Skocz do zawartości

OBD - jakie kupić?


FelipoF1

Rekomendowane odpowiedzi

Temat rzeka. Niedawno pojawił się też w grupie na FB.

 

Może żeby zawęzić krąg poszukiwań napisz do czego będziesz go używać.

 

Ja używam czegoś na BT + torque. Do kasowania błędów wystarcza. Do głębszej diagnostyki są lepsze programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat, niedawno kupilem ELM327 wersja biala - mala. Niestety okazalo sie, ze nie moze polaczyc sie z moim ecu (Impreza WRX 04). Probowalem laczyc sie Torque Lite i jakas inna darmowa apka, bezskutecznie. W innym aucie elm dziala bez zarzutu. Czy potrzebuje jakiejs specjalnej wersji modulu do polaczenia sie z ecu subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELM 327 na wi-fi. BT nie dziala na iphonach. Jesli do kompa to kabel bo kostuje niesubarowe nic. Jest tez jakis pasztetowy czytnik na kabelku ktory sam wyswietla i kasuje ale  za pasztet to pasztet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

hej, ja właśnie pod choinkę kupiłem sobie VGATE ICAR2 na Wi-FI - wybrałem ten bo chyba jest wszechstronny i czytałem że wi-fi jest szybszy :) Na dniach będe coś tam sobie testował ...

 

trochę szkoda że jest taki mały :) w GD jak włożę do protu to potem trzeba się ostro nagimnastykować aby wyciągnąć - chyba jakoś taśmą podkleję itp. 

 

w zestawie mam SDPROG i chyba poszykam Torque PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ELM 327 do tego Torque Pro ściągnięte z chomika pod androida i testowałem na rożnych markach i działa bez problemu. Jedynym problemem jest podłączenie ELM z telefonem. Trzeba najpierw uruchomić program Torque, później go zminimalizować, wejść w ustawienia bluetooth i sparować ELM z telefonem hasło to 1234 :)

 

post-240176-14255746305971.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ELM 327 na kablu z SCAN MASTER ELM smiga bez problemu, podobnie ELM bluetooth na smartphonie też działą (wrx 2.5),

chyba że masz coś grzebane w kompie np chipowany to często jest problem z połączeniem (zaden komp nie czyta) - ja tak miałem w poprzednim wrx po programie..

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w auto świecie sami nie wiedzą co piszą często, bo tam bzdur jest od groma i jeszcze więcej. a ubicie kompa zdarza się nawet przy korzystaniu z oryginalnego, porządnego sprzętu za grube tysiące - to jest ryzyko wliczone w ten zawód. znajomy ostatnio uwalił kompa w octavii bo w sprzęcie, z którego korzystał, był jakiś błąd... ale producent sprzętu wziął za to odpowiedzialność i naprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się rozglądam za jakimś - mój Bug '01 niestety cholera wie co obsługuje - jest coś sprawdzonego, w rozsądnych pieniądzach (wi-fi, żeby iphone nie marudził) co zadziała, jeśli się okaże że zamiast OBD2 siedzi w nim jeszcze SSM?

 

Jakby ktoś z Łodzi miał jakiegoś Elma327 czy inny iCar(2), to chętnie podjechałbym na 5 minut zobaczyć czy zadziała

Edytowane przez Turbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zakupiłem do swojego legaca ELMa na BT. Ma mi służyć tylko do kasowania błędów które powodują mulenie (znany temat)

Jak narazie mój tel z androidem wogóle go nie znalazł, a z głośnomówiącym zestawem od razu się łączy.

Jutro jeszczd powalcze

 

Wysłane z NOKIA 6310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...