Skocz do zawartości

plyn chłodniczy


niebieskiultras

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki plyn chłodniczy wybrać do imprezy 2.0 115km AT ?

 

Moja chłodnica bedzie wymieniana w najbliższym czasie i przy okazji chciałbym wymienić plyn na nowy.

 

 

Kierować sie marka czy tylko specyfikacja ? Kupować koncentrat i robic mieszankę czy kupic gotowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możesz zrobić płukankę, na pewno nie zaszkodzi. Ja zawsze robiłem zwykłą wodą destylowaną (wtedy łatwo zobaczyć czy już jest czysto czy jeszcze nie )albo tanim płynem chłodniczym. Warto jeszcze wypłukać zbiorniczek wyrównawczy, zdarzało mi się że znajdowałem tam też różne zabrudzenia.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plukania tez jest preparat z prestone - plukacz do chlodnic - buteleczka 250ml za okolo 11zlx wlewamy calosc j uzupelniamy woda:) przy okazji plukania ma ktos jakis sposob na pozbycie sie plukaniki/wody calkowiciez ukladu.. spuszczajac wode po plukaniu jednak dosyc duzo jej zostaje w ukladzie, a najlepiej byloby wywalic wszystko i zalactylko plynem co by sie nie mieszal z woda ktora plukalismy.. jakies pomysly? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plukania tez jest preparat z prestone - plukacz do chlodnic - buteleczka 250ml za okolo 11zlx wlewamy calosc j uzupelniamy woda:) przy okazji plukania ma ktos jakis sposob na pozbycie sie plukaniki/wody calkowiciez ukladu.. spuszczajac wode po plukaniu jednak dosyc duzo jej zostaje w ukladzie, a najlepiej byloby wywalic wszystko i zalactylko plynem co by sie nie mieszal z woda ktora plukalismy.. jakies pomysly? :)

tak dużo wody raczej nie zostaje bo najniższym punktem układu jest korek spustowy w chłodnicy lub dolny wąż Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płukałem u siebie układ chłodniczy to użyłem pompki wodnej na wiertarkę i węże od układu chłodzenia przedłużyłem (przy pomocy dwóch odcinków węża ogrodowego po 1m) tak aby jedna końcówka była zanużona w misce ze specyfikiem, a druga podłączona do pompki i dalej do wiadra na odpady. W taki sposób "mechanicznie" przeciągnąłem kilka litrów płynu.... i na koniec zrobiłem wielkie oczy jak zobaczyłem syf i ciała obce, które wyleciały.

I muszę dodać ze ja płukałem tzw "mały układ", czyli bez chłodnicy, ale wydaje mi się, że z chłodnicą powinno pójść tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

płyn chłodniczy g12 czy g11 ?

 

kolor ma jakieś znaczenie ?

 

 

Mi gość w sklepie powiedział że nie ma teraz już żadnej różnicy w płynach, chciałem do chłodnic bodajże g12 i mi powiedział że teraz wszystkie są do alu. Ja kupiłem borygo czerwony czy tam różowy "NOWY" i taki zalałem po wcześniejszej płukance. 

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...