Skocz do zawartości

Padające akumulatory w nowych Subaru >2013


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

dobra nie ma co bic piany, chciałem poznac stanowisko działu technicznego - poznałem (generalnie problem nie istnieje ;) ) . Dowiedziałem sie przy okazji ze w ASO nie wiedzą co sprzedają twierdząc ze ISR nie pobiera prądu jak jest nieaktywowany  wprowadzając klientów w salonach w błąd :rolleyes: . Tak czy siak ustrojstwo o nazwie ISR usuwam, pod maske wlatuje nowa VARTA, a wszystkim biorącym udział w dyskusji dziękuje. :hi:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak ustrojstwo o nazwie ISR usuwam, 

 

Kolego nie gniewaj się za ostre słowa, ale to jest chyba po prostu głupota..., nawet jeśli Ci to przez ew. dziadowskie wykonanie od strony "zabezpieczenia prądowego" wywali ileś razy aku, to chyba wolałbyś żeby Twoje dziecko/rodzic itp, itd. miał większe  szanse przeżycia wypadku, niż gdyby tego "ustrojstwa" by nie było?

 

ps. co oczywiście nie zmienia faktu, że nawet najbardziej dobry i szlachetny pomysł, można przez kiepskie wykonanie ewidentnie spie......

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota za ISR jest śmieszna kładąc ją na szali z kwestią bezpieczeństwa ..:)

Panowie Gównoburza niepotrzebna. Mi akumulator padł .. zgłosiłem umówiłem po 2h auto gotowe z nowym Aku .. 
Jeżeli macie zastrzeżenia do pracy poszczególnych ASO warto swoje uwagi zgłaszać w odpowiednim miejscu w odpowiednim tonie. Będzie to zapewne skutkowało lepszymi rezultatami w ocenie ASO oraz pokaże użytkowników Subaru jako uprzejmych i nie ograniczonych ludzi a nie ludzi z pewnej grupy społecznej która od niedawna mocno zasiada za kierownicami Audi przesiadając się z samochodów producenta wywodzącego się z najlepiej rozwiniętego gospodarczo kraju związkowego Niemiec ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dobra nie ma co bic piany, chciałem poznac stanowisko działu technicznego - poznałem (generalnie problem nie istnieje ) . Dowiedziałem sie przy okazji ze w ASO nie wiedzą co sprzedają twierdząc ze ISR nie pobiera prądu jak jest nieaktywowany  wprowadzając klientów w salonach w błąd . Tak czy siak ustrojstwo o nazwie ISR usuwam, pod maske wlatuje nowa VARTA, a wszystkim biorącym udział w dyskusji dziękuje.

 

Może nie warto usuwać tego "ustrojstwa o nazwie ISR" a sprzedać go razem z samochodem :rolleyes:  Z pana większości postów wynika , że nie jest pan zadowolony  z niczego co dotyczy nazwy "Subaru"( wymieniał nie będę bo zbyt długa lista )....nawet z tego , że nie ma pan w swojej XV silnika diesla.. :) o którym tak ochoczo lubi się pan negatywnie wypowiadać i dawać innym "dobre rady" .....Może warto  w pójść w kierunku "dobrej zmiany" , jaka się obecnie odbywa...

ps. pana zdanie o forum importera :

 

 

nie licz na to ze otrzymasz szczera odpowiedz   Radziłbym raczej skontaktować się z rzetelnym nie ASO zajmującym się autami marki SUbaru  i tam zapytać
 
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy akumulator jest tańszy niż abonament ISR, nawet jak by go co rok wymieniać. To po prostu bateria, jak w latarce :). Kto ma szczęście, temu ASO wymieni o ręki, a jeśli tak jak mi padnie kilka dni po gwarancji to stać mnie. Szkoda tylko, że wcześniej zgłaszałem problemy z akumulatorem i rada była, by tylko doładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju zanim zacznie mi Pan dawać dobre rady radziłbym się douczyć o tym co  Pan sprzedaje (ISR ) bo wydaje mi sie ze nie wypada dealerowi takich rzeczy nie wiedziec... :rolleyes:

