Skocz do zawartości

spalanie


profil

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

a tak to tylko otwiera się szybę i słucha bulgotu...
bulgot w levorgu? jaki bulgot? chyba jęk :P

 

 

 

Forkiem nie zejdziesz ponizej 7 L/100km
koledze chodziło chyba o levorga z sercem od forka [ gdyby taki był ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak naprawdę to chyba nie chodzi o spalanie- bo jakie jest wiadomo, wg mnie powinni w subaru robić większe zbiorniki, żeby tankować raz na 10 dni a nie co 5 - to też zmienia spojrzenie na spalanie jak ciągle nie stoisz pod dystrybutorem tylko jeździsz.... :)

Jestem tego samego zdania :D

Nic nie rozumiecie - instrukcja w Subaru każe sprawdzać olej przy każdym tankowaniu. Co 10 dni to za rzadko...

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Trasa: Warszawa - Zamość - Warszawa - Brzeg - Warszawa (1250 km), w miarę spokojnie, ale czasem "pełnym ogniem" - 9.0

Średnia z 3000 km (ODO) - 10.0

Pozdro,, B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warszawa Bielany - Koczargi Stare (ok. 12 km), przejechane "dla jaj" na tempomacie z prędkościami przepisowymi +10, czyli licznikowo od 40 do 60 km/h - 5,9 l/100 km :P

Edytowane przez Benito66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polska zapakowanym autem bardzo dynamicznie z 500 km - 9,4. Autobahna (Niemcy) tez dynamicznie do 170 km/h srednia 9,8 l/100km. Przebieg 8000 km. Nie uwazam zeby Levorg palil jakos specjanie duzo. Oczywiscie krotkie odcinki nierozgrzanym autem powoduja zaklamania.

Jedyna wada to halas od nadkoli oraz  w Polsce zapakowanym Autem mocy troche brakuje. Reszta siedzenia, pozycja za kierownica - prfekt. Wczoraj 1200 km w 12 h bez jakiegos palowania po 200 km/h i calkowicie wypoczety wysiadlem.  Mysle ze to zasluga siedzenia.

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada to halas od nadkoli oraz w Polsce zapakowanym Autem mocy troche brakuje.

 

Po zabezpieczeniu antykorozyjnym preparatem woskowym zrobiło się trochę jakby ciszej :P

Zapakowanym na maksa jeszcze nie jechałem, ale jadąc w trybie i używając łopatek (a nawet bez nich), to Levorg jest naprawdę szybki, trzeba go tylko przycisnąć :)

Edytowane przez Benito66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Trasa: Warszawa - Zamość - Warszawa - Brzeg - Warszawa (1250 km), w miarę spokojnie, ale czasem "pełnym ogniem" - 9.0

Średnia z 3000 km (ODO) - 10.0

Pozdro,, B

Gdynia - Zamość - Gdynia

+ zwiedzanie okolic

Łącznie 2300 km

spalanie 12.2 l/100 km

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć,

Trasa: Warszawa - Zamość - Warszawa - Brzeg - Warszawa (1250 km), w miarę spokojnie, ale czasem "pełnym ogniem" - 9.0

Średnia z 3000 km (ODO) - 10.0

Pozdro,, B

Gdynia - Zamość - Gdynia

+ zwiedzanie okolic

Łącznie 2300 km

spalanie 12.2 l/100 km

 

Wysłano z Xperia Z3

Sporo zwiedzania, że aż tyle km nabite ;)

Jechałeś autostradą czy na Olsztynek?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cześć,

Trasa: Warszawa - Zamość - Warszawa - Brzeg - Warszawa (1250 km), w miarę spokojnie, ale czasem "pełnym ogniem" - 9.0

Średnia z 3000 km (ODO) - 10.0

Pozdro,, B

Gdynia - Zamość - Gdynia

+ zwiedzanie okolic

Łącznie 2300 km

spalanie 12.2 l/100 km

 

Wysłano z Xperia Z3

Sporo zwiedzania, że aż tyle km nabite ;)

Jechałeś autostradą czy na Olsztynek?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sporo zwiedzania. Byliśmy też w Łańcucie.

Jechaliśmy autostradą A1, następnie krótko A2, przez Grójec, Radom, obwodnicą Lublina.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz jeszcze kiedyś jechał do Zamościa to jedź A2 do Warszawy a potem na Lublin. Nawigacja ciągnie przez Radom bo jest kilka km krótsza trasa ale szybciej jedzie się przez Warszawę. Nie ma tylu ciężarówek i droga lepsza.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Levo: przebieg 11000km, połowa jazda po mieście, połowa po autostradach z prędkością 120-160km/h, w porywach do 180km/h, średnie spalanie: 10,6 i tak trzyma od 2óch miesięcy. Do roboty 15km, jazda dorga ekspresowa 7km+ reszta miasto ze światłami:12-17l. To co zaskakuje to długie nagrzewanie się silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ale to spalanie to czym FXT ?

 

12,3 to mialem jak na niemieckiej AB na odcinku 100 km pelnym butