Skocz do zawartości

jak dlugo trwa przyciemnianie oświetlenia


kana23

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Ile sekund po zamknięciu drzwi świecą wam światła w kabinie I czy po zgaszeniu silnika zapala się oswietlenie

Po wyłączeniu silnika zapala się górne oświetlenie. W wersji kombi tylko lampka pasażerów na tylnej kanapie. Oczywiście istnieje możliwość modyfikacji przednich lampek, by zapalały się razem z tylną.

Lampki zapalają się na określony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie włącza się oświetlenie po wyłączeniu silnika. Przy otwieraniu i zamykaniu z pilota czy drzwiami oświetlenie działa. Lampki przednie są połączone z tylną. Co mogę mieć popsute ?

Co oznacza określony czas? Ile to jest?

Edytowane przez kana23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie włącza się oświetlenie po wyłączeniu silnika. Przy otwieraniu i zamykaniu z pilota czy drzwiami oświetlenie działa. Lampki przednie są połączone z tylną. Co mogę mieć popsute ?

Co oznacza określony czas? Ile to jest?

BIU lub w najlepszym wypadku bezpiecznik nr 8 w komorze silnika... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy spalony bezpiecznik nie spowodowałoby całkowitego braku oświetlenia?

Dokładnie tak. Czy wszystkie żarówki wymieniłeś na diody (jak dobrze liczę to 7 szt.)? Czy część żarówek zostawiłeś, a cześć wymieniłeś na diody? Jaką łączną moc pobierają teraz wszystkie żarówki/diody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione zostały wszystkie żarówki na led. Nie wiem jaka jest ich łączna moc.

To spróbuj sobie przypomnieć ich łączną ilość, bo BIU sterujący oświetleniem ma maksymalne obciążenie ~30W. Jeżeli przekroczyłeś tą wartość to mogą się dziać cuda... Nie wiem, jakie diody zastosowałeś, ale te, które zakładałem pobierały 3,5-4W/szt. Ja darowałem sobie oświetlenie na nogi, ale wymieniłem  2x MAP light + Doom Light i wszystko działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe więc że przekroczyłem 30W bo mam światło pod 4 fotelami. Odepne jutro "nogi" i zobaczymy co będzie

 

 

Odłączyłem wszystkie dodatkowe lampki łącznie z map light i nie ma żadnej zmiany tzn sciemnianie trwa 3s i po zgaszeniu silnika nie włącza się światło. Gdzie jest sterownik od światła i czy jest problem z jego wymianą?

 

Chodzi o takie coś?http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5074528953

Edytowane przez kana23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe więc że przekroczyłem 30W bo mam światło pod 4 fotelami. Odepne jutro "nogi" i zobaczymy co będzie

 

 

Odłączyłem wszystkie dodatkowe lampki łącznie z map light i nie ma żadnej zmiany tzn sciemnianie trwa 3s i po zgaszeniu silnika nie włącza się światło. Gdzie jest sterownik od światła i czy jest problem z jego wymianą?

 

Chodzi o takie coś?http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5074528953

Raczej taki:

http://allegro.pl/modul-komfortu-subaru-legacy-iv-2-0-88281ag220-i5931348377.html

Zanim kupisz - dlaczego nie zapytasz w ASO o koszt programowej zmiany długości świecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oprocz czasu świecenia nie działa mi włączenie oświetlenia po zgaszeniu silnika. Myślisz że to też można programowo włączyć?

Wcześniej na to nie zwróciłem uwagi. Obecnie włącza mi się oświetlenie (2x MAP+ środkowa Doom) po zgaszeniu silnika. Obecnie mam ustawiony czas świecenia na chyba 20 sekund. Jak nie zapomnę, to jutro porobię eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonie do serwisu i zapytam czy mozna zrobic cos bez wymiany modulu.

Zadzwoniłem do ASO i po rozmowie z serwisantem dowiedziałem się że:

- nie ma możliwości wydłużenia czasu podświetlenia,

- oświetlenie nie zapala się po zgaszeniu silnika (serwisant sprawdzał w swoim aucie).

 

I co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonie do serwisu i zapytam czy mozna zrobic cos bez wymiany modulu.

Zadzwoniłem do ASO i po rozmowie z serwisantem dowiedziałem się że:

- nie ma możliwości wydłużenia czasu podświetlenia,

- oświetlenie nie zapala się po zgaszeniu silnika (serwisant sprawdzał w swoim aucie).

 

I co Wy na to?

 

Że mam zepsuty samochód, bo u mnie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki zapala się oświetlenie i po 20 sekundach płynnie gaśnie. :)  Oczywiście ten czas da się regulować, co przedstawiłem na drugim filmiku. Dodam jeszcze, że lampeczki się zapalają, kiedy na pilociku odrygluję zameczki, a gasną kiedy kluczyk powędruje do stacyjki (jeśli wsiądę) lub centralny się ponownie automatycznie zamknie (jeśli nie otwieram drzwi).

https://youtu.be/qLrtyflP5zo

https://youtu.be/l0YZhZc3K2c

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z centralnym działa ale z silnikiem nie. Moze roznica w faceliftingu? Nie mam nawigacji zeby regulować czas swiecenia

To, że u Ciebie nie działa to mogę zrozumieć, ale że trafiłeś na "serwisanta", który na podstawie swojego auta autorytatywnie stwierdził, że nie działa i działać nie ma prawa, to mnie odrobinę dziwi...