Spokojnie przyszły nabywca dostanie ISR w ładnym pudełeczku jak bedzie chciał to sobie podłączy


 

 

Szkoda tylko, że wcześniej zgłaszałem problemy z akumulatorem i rada była, by tylko doładować.

niestety tez mi padł chwilke po gwarancji - tak działają ASO Subaru szkoda. Jak ja zgłosiłem problem z drzącym lewarkiem na 4 biegu od ASO "naprawiło to w ten sposób- radą: prosze nie trzymac ręki na lewarku zminy biegów... to tyle w temacie ciao


 

 

że nie jest pan zadowolony z niczego co dotyczy nazwy "Subaru"

czyli co w koncu jestem zadowolony?

 

 

nawet z tego , że nie ma pan w swojej XV silnika diesla

z tego najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla wielu jest to nie do ogarnięcia. Co tylko potwierdzają moje doświadczenia z klientami ASO (nie Subaru).
 

Może dlatego ze we wcześniejszych autach - tez naszpikowanych elektroniką, posiadajacych alarmy, rozbudowane Car Audio  akumulator działał przez lata a w Subaru nie wytrzymuje 2 zim (auto jeżdżone prawie codziennie)?

 

 

Jak długie (czasowo) były to przejazdy? U mnie jeszcze oryginalny akumulator już 6 lat działa bez problemów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długie (czasowo) były to przejazdy? U mnie jeszcze oryginalny akumulator już 6 lat działa bez problemów.

czesc miasto - 5-10km czesc trasy min. 450km w jedną strone- normalne użytkowanie auta.

 

 

 

że nie jest pan zadowolony z niczego co dotyczy nazwy "Subaru"

 

a teraz Panie Andrzeju co do zadowolenia z tego co dotyczy nazwy "Subaru"

:- kupiłem wyrób o nazwie XV. Moja opinie ( i nie tylko) na temat tego auta po 2 letnim użytkowaniu może Pan sobie przeczytać w dziale XV ogólnie samochód jest głośny, trzeszczący ze słabymi światłami  . Pomyślałem ok może te auta tak mają ale przynajmniej będzie bezawaryjny - niestety  po raz pierwszy od lat zostałem unieruchomiony z rodziną, malutkim dzidziusiem i psem zdala od domu przez wadliwy akumulator.

Co do ASO z jakimi miałem doczynienia : naprawa pokolizyjna w jednym z dolnoslaskich ASO : auto otrzymałem bez slizgów zderzaka ,ze zderzakim przymontowanym na trytke, brakujacych czesci nie doczekałem sie do dzisiaj, pomimo ze malowany byl tylko zderzak po 1 myciu okazło sie ze auto ubabrane jest w klarze, w dodatku zderzak jest w innym odcieniu ( to moge zrozumiec biała perła) ma wtrącenia z paproszków i w chwili obecnej schodzi z niego klar :facepalm:

Pojechałem do innego dolnoslaskiego ASO na przegląd  :

 

zgłosiłem problem z drzącym lewarkiem na 4 biegu od ASO "naprawiło to w ten sposób- radą: prosze nie trzymac ręki na lewarku zminy biegów

Czy jestem zadowolony z tego co dotyczy marka "Subaru" -mocno średnio . Ode mnie to tyle. Nie mam  zamiaru dyskutowac czy przekomarzać się z Panem na forum internetowym bo jesteśmy dorosli. Byc może wszyscy Pana klienci są zadowoleni z aut i usług Pana serwisu - czego Panu szczerze życzę niestety nie wszystkie serwisy w Pl są takie jak Pana. : zdrówka zycze  , dalej tematu nie drąże i daje spokój SBD ;)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji dyskusji o ISR !  przypomnę , że  mniej więcej  2 lat montowane urządzenie Combo 1.30 lub 1.31 umożliwia podgląd stanu akumulatora na bieżąco . Jest to możliwe poprzez aplikacje lub zalogowanie się na stronie Keratronik-a... :) Jeżeli użytkownik chce się dowiedzieć jaki typ urządzenia ma zamontowany to telefon do centrum monitoringu to wyjaśni...Wiele to nie pomoże po ponad  dwóch tygodniach parkowania auta , szczególnie na parkingach "podziemnych" ale zawsze wiemy czego się spodziewać. :) .. W zasadzie to już jest po wakacjach  ale niedługo ..będą ferie zimowe...więc takie info może się przydać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat miał problem z turbiną w SBD (robiła sceny, się dławiła i nierówno chodziła). Jako że przebieg był już znaczny to powoli acz niechętnie się nastawiał na jej wymianę. Jako że wybierał się na wakacja a wylot miał z Wawy to na czas urlopu zostawił samochód w ASO Koper, żeby dokonali ostatecznego werdyktu. Po wyurlopowaniu się okazało się że coś tam przegazowali, jakąś "rurę przetkali", turbo odżyło (i cały czas żyje), samochód gotowy do jazdy a za całość wzięli chyba z całe 200 zł... Doszliśmy do wniosku że w całym rozrachunku to zdecydowanie najtańszy parking w bezpośredniej okolicy lotniska...

 

Jaki z tego morał? Ano taki, że jak się zostawia samochód na 2 tygodnie to trzeba odpowiednio wybrać parking  :)

 

P.S. Tylko nie mówcie nikomu bo ilość miejsc parkingowych jest ograniczona.

Edytowane przez pb2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karas starając się trochę zrozumieć frustrację jaką wylewasz na forum to jednak poziom akceptacji tego narzekania sięgnął u mnie zenitu...

Powiem Ci tak: trzeba było przed zakupem poczytać forum a nie teraz jęczeć! Tyle. EOT.

 

SIP przyznał mi wymianę akumulatora. Dzięki!

 

ISR - świetna sprawa. Nie mam zamiaru rezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na pozytywnie ,żeby nie było to nasz akumulator od Forka 2012 DIESEL !!! ciągle żyje, a ISR też mamy :)

 

 

SIP przyznał mi wymianę akumulatora. Dzięki!

Ayu twoj przypadek tylko potwierdza ze problem z akumulatorami w nowych modelach Subaru istnieje i nie jest to wina ISR tylko wadliwych aku. Tobie padł w okresie gwarancji mi chwile po, warunki gwarancji tez są znane.

Stanowisko dzialu technicznego w tej kwestii też jest znane, wiec nie ma co dalej ciągnąc tematu.

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

W UPS APC 750 rozległ się alarm. Zgłupiałem. Po wyjęciu akumulatorów, wymienianych własnymi "ręcamy", okazało się, że dobre, produkowane w Anglii akumulatory, nie są aż tak dobre. Jeden, po badaniach, 14 Ah, Drugi 0,7 Ah ! Obydwa nominalnie 18 Ah. Ta sama seria i data.Teoretycznie dobre bo z dobrej firmy., Ale najciekawsze jest to, że wymienione były 17-01-2016 r ! Niby dobra fabryka, ta sama seria, data produkcji i KICHA. Chyba wszyscy obecni producenci wliczają sobie ryzyko wpadki, aby tylko zwiększyć sobie zyski. Ten wykrzaczony, obsypany osadami siarki (Aż mnie w paluchy szczypało), powinien, jak jego kolega, wytrzymać minimum 5 lat. Ino gwarancje są na rok.

Kiedyś, po walce z ewidentnym padnięciem jednej celi w samochodowym, znana firma skróciła gwarancję z trzech do dwóch lat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze dopiszę. Wyobraźcie sobie np. mieszalnik komponentów (z innej dziedziny, może porównanie jest niewłaściwe). Technolog przewidzial 4 godziny mieszania. Miejscowy usprawniacz powiedział, że wystarczą 2 godziny. Owszem, jakość spadła mu z 99% do 89 %, ale wydajność mieszalnika wzrosła o 100%. Podejrzewam, że masa aktywna w akumulatorach może podlegać podobnym zmianom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba w temacie akumulatorów podjęto jakieś kroki , bo będąc dzisiaj na przeglądzie gwarancyjnym w serwisie po rocznym użytkowaniu samochodu, zrobiono mi test akumulatora.A być może to jest procedura standardowa, ale to nich się wypowiedzą inni forumowicze którzy  też maja taki "papier" po przeglądzie.

 

017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8/29/2016 o 15:47, Karas napisał:

Ayu twoj przypadek tylko potwierdza ze problem z akumulatorami w nowych modelach Subaru istnieje i nie jest to wina ISR tylko wadliwych aku. Tobie padł w okresie gwarancji mi chwile po, warunki gwarancji tez są znane.

 

Raczej nie problem, w rozumieniu wady, lecz niska jakość. Mój Panasonic padł po 2 latach, akurat po gwarancji i co ciekawe w lecie :) oczywiście już na wieku wieków. Od 7 (słownie: siedmiu) lat mam Vartę i zero problemów. W zasadzie należałoby już wymienić, ale skoro działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mio1, miałem podobny test robiony przy przeglądzie 45tys km.

Wynik dobry, ze wskazaniem aby podłączyć pod prostownik.

Akumulator podładowałem. Co ciekawe byłem miesiąc później w ASO i przy okazji poprosiłem o sprawdzenie stanu akumulatora. Okazało się, że ponownie trzeba go podpiąć pod prostownik.

Samochód robi krótkie odcinki 5-10km sporadycznie, a przed samą wizytą w ASO miałem dwie trasy po ok 300km, więc trochę mnie to zastanowiło.

Oczywiście pracownik ASO stwierdził, że to jak najbardziej normalne, ale niestety coraz częściej mam wrażenie, że jeśli coś całkiem nie padnie, to na gwarancji nie zostanie ruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.05.2017 o 10:21, mechanik napisał:

Forester XT, MY 2016, aktywny ISR, zapakowany na dwa tygodnie w podziemnej hali garażowej.
Po powrocie z urlopu silnik uruchomiony bez problemu.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie identycznie - FXT MY16, wiek 19 miesięcy ... stał przez dwa tygodnie w podziemnym garażu w okresie na przełomie grudnia 2017 i stycznia 2018. Odpalił bez problemu.

Może warto dodać, że jeżdżę głównie "w trasie", więc akumulator jest regularnie naładowany.

Swoją drogą mam pytanie do bardziej doświadczonych posiadaczy FXT - czy jest jakiś czujnik naładowania akumulatora? W Skodzie od żony (wysoka wersja, więc i elektroniki sporo ... do tego jeździ mało) regularnie komputer pokładowy informuje o niskim poziomie naładowania ... ale samochód nigdy nie odmówił posłuszeństwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
U mnie identycznie - FXT MY16, wiek 19 miesięcy ... stał przez dwa tygodnie w podziemnym garażu w okresie na przełomie grudnia 2017 i stycznia 2018. Odpalił bez problemu.
Może warto dodać, że jeżdżę głównie "w trasie", więc akumulator jest regularnie naładowany.
Swoją drogą mam pytanie do bardziej doświadczonych posiadaczy FXT - czy jest jakiś czujnik naładowania akumulatora? W Skodzie od żony (wysoka wersja, więc i elektroniki sporo ... do tego jeździ mało) regularnie komputer pokładowy informuje o niskim poziomie naładowania ... ale samochód nigdy nie odmówił posłuszeństwa
Mój FXT16, aku właśnie padło. Assistance przyjechał, podpiął klemy, silnik uruchomiony, jednak wymiana raczej nieunikniona.
Facet z assistance stwierdził, że padnięte aku po 2.5 roku to obecnie nic nadzwyczajnego niestety.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...