsce po wyznaczeniu trasy na Wrocław gdzieś w okolicach przy zjeździe na Poznań otrzymałem komunikat: zbliża się korek - i podana alternatywna trasa. Po zaakceptowaniu - szybkie przeliczenie i kontynuacja prowadzenia. Tak samo wyznaczając drogę powrotną, a będąc jeszcze w Polsce już otrzymałem informacje o możliwym korku w okolicach Rusinov - Brno.

W jaki sposób samochód (nawigacja Subaru) odczytuje te zakodowane informacje? Garmin z anteną TMC przyklejaną na przyssawkach mi w PL nie działał, w Czechach i Austrii bez problemu.

Czy macie w stacjach multimedialnych ustawione komunikaty drogowe dla radia? Zaskoczyło mnie to, że czasem się włączało np. radio kierowców 1. Programu Polskiego Radia. System działa w Czechach i w Austrii.

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro w Subaru w US jest  TMC to dlaczego u nas wersje są okrojone?

Strona z manuala z forka XT 2015

https://www.joomag.com/magazine/subaru-forester-manuals-2015-forester-navigation-system-manual/0670737001400248974?page=154

Czy aby na pewno dział techniczny jest pewien ze Subaraki w EU tego nie mają? :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin z anteną TMC przyklejaną na przyssawkach mi w PL nie działał, w Czechach i Austrii bez problemu. Czy macie w stacjach multimedialnych ustawione komunikaty drogowe dla radia? Zaskoczyło mnie to, że czasem się włączało np. radio kierowców 1. Programu Polskiego Radia. System działa w Czechach i w Austrii.

Aktualnie (zresztą już od lat) TMC w Garminie działa w Polsce, chociaż oczywiście nie do końca tak, jak powinno. O zawiłościach systemu można trochę przeczytać tutaj: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=183549#p183549 Ostatni post daje nadzieję, że niebawem dojdziemy do pełnej funkcjonalności TMC w naszym kraju.

Co do funkcji "Traffic Info", to zawsze mam włączoną, ale automatyczne przełączanie na "Radio Kierowców" (nadawane przez PR1 od 5.58 do 22.58) działa chyba w mniej niż 50% przypadków. Dziwne, bo w poprzednim samochodzie zwykłe "chińskie" radio miało 100% skuteczność.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro w Subaru w US jest  TMC to dlaczego u nas wersje są okrojone?

Strona z manuala z forka XT 2015

https://www.joomag.com/magazine/subaru-forester-manuals-2015-forester-navigation-system-manual/0670737001400248974?page=154

Czy aby na pewno dział techniczny jest pewien ze Subaraki w EU tego nie mają? :)

No własnie to dziwne jest bo będąc przy południowej granicy komunikaty odnośnie utrudnień drogowych w czechach są normalnie dostępne. Jest taka ikonka w nawigacji jak wyświetlana jest mała mapa i pozycje menu - samochody w korku z literką i. 

Zresztą pare razy też odezwało mi się to informując o korku na obwodnicy Krakowa. Sugerowało objazd mimo że lista zdarzeń drogowych w menu o którym mowa była pusta.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Dziale Techniczny!

 

Bardzo proszę o zweryfikowanie informacji, jak to jest z tymi nawigacjami w nowych samochodach. Otóż - jak już wspomniałem wcześniej - moja nawigacja (Levorg EU 2016 bez ES) - posiada funkcje zarządzania informacjami drogowymi TRAFFIC i takowe działają mi w Austrii, działają w Czechach oraz działały podczas mojej wizyty w Polsce. 

 

ihost_1482417310__img_3647.jpg

 

 

ihost_1482417877__img_3639.jpg

 

 

ihost_1482418388__img_3640.jpg

 

Jeśli mi się uda, zrobię mały tutorial. 

 

EDIT 

 

Jest tu: Nawigacja Subaru - Ustawienia komunikatów drogowych - Traffic

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Dziale Techniczny!

 

Bardzo proszę o zweryfikowanie informacji, jak to jest z tymi nawigacjami w nowych samochodach. Otóż - jak już wspomniałem wcześniej - moja nawigacja (Levorg EU 2016 bez ES) - posiada funkcje zarządzania informacjami drogowymi TRAFFIC i takowe działają mi w Austrii, działają w Czechach oraz działały podczas mojej wizyty w Polsce.

 

ihost_1482417310__img_3647.jpg

 

 

ihost_1482417877__img_3639.jpg

 

 

ihost_1482418388__img_3640.jpg

 

Jeśli mi się uda, zrobię mały tutorial.

Mozliwe ze TMC działał Tobie w PL po sygnale radiowym z radia czeskiego

 

W swojej okolicy mam takie miejsca gdzie łapie TMC słowackie.

 

 

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy Subaru zauważy, że są inne sposoby na odbiór komunikatów o utrudnieniach ruchu (tzn. przez internet jak to robią inni). Z drugiej strony TMC w Polsce to porażka, aby wymagać dodatkowej licencji na odbiór. Wiadomo, że każdy chce zrobić bo utrzymanie systemu kosztuje, ale takie inicjatywy powinny być wspierane przez państwo (posiadając samochód płaci się wystarczająco dużo).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast faktem jest, że Nawigacja Subaru jest przystosowana do odbioru takich informacji.

dla mnie to troche dziwne ze ktoś kto zajmuje się importem/sprzedażą aut  nie posiada dokładnych informacji na temat tego co sprzedaje  :facepalm:

 

 

Ciekawe kiedy Subaru zauważy, że są inne sposoby na odbiór komunikatów o utrudnieniach ruchu (tzn. przez internet jak to robią inni)

nigdy . Obecne Subaru to auta dla starych pierników,  którzy nawigacji nie używają a z internetu nie korzystają   :biglol:  ;)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim Legacy ze Szwajcarii (2015, Final Edition) system multimedialny odbiera komunikaty (TMC, FM) i proponuje modyfikacje trasy. W Polsce w pobliżu Wrocławia już miałem komunikaty, ale z Niemiec. System działa w Niemczech i Szwajcarii, nie jestem pewny czy we Francji też, ale spróbuję sprawdzić w najbliższym czasie.

 

Edit: 10.01.2017 22:30 - we Francji też odbiera.

Edytowane przez rafacon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Zgodnie z posiadanymi informacjami, aktualne i starsze systemy w naszych samochodach odbierają komunikaty m.in. na terenie Niemiec, gdzie usługa jest dostarczana bezpłatna.

Na terenie Polski, bezpłatny odbiór komunikatów TMC będzie dostępny w samochodach wyprodukowanych w III kw. 2017 roku, które w salonach pojawią się w IV kwartale.

Wprowadzenie możliwości korzystania z usługi TMC w samochodach z produkcji z III kw. 2017r., na terenie Polski, nie zmieni sytuacji właścicieli starszych modeli tzn. nie będzie możliwości dostosowania ich systemów do odbioru komunikatów w Polsce.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny.

Edytowane przez DZIAŁ TECHNICZNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie Polski, bezpłatny odbiór komunikatów TMC będzie dostępny w samochodach wyprodukowanych w III kw. 2017 roku, które w salonach pojawią się w IV kwartale.

Jest możliwość uzyskania na czym dokładnie będzie polegała modyfikacja? Będzie to inny model stacji multimedialnej czy tylko będą załączone "licencje" do odbioru wiadomości. Czy może jeszcze inne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jest możliwość uzyskania na czym dokładnie będzie polegała modyfikacja? Będzie to inny model stacji multimedialnej czy tylko będą załączone "licencje" do odbioru wiadomości. Czy może jeszcze inne rozwiązanie.

Niestety, ale nie sposób nie odnieść wrażenia, że osoba udzielająca się jako @@DZIAŁ TECHNICZNY, (w tym temacie) nie wie o czym pisze i z tego względu tudno spodziewać się wyczerpującej metytorycznie odpowiedzi na szczegółowe pytanie.

Edytowane przez mechanik
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...