Skocz do zawartości

GC8 STI V3 1996 CHCECK ENGINE - czujnik prędkości


piotrek_22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam problem gdyż wyswietla mi sie check engine (odcina przy 4500 rpm) z powodu zepsucia sie czujnika prędkości. Mam w garażu skrzynię (2v-ty752vn1aa) z zepsutym pierwszym biegiem i zastanawiam się :

1) czy czujnik z tej skrzyni może pasować.

2) gdzie on jest

3) jack go wymienic (czy trzeba wyciągać skrzynie czy cos)

Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imprezy do liftingu miały linkę i masz tam cztery opcje: pękł wypust linki który wchodzi w czujnik w skrzyni ( wyciągnij linkę z czujnika i będziesz widzieć), linka się wyczepiła z zegarów ( da rade wsadzić rękę z nad pedałów i wymacać a i nawet dostrzec przy światełku), sam czujnik w skrzyni do wymiany, pękła linka. 

 

Po lifcie był czujnik elektryczny i wtedy dwie opcje: przerwa w obwodzie od czujnika do zegarów, czujnik do wymiany. 

 

A sam czujnik o ile pamiętam da się wymienić bez wyciągania skrzyni zarówno w 752 jak i 754.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sti v3 jest na bank na linke. Sprawdź, czy Ci nie wyskoczyla ;)

Dokładnie. Wyskoczyła z licznika, albo się ukręciła. Do linki masz też bezproblemowy dostęp od komory silnika. Gdzieś na wysokości turbosprężarki.

Edytowane przez Marcin Domanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie sprawdze ci wymiarów. Ja mam u siebie wklad linki z poloneza. Profil linki idealnie pasuje.Pancerz mam subaru, ktory przedluzylem o jakies 5 cm. Pancerz mozna bez problemow przedluzyc ponieważ jest dzielony. Jeżeli bedziesz dorabial to wez długość ze starego pancerza. Sugeruję zrobić lub dopasować trochę dłuższą linkę niż oryginalna. U mnie oryginalna często się wypinala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...