Skocz do zawartości

Nawigacja Levorg


Kosior81

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. 

Czy znacie kogoś kto potrafi wgrać nową nawigację do subaru na aktualnych mapach? Ta w Levorgu to totalna klapa, drogi nie aktualne, trasy "dużo dłuższe" niż w innych navi. Wgranie nowych kosztuje majątek i tu UWAGA - dostajesz od Subaru mapy z końca 2015 roku. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupjesz ramke:

http://www.tme.eu/pl/details/ram-40.495/ramki-radiowe/perpic/ma83004t_kit/

stacje multimedialna na androidzie np adayo albo jakiegos kenwooda/alpine co tam chcesz wywalasz seryjną , intalujesz aftermarket . Innego sensowanego wyboru nie ma. A po "taniosci" podłączasz* telefon przez mirrorlink i smigasz na nawigacji z telefonu

 

* nie wszystkie telefony chca wspolpracowac

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w nowym, dopiero co odebranym są tak stare mapy?

 

Pytam bo sam odbieram w piatek FXT i nieco mnie to podłamało...

 

Dodam ze same mapy HERE są w miarę aktualne - przynajmniej te internetowe - nawet otwarty 2-3 miesiące temu fragment A1 koło łodzi. 

 

 

https://wego.here.com/?map=51.72834,19.62006,10,normal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wydaje mi się że będziesz miał mapy I kwartał 2015 ale nie jestem w 100% pewien. Sprawdze w swoim i dam Ci znać. Najlepiej zadzwoń i zapytaj sprzedawcę. Te mapy naprawdę potrafią wkurzyć ;)

Ale poza tym to będziesz zadowolony z nowego nabytku:)

Edytowane przez Kosior81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze same mapy HERE są w miarę aktualne

 

 

aktualnosc map here czy tomtom nie przeklada sie bezposrednio na aktualnosc map w nawigacji samochodowej

to producent auta (lub stacji nawigacyjnej) musi zamowic update map pod konkretne oprogramowanie nawigacyjne

czasem trwa to rok jak w volkswagenie a czasem dwa lata - nie powiem u jakiego producenta ;)

natomiast czestosc aktualizacji map w pda czy telefonach to 3-4 x w roku i absolutnie racje ma karas: albo aftermarket albo telefon

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dzwoniłem do dealera i po prostu zalamka!

Obecnie mapy w navigacji (pytałem o FXT, ale na pewno we wszystkich modelach jest tak samo) są z... uwaga!! końca 2014 roku!! Liczą że w przyszłym roku pojawi się aktualizacja.

 

Pozostawie to bez komentarza,bo widzę że na chwilę obecną zamówiłem FXT platinum bez nawigacji!

 

Pozostaje cieszyć się silnikiem że jest z tego rocznika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w kwestii nawigacji subaru jest daleko w tyle, mapy nieaktualne, za "nowe" trzeba płacić mnóstwo kasy a i tak nie grzeszą aktualnością

w porównaniu do mazdy, kia, itd to nieporozumienie niestety - tam dostajesz aktualizacje w cenie na kilka lat - bo w końcu po to dopłacamy do fabrycznego navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dzwoniłem do dealera i po prostu zalamka

 

ten temat jest walkowany od dawna np w ogolnych 'nawigacja fabryczna subaru...' albo w pytaniach do dyrekcji

chcesz miec aktualnie i z trafikiem - jezdzisz na telefonie ;)

w sluzbowce mam navi rns ale i tak korzystam z tomtoma lub googla

przynajmniej omijam korki

 

 

 

w porównaniu do mazdy, kia, itd to nieporozumienie niestety

 

pod warunkiem ze chodzi o nowe modele z navcore tomtoma

poprzednia kija miala tak samo nedzne navi ze tak powiem kijowe ;)

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

poprzednia kija miala tak samo nedzne navi ze tak powiem kijowe

ale chociaż aktualizowane za darmo przez te kilka lat

sąsiad jeździ mazdą  6 - pamiętam że coś aktualizował i nie narzeka na navi  /?/

Z naszą navigacją można żyć ale trzeba traktować ją jako pomoc awaryjna, a nie wyrocznia

ostatnio jechałem z B-stoku do Wrocławia - i jazda odbyła się bez problemów, ale wcześniej sprawdziłem na googlemaps trasę i wiedziałem jak chcę pojechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosior81

Mnie w Subaru juz nic nie dziwi.

Mam tak jak ty, dlatego nie mam juz Subaru.

 

A tak  na temat:

 

Ja generalnie mam uczulenie na fabryczne systemy navigacyjne.

Wczesniej czy pozniej zaczyna sie cyrk z aktualizacja.

 

Od poczatku ery TomTom  (lata 90-te ubieglego stulecia)   :P

montuje sobie z lewej strony szyby na dole uchwyt z  ukrytym zasilaniem

i mam zawsze nowe mapy za darmo + trafic+ radary online.

 

W Astrze wybralem stacje medialna intelilink R4.0 bez navi. 

ale z Apple Carplay, a ze auto ma OnStar WiFi hotspot,

moge sobie w kazdej chwili wlaczyc online Google Maps,

i posluchac Tok FM.

 

Wypowiedz zawiera lokowanie produktu  :biglol:

Edytowane przez J23
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa w nawigacji jest nieaktualna, to fakt, bo jadąc po drogach wybudowanych przed 2-3 laty nawigacja pokazuje, że właśnie unosisz się w powietrzu i próbuje kierowcę za wszelką cenę ściągnąć na właściwą drogę. Wiem, mam i też się wkurzam, jak przejadę jakiś zjazd na nowym odcinku autostrady, bo droga została przebudowana, a mapa jest stara. 

 

Natomiast sama nawigacja działa bez zastrzeżeń, przynajmniej mam porównanie do Garmina, ma ciekawe funkcje i jako urządzenie wspomagające sprawdza się bardzo dobrze. Komunikaty są podawane wystarczająco wcześnie, a komendy są proste i zrozumiałe (nawet po niemiecku - Karla, czy tam inna Gerti ma przyjemny głos). Jeśli podczas użytkowania nawigacji słuchamy muzyki, system przycisza przednie głośniki, aby móc bez problemu zrozumieć komunikaty. Ekran da się podzielić za pomocą jednego przycisku i nie ma problemu z odtwarzaniem muzyki i stacji radiowych i podglądaniem nawigacji. Nawigacja jest aktywna w tle, dopóki się nie skasuje trasy. Nie ma więc problemu z przejściem do niej z poziomu Home czy wybierając Map. 

 

Nawigacja automatycznie powiększa i pomniejsza przybliżenie trasy w zależności od prędkości i "gęstości" sieci dróg i pokazuje cały obszar, np. przy przejazdach przez małe miejscowości, a oddala przy drodze przelotowej. Niby gadżet, ale mam tak w motocyklu i bardzo mi to odpowiada, bo widać dobrze boczne drogi i ewentualnie za wczasu można odbić, np. przy zbliżających się utrudnieniach. 

 

Co do informacji o korkach TRAFIC INFO czy jak to się tam nazywa, to w Austrii działa to bez zarzutu. System informuje głosowo o zbliżającym się korku. Podczas jazdy w korku na autostradzie system na bieżąco sugeruje możliwości objazdu przy czym podaje również o ile się skróci lub wydłuży czas i trasa po wybraniu konkretnego objazdu. 

 

Samo przeliczanie trasy w przypadku zmiany czy opuszczenia wytyczonej trasy trwa bardzo szybko i słyszę tylko pytanie: "Neu berechnen? i w ciągu kilku sekund Karla robi już swoje. Tak więc do samego systemu nie mam wielkich zastrzeżeń, ponieważ działa wystarczająco dobrze. Aktualizacja mapy i jej cena oraz to, jak Subaru podchodzi do klientów, to już inna bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś w niesie do rozważań nad nawigacją w Levorgu ,  ale ja swojego odebrałem w tamtym tygodniu i wydaje sie że nawigacja jest zaktualizowana, na przykład odcinek autostrady A4 - Rzeszów -Jarosław - Granica Państwa już istnieje w nawigacji a był oddany w czerwcu tego roku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miał być oddany wcześniej do użytku? ;)

 

Jak kupiłem trzy lata temu XT-ka to podczas podróży nad morze nawigacja próbowała prowadzić nas odcinkami A1 których jeszcze nie było,a jednocześnie uparcie omijała istniejące odcinki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowane te całe Subaru, dyrekcją, zarząd powinni bardziej zadbać o klienta. Mam znajomego który był bardzo zainteresowany kupnem Levorga, jednakże pare rzeczy które spokojnie mogły zostać dopracowane lub poprawione zniechęciły go skutecznie. Np wspomniana navi, hałas w środku, słabe hamulce ... No cóż ale jak się dba tak się ma - mam tu na myśli Subaru Polska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru to nie VW a Europa dla Japończyków to marginalny rynek w porównaniu do np. USA. Stąd głównie takie podejście centrali, i akurat nie jest to wina Dyrekcji, że pewnych rzeczy nie da się zrobić inaczej. Taki urok tej marki, i albo się to akceptuje albo wybiera inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Auta marki Subaru są jakie są, podobno kiedyś były "lepsze". SIP jest tylko malutkim importerem wiec jeżeli chodzi o produkcje w JP to pewnie nie wiele może zdziałać. Natomiast może:

-samemu wygłuszać auta ( gdzieś słyszałem ze tak robią niektóre salony mazdy)

-instalować stacje multimedialne zamiast seryjnej navi ( jak było zanim pojawil się starlink auta w wersjach navi np jak moj xv  )

- z hamulcami nic nie zrobi, co najwyżej ty przy najbliższej wymianie załóż klocki hawka hps badz jakies inne"uliczne" i hamowanie bedzie lepsze.

Auta marki Subaru to specyficzne samochody dla konkretnego klienta. Dlatego warto się nimi "porzadnie" przejechać przed zakupem. 

Kosior81 wydaje mi sie ze jeszcze zmienisz zdanie jak spadnie pierwszy snieg :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosior81 wydaje mi sie ze jeszcze zmienisz zdanie jak spadnie pierwszy snieg :)

...otóż to. AWD jest debest i tyle w temacie.

a jesli chodzi o navi - jakiś czas temu wywaliłem ze swojego "comforta" ;) ultra prymitywne fabryczne radio clarion-subaru i wstawiłem dopasowaną stację Adayo z automapą. Już pisałem w innym wątku, że trochę się na początku wieszała i wyświetlała na ekranie pionowe pasy...ale się...naprawiła :) sama! :) tzn...i teraz jak załączam na zimnym silniku to zdarza się, że ekran jest biały, ale trwa to kilka (lub -naście) sekund i wszystko wraca do normalności. Coraz bardziej ją lubię. Automapa rulez! Chodzi jak burza. A już chciałem adayo wywalać i wstawiać aplina za 5koła...

także - kosior polecam

http://allegro.pl/adayo-ce4kk2-subaru-forester-xv-2014-mapa-montaz-i6555427244.html

nkie trzeba żadnych ramek-sramek, przyciski na kierze chodzą, usb w podłokietniku też, można się pobawić i kamerkę zadnią podłączyć, ale ja zostawiłem jak było. Co prawda piszę tu o forku, ale myślę, że do levorga też mają i będzie tak samo.

Edytowane przez Adasko75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...