To nie facelift - ja mam rocznik 2005 przed faceliftem. Dołożyłem jedynie nawigację, co umożliwiło mi sterowanie niektórymi ustawieniami pojazdu nie za pomocą SSM tylko ekraniku w konsoli centralnej.

Jak rzucisz okiem na filmik, to zobaczysz tam możliwość ustawienia wartości 0. Nie testowałem, ale zapewne taka wartość powoduje niewłączanie się oświetlenia po wyjęciu kluczyka. I zapewne taka wartość jest stosowana domyślnie w BIU pojazdu. Skoro da się ją modyfikować za pomocą nawigacji, to tym bardziej da się to zrobić za pomocą SSM w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę Cię prosić żebyś znaleźć chwile zeby przetestować opcję z 0?

Filmy oglądałem, dzięki za wrzucenie

 

Czy przez freeSSM jestem w stanie cos zrobic?

Zgodnie z przewidywaniami - ustawienie opcji "0" powoduje niewłączanie się oświetlenia po wyłączeniu silnika. Co do FreeSSM, to nie znalazłem tam takiej opcji. Inna sprawa, że jej specjalnie nie szukałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawdzanie. W aso nie wiedzą czy się da czy nie przez komputer coś zrobić:) muszę podjechać i sprawdzić

Dzis sprawdzałem zachowanie oświetlenia w forku 2006r. I po zgaszeniu i wyjęciu kluczyka światło NIE zapala się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w instrukcji obsługi jest napisane, że "ASO SUBARU może zmienić ustawienia fabryczne zgodnie z Państwa preferencjami. W modelach wyposażonych w system nawigacji zmiany ustawień możecie przeprowadzić Państwo sami posługując się instrukcją monitora systemu". Wśród ustawień, które ASO może zmienić wymieniono między innymi właśnie oświetlenie wnętrza - czas oświetlenia wyłączone/krótko/standard/długo. Zatem jeśli ASO twierdzi, że nie może to chyba jakiś żarcik. U mnie strona 176 instrukcji :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w instrukcji obsługi jest napisane, że "ASO SUBARU może zmienić ustawienia fabryczne zgodnie z Państwa preferencjami. W modelach wyposażonych w system nawigacji zmiany ustawień możecie przeprowadzić Państwo sami posługując się instrukcją monitora systemu". Wśród ustawień, które ASO może zmienić wymieniono między innymi właśnie oświetlenie wnętrza - czas oświetlenia wyłączone/krótko/standard/długo. Zatem jeśli ASO twierdzi, że nie może to chyba jakiś żarcik. U mnie strona 176 instrukcji :rolleyes:

Hmm. A nie masz tej instrukcji przypadkiem w formacie pdf? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet w instrukcji obsługi jest napisane, że "ASO SUBARU może zmienić ustawienia fabryczne zgodnie z Państwa preferencjami. W modelach wyposażonych w system nawigacji zmiany ustawień możecie przeprowadzić Państwo sami posługując się instrukcją monitora systemu". Wśród ustawień, które ASO może zmienić wymieniono między innymi właśnie oświetlenie wnętrza - czas oświetlenia wyłączone/krótko/standard/długo. Zatem jeśli ASO twierdzi, że nie może to chyba jakiś żarcik. U mnie strona 176 instrukcji :rolleyes:

Hmm. A nie masz tej instrukcji przypadkiem w formacie pdf? :)

 

Niestety nie, mam ją w oryginale, czyli wydanie papierowe... ale mogę Tobie pożyczyć, żaden problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nawet w instrukcji obsługi jest napisane, że "ASO SUBARU może zmienić ustawienia fabryczne zgodnie z Państwa preferencjami. W modelach wyposażonych w system nawigacji zmiany ustawień możecie przeprowadzić Państwo sami posługując się instrukcją monitora systemu". Wśród ustawień, które ASO może zmienić wymieniono między innymi właśnie oświetlenie wnętrza - czas oświetlenia wyłączone/krótko/standard/długo. Zatem jeśli ASO twierdzi, że nie może to chyba jakiś żarcik. U mnie strona 176 instrukcji :rolleyes:

Hmm. A nie masz tej instrukcji przypadkiem w formacie pdf? :)

 

Niestety nie, mam ją w oryginale, czyli wydanie papierowe... ale mogę Tobie pożyczyć, żaden problem :)

 

... i będziemy mieli pdf?

Mam nadzieję, że Dyrekcja się nie obrazi. :)

Mam oryginał, ale w języku barbarzyńców z za Odry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...