Skocz do zawartości

Padające akumulatory w nowych Subaru >2013


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zamawiałem pierwszego swojego OBK chciałem bez czujników cofania. Niestety okazało się, że wszystkie samochody są w nie wyposażane i nikt nie analizuje pojedynczych zamówień - w końcu od przybytku głowa nie boli ;) przypuszczam, że podobnie jest z ISR

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zagłębiałem się nigdy w temat, stąd moja niewiedza. Dziękuję za odesłanie do wyjaśnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy zakupie auta klient powinien miec możliwość decydowania czy chce miec to w aucie czy nie,

 

wystarczy nie zapłacić faktury 1.23 zł za pierwszy rok i nie aktywują.... :) a jak nie jest aktywny to nie pobiera prądu....

 

 

a nie jest przypadkiem tak, że brak opłaty tej faktury skutkuje windykacją na ta kwotę :) a nie brakiem aktywacji? 

oczywiście nie wnikając w bezsensowność całej sytuacji...., a jednie wyciągając wnioski z cytowanej powyżej wypowiedzi Dyrekcji i realną sytuacją, a nie założeniem, że Keratronik czeka na przelew 1,23 zł z aktywacją ISR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy zakupie auta klient powinien miec możliwość decydowania czy chce miec to w aucie czy nie,

wystarczy nie zapłacić faktury 1.23 zł za pierwszy rok i nie aktywują.... :) a jak nie jest aktywny to nie pobiera prądu....

Mam wątpliwości czy nie pobiera prądu. Zakładam że system cały czas "czuwa" na wypadek gdyby ktoś zdecydował się jednak zapłacić za jakiś czas. Coś na wzór telefonów prepaid. To że nie ma środków na koncie nie znaczy że telefon nie jest ciągle połączony z siecią.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy zakupie auta klient powinien miec możliwość decydowania czy chce miec to w aucie czy nie,

wystarczy nie zapłacić faktury 1.23 zł za pierwszy rok i nie aktywują.... :) a jak nie jest aktywny to nie pobiera prądu....

Mam wątpliwości czy nie pobiera prądu. Zakładam że system cały czas "czuwa" na wypadek gdyby ktoś zdecydował się jednak zapłacić za jakiś czas. Coś na wzór telefonów prepaid. To że nie ma środków na koncie nie znaczy że telefon nie jest ciągle połączony z siecią.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak nie zapłaciłem faktury za trzeci rok to system nadal działał. Pani z Keratronika wpierw powiedziała, że system jest nieaktywny, a w kolejnej rózmowie przeprosiła za złe informacje - jak nieaktywny to nadal ciągnie prąd, tylko nie dzwonią. Komórka z nieopłaconą kartą nadal próbuje się zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy rozmówcy przecież oczywistym jest, że jesli system można zdalnie włączyć (aktywować) to nawet nieaktywny jest włączony 

 

jeśli komunikacja odbywa się po "danych" to system zapewne jest zbudowany tak, że nawet jeśli "odpytuje" tylko co jakiś czas priorytetem jest nawiązanie połączenie 

 

nie bez powodu wcześniej pytałem jak "system wyłączony wypowiedzeniem umowy" można ponownie włączyć, bo mnie poinformowano, że można to żrobić w każdej chwili tak jak został "wyłączony" (dezaktywowany) a to musi wymagać "ciągłej" pracy urządzeń "on board" jak też choćby okresowego transferu danych (możliwe, że istnieje jakiś system aktywujący po kanale SMS, aktywacja/dezaktywacja ale wciąż musi działać sprzęt "on board")

 

ja nie miałem problemu z aku ani mając ISR aktywny jak i dezaktywowany, co prawda nie w garażu podziemnym ale domowym garażu sale jednak stało coś około miesiąca (dodatkowo w aucie były dwa wzmacniacze w trybie czuwania)

 

auto bez problemu odpaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też należę do grupy padnietych aku. po 2.5 tyg. nie odpalania  i dowiedziałem się od Keratronika że aku ma 3,5 V , potwierdził to program on-line comboklient . Ale jak mam być szczery , ani w głowie by mi nie było jechać z tym do ASO ! Bo niby po co ? aku sie wyczerpał przez nie jeżdżenie , naładowałem i jest ok . to że we wspólczesnych autach , akumulator sie rozładuje przez rózne systemy to nic dziwnego , dlatego na np. parkingach na lotniskach to jest standart mieć urządzenie rozruchowe , nawet sie tym reklamują parkingi , bo to jest niestety standard. Są alarmy , GPS , multimedia , systemy bezpieczenstwa , a nawet hamulcowe ktore w stanie spoczynku muszą być zasilanie .

ISR też będzie pobierał prąd z aku , nawet jak będzie w sytuacji off-line ( klient nie płaci ) . Natężenie prądu też bedzie rózne w zaleznosci od np.  sygnału GPS , jak będzie sygnał full na zewnątrz będzie mniejsze , jak będzie parking podziemny/naziemny będzie większy , szukanie satelit itd. Podobnie jak w komórce . 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik napięcia w aucie byłby dobrym rozwiązaniem...

 

Wysłano z Xperia Z3

 

nawet super rozwiązaniem, ale jakbyś go potem włączył dysponując tylko keylessem :)

można zawsze klemę zdjąć z akumulatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

aku sie wyczerpał przez nie jeżdżenie , naładowałem i jest ok . to że we wspólczesnych autach , akumulator sie rozładuje przez rózne systemy to nic dziwnego

 

Dla wielu jest to nie do ogarnięcia. Co tylko potwierdzają moje doświadczenia z klientami ASO (nie Subaru).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla wielu jest to nie do ogarnięcia. Co tylko potwierdzają moje doświadczenia z klientami ASO (nie Subaru).
 

Może dlatego ze we wcześniejszych autach - tez naszpikowanych elektroniką, posiadajacych alarmy, rozbudowane Car Audio  akumulator działał przez lata a w Subaru nie wytrzymuje 2 zim (auto jeżdżone prawie codziennie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...