Skocz do zawartości

VIAKEN + FreeSSM - problem z połączeniem


vtec

Rekomendowane odpowiedzi

jakis czas temu kupilem kabelek i za choinke nie moge polaczyc sie z ECU. 

wyskakuje błąd jak w załączeniu.

 

próbowałem juz chyba wszystkich opcji, zmiana portów, zmiana wersji na starsze FreeSSM we współpracy z kolegą renegat, ktory ma ten sam zestaw tyle że Tribeca z 2008 i Europa, mój 2006 i US. Co ciekawe bezproblemowo łącze się z ECU Sti. Poczytałem troche na zagranicznych forach o problemie, ale nic nowego nie znalazlem co juz wiem.

post-12894-0-54065900-1474715351_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie dziala i na elmie z programem OBD CarDoctor free oraz z kablem viakena i freessm, pytanie czy bt ci zadziala. Skoro kabel viakena wraz z programem freessm dziala ci w drugim aucie a w bece nie to zeby nie wyszlo ze masz cos z gniazdem obd w bece nie tak.

 

Wysłane z mojego 5025D przy użyciu Tapatalka

Wrzuc zrzut ekranu z rozwinieta listą portów COM.

 

Wysłane z mojego 5025D przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez renegat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vtec jesteś z wawy a tu jest trochę forumowiczów posiadających sprzęt do komunikacji i samochodem więc jaki problem do kogoś podjechać na przysłowiowe pięć minut ? Jak nikogo nie znajdziesz to zapraszam do siebie co prawda 30km od warszawy ale w razie czego służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro łączy ci sie z sti to z beka tez powinno. Chyba ze sterowniki jednak nie wgrane.

 

Wysłane z mojego 5025D przy użyciu Tapatalka

Jeśli masz winde 8 lub 10 sprobuj tak.Uruchom kompa w trybie bez podpisywania sterownikow zainstaluj sterownik ze strony viakena z zakładki sterowniki archiwalne KKL USB poprzez klikniecie prawo klikiem myszki w menadzerze urzadzen na urzadzenie wskazujace na twoj interfejs zezwol na zainstalowanie sterownika wybierz go z folderu ktory pobrales i wypakowałes i zobacz czy sie połączy. W menadzerze urzadzen musi byc widoczny zaintalowany port interfejsu zobacz jaki ma port com, taki sam ustaw w freessm i nie ma bata musi dzialac.

 

Wysłane z mojego 5025D przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez renegat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dalej nie działa, ale napisze co zrobiłem, bo troszkę napisałeś w języku średnio zrozumiałym dla mnie ;)

Ściągnąłem viakena arch, uruchomiłem kompa w trybie jw., potem kliknąłem prawym klawiszem myszy na plik ftdiport oraz zainstaluj, to samo zrobiłem z plikiem ftdibus. Oba pliki zainstalowały się. Później już tylko kombinowałem w związku z tym co napisałeś, i tak otwierałem menedżera urządzeń klikałem we właściwości portu, zmieniłem go na COM1 oraz wybierałem aktualizuj sterownik wybierając go z dysku, tj. z katalogu z KKL. Po wybraniu pojawiał się komunikat iż wszystko ok. Druga rzecz jaka robiłem to po otworzeniu menedżera urządzeń prawym klawiszem klikałem na nazwe swojego PC i wybierałem "dodaj starszy sprzęt" przechodząc krok po kroku az do wybrania pliku z dysku z katalogu KKL, jednak nie chciał wybrać tego pliku i ta opcja nie działa.

Jeśli coś jest nie tak z powyższym to napisz krok po kroku (jakies screeny) o co Ci chodziło i co gdzie wybierać :

poprzez klikniecie prawo klikiem myszki w menadzerze urzadzen na urzadzenie wskazujace na twoj interfejs zezwol na zainstalowanie sterownika wybierz go z folderu ktory pobrales i wypakowałes i zobacz czy sie połączy

Edytowane przez vtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czekam;)

słuchaj teraz nie mam za bardzo czasu na tworzenie manuala. Możemy się połączyć zdalnie jak będziesz już miał ten komputer uruchomiony w trybie bez podpisywania sterowników? Możemy się umówić na konkretną godzinę Edytowane przez renegat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pozyskać interfejs Viaken, niby to ma być VAG KKL, ale porównajcie mój ze swoimi, czy on wygląda identycznie tak samo? Chodzi mi o oznaczenia.

Druga sprawa, to za cholerę nie mogę zmusić tego interfejsu do skomunikowania się z Tribecą, zrobiłem wszystko co było napisane w instrukcji odnośnie portu COM 1-4. U mnie po pierwszym  podłączeniu kabla USB do PC, automatycznie zainstalował się sterownik 2.12.16.0 a port ustawił się na COM5, przestawiłem go zgodnie ze wskazówkami na COM2 i przestawiłem ustawienia, tak jak na obrazku poniżej. Po podłączeniu interfejsu do samochodu zapala się zielona kontrolka, po uruchomieniu FreeSSM i teście komunikacji z interfejsem, wyskakuje błąd. Zmieniłem stery na 2.12.06.0 z płytki którą dostałem z interfejsem i dalej to samo. Co mnie zastanawia to wskazówki odnośnie podłączenia interfejsu do samochodu, piszę żeby wyłączyć komputer a nie ma punktu z uruchomieniem komputera.

Czy Wy też w jakiejś odpowiedniej sekwencji podłączacie interfejs do samochodu, czy to nie ma znaczenia co pierwsze jest podłączone do interfejsu?

 

4. PODŁĄCZENIE INTERFEJSU DO SAMOCHODU.
Należy postępować w następującej kolejności:
1. Wyłączyć komputer
2. Podłączyć interfejs do portu USB
3. Upewnić się czy zapłon w samochodzie jest wyłączony
4. Zlokalizować gniazdo diagnostyczne w samochodzie wg
wskazówek poniżej

5. Podłączyć interfejs do gniazda diagnostycznego w
samochodzie.
6. Włączyć zapłon.
7. Uruchomić silnik.

 

Może ktoś pomoże, jak zmusić ten interfejs do skomunikowania się z Tribecą.

Acha na lapku mam Win 7

 

00b24407209f.jpg

 

85992f330022.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...