Skocz do zawartości

Subaru do Macedonii


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

Za wiele nie pomogę, ale w tym roku jadąc do Albanii spaliśmy kilka godzin w Skopje. Naszym zdaniem przemili ludzie, Pan z hostelu czekał do prawie 1 w nocy na nas, potem ładnie poustawiał gdzie mamy zaparkować, a własnym autkiem zawiózł do znajomego co miał nocny po browar bo tam po 19 mają jakąś dziwną prohibicję i alko się podobno nie kupi. Za piwka gość zapłacił sam, oddałem mu potem w euro po normalnym kursie, pomimo naszych starań nie wziął żadnego napiwku. Świetne widoki i b. tanie paliwo oraz pyszne śniadanie. Tyle pamiętam, ale wrażenia mocno pozytywne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Koledzy. Oczywiście zamierzam sporo poczytać w ramach przygotowań do drogi, ale gdybyście mieli jeszcze jakieś ciekawe informacje (polecane noclegi, kwestie, na które warto zwrócić uwagę etc), to będę wdzięczny. Przemekka - a filmy rewelacyjne ! Pozdrawiam Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem Forkiem SF m.in. w Macedonii 2 lata temu w lecie. Mam gdzieś ślad GPX-a, mogę Ci podesłać. Kraj jest niewielki, więc objechaliśmy spory jego kawał. Widoki piękne, dość dziko, raczej mały ruch samochodowy, dużo możliwości offroad'u. Moim zdaniem część zachodnia sporo ciekawsza i ładniejsza od wschodniej, chociaż tuż za wschodnia granicą jest świetna miejscówka - Melnik. Tanio, dobre jedzenie, sporo możliwości noclegowych, chociaż w sezonie gdzieniegdzie warto wspierać się np. booking.com .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy, zatem uprzejma prośba o garść informacji na temat:

- sprawności odprawy granicznej i wymaganych dokumentów, ubezpieczeń

- ogólnego bezpieczeństwa, ewentualnej specyfiki przepisów drogowych

- jakości i cen paliw, polecanych stacji należących do danego koncernu

- cen podstawowych produktów (w tym "wyskokowych" :)),

- nastawienia do Polaków

- polecanych pensjonatów/hoteli

- sugerowanych miejsc do zwiedzenia, a szczególnie takich, które pominięto w przewodnikach.

Byłbym też wdzięczny za jakieś fotki.

Bardzo dziękuję i jednocześnie życzę Kolegom wszystkiego co najlepsze w Nowym 2017 Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- sprawności odprawy granicznej i wymaganych dokumentów, ubezpieczeń

Byłem samolotem więc w tej kwestii się nie wypowiem.

 

- ogólnego bezpieczeństwa, ewentualnej specyfiki przepisów drogowych

Na głównych drogach ok nie zauważyłem specyfiki, ale na drogach lokalnychktóre prowadzą przez wioski i miasteczka czasami niezły meksyk.

 

- cen podstawowych produktów (w tym "wyskokowych" :)),

100 MKD - 7 zł

Ceny niższe niż u nas. Dużych marketów nie uświadczysz. Ceny w lokalach Kawa 60MKD, piwo 70 MKD, kieliszek wódeczki - 120 MKD, obiad z przystawką i piwem dla dwóch osób w centrum Skopje ( stary bazar) - 900 MKD.

 

- nastawienia do Polaków

Przyjechaliśmy za późno oraz nie mogliśmy znaleźć apartamentu nasz właściciel  już nie był osiągalny na miejscu. Zagadaliśmy młodego ziomka pod knajpą gdzie znajdziemy apartament, (angielski komunikatywny w Skopie i w hotelach). Ziomek wziął swój telefon i zadzwonił do właściciela i nagrał nam nowy nocleg oraz zorganizował taxi abyśmy tam trafili.

 

- polecanych pensjonatów/hoteli

- sugerowanych miejsc do zwiedzenia, a szczególnie takich, które pominięto w przewodnikach.

mieliśmy mieszkać tu

Main Square Apartments Anja

samo centrum widok na "starówkę"

a wylądowaliśmy Pansion Bianko ten sam właściciel bez rewelacji ale żeby się przespać wystarczy. cena około 90 zł za noc (na bookingu wychodzi taniej niż na miejscu).

Zwiedzanie stolicy to max 5-6 godzin.

w drugi dzień wyjazd do kanionu matka i nocleg Hotel Canyon Matka (150 zł ze siadaniem europejskim).

Fajne klimatyczne miejsce.

I ostatni punkt wycieczki " kurort Mavrovo" takie Macedońskie Zakopane :)

Nocleg Hotel Bistra cena 240 zł ale rezerwując na bookingu pokój jedno osobowy z podwójnym łóżkiem wychodzi 120 zł i niema problemu że są dwie osoby :)

Hotel taki późny gierek jest klimat, znajduję się pod samym wyciągiem .

Zdjęć coś nie mogę załączyć. Daj mail to coś wyślę.

Edytowane przez pilot99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sugerowanych miejsc do zwiedzenia, a szczególnie takich, które pominięto w przewodnikach.

Zapomniałem o akwedukcie w Skopje. Okolica tragiczna syf i malaria, zabytek zaniedbany ale warto zobaczyć.

A w okolicach Morvovo to jeszcze Monastyr Jovan Bigorski, wejście płatne coś koło 2 eur od osoby. Kobiety muszą założyć coś w rodzaju spódnicy. Ładny obiekt i piękne widoki.

polecam stronę http://naszebalkany.pl  trochę informacji min. o Macedonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...