Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Bajer! Teraz trzeba resztę świecidełek przerobić, żeby pasowała

 

Tak jak pisałem wcześniej - przy różnych kolorkach przycisków nie ma wątpliwości, co chcesz nacisnąć i trudniej o pomyłkę :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, tylko się stylistycznie rozjeżdża, dlatego najlepiej pójść za ciosem i całą deskę zrobić biało-czerwono-niebieską

 

Heheheheh :biglol: 

 

Ja środkowej części nie ruszałem, ale pomysł wart przemyślenia  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyciski podgrzewania foteli powinny być podświetlone w SG?

Wydaje mi się, że w SF miałem podświetlone a teraz działa mi tylko podświetlenie oznaczające poziom grzania...

 

Pozdr

Tak, są podświetlane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Heja panowie, czy jest jakiś specjalny myk, aby wymienić te magiczne podświetlenie nad lewym kolanem.Mam tam tylko podświetlenie spryskiwacza reflektorów, ale ostatnio też pompka się poddała

@fiku, daj jakieś poglądowe zdjęcie. Czy u Ciebie jest to jakoś inaczej rozwiązane, niż u mnie?

Bo jeśli jest tak samo, to filozofii nie ma żadnej. Możemy temat nawet na najbliższym spocie ogarnąć :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do wkrętów słaby, z racji temperatury w blaszaku i braku oświetlenia poddałem sie.Przy okazji wytargałem niechcący jakiś kabel z zarówką.Okazało się że to od tej wyłupiastej zielonej kontrolki świateł awaryjnych.Udało się ją wypchnąć na zewnątrz jak i zaslepkę obok spryskiwacza.Pozostałe siedzą jak zespawane tyle dłubania na dziś...raczej trzymam się zasady, by nic z plastików nie demontować przy takich temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przyciski się wydłubuje, czy trzeba odkręcać tę całą szarą część deski? Serwisówka milczy o takich banałach

 

 

To rzeczywiście banał :) Wkładamy mały, płaski śrubokręcik z boku, i podważamy, wychodzi bez problemu, cały moduł   :)

 

Ponoć potrzeba wyciągnąć ten mały schowek na drobne.Tam są chyba wkręty trzymające. Wszystkie przyciski powinny wyjść razem.Ale mogę się mylić, demontaż mam w planach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A przyciski podgrzewania foteli powinny być podświetlone w SG?

Wydaje mi się, że w SF miałem podświetlone a teraz działa mi tylko podświetlenie oznaczające poziom grzania...

 

Pozdr

Tak, są podświetlane.
Edytowane przez ada///M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wymieniałem te żarówki i najlepiej zdjąć dolną część deski - to dwie śruby. Panel z przyciskami trzyma się na trzech śrubach. 

Najwięcej zabawy jest z nawijaniem wąsów w oprawki ale operacja warta tej babraniny.  

Wymieniłem też podświetlenie zegarów - niebo a ziemia. 

W zegarach białe żarówki, w przyciskach zielone. Tylko kontrolkę od regulacji świateł ominąłem ale trudno - nie będę już tego rozbierał.

 

31642232584_39bc281b65_b.jpgUntitled

32334073652_1e81877173_b.jpgUntitled 

31646267233_c5e65b2f9a_b.jpgIMG_0287 

31646261933_23572a0a71_b.jpgIMG_0288 

 

 

korzystająć z okazji, pytanie:

 

Czy można zrobić tak, żeby po otwarciu drzwi świeciły też lampki z przodu a nie tylko tylne?

Edytowane przez rickson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wymieniałem te żarówki i najlepiej zdjąć dolną część deski - to dwie śruby. Panel z przyciskami trzyma się na trzech śrubach.

To chyba poczekam jeszcze trochę na dłuższe i cieplejsze dni :) Moja uliczka wąska i nie ma gdzie nóg schować, żeby po nich samochody nie jeździły  ;)

EDIT: Zaraz, ale @@Malyboss mówił, że się wydłubują po dobroci. Może w przedlifcie są przykręcone, a w polifcie tylko wciśnięte?

 

 

 

Czy można zrobić tak, żeby po otwarciu drzwi świeciły też lampki z przodu a nie tylko tylne?

 

Trzeba przeciągnąć kabel od tylnej lampki do przedniej i przez dwie diody podać napięcie na dwie żarówki. gdzieś w sieci było więcej szczegółów. Na upartego można i bez diód wszystkie lampki razem połączyć, tylko że wtedy każdy włącznik będzie włączał wszystkie trzy lampy.

Edytowane przez bvb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"EDIT: Zaraz, ale @Malyboss mówił, że się wydłubują po dobroci. Może w przedlifcie są przykręcone, a w polifcie tylko wciśnięte?"

 

Niby można je wyciągnąć bez odkręcania ale ja wolałem odkręcić, bałem się ze mogę coś uszkodzić bo tylko jeden wyskoczył gładko, reszta siedziała sztywno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

EDIT: Zaraz, ale @Malyboss mówił, że się wydłubują po dobroci. Może w przedlifcie są przykręcone, a w polifcie tylko wciśnięte?

 

 

Niby można je wyciągnąć bez odkręcania ale ja wolałem odkręcić, bałem się ze mogę coś uszkodzić bo tylko jeden wyskoczył gładko, reszta siedziała sztywno
 

Nie wiem jak u was, ale u mnie (polift) NIC nie jest przykręcone, żadnymi śrubami. Wszystkie elementy (i moduły z przyciskami, i zaślepka pod spodem) jest "na zatrzask". A jak chcemy wyciągnąć, to potrzebny jest tylko mały, płaski wkrętak. I wychodzi pięknie, wystarczy lekko podważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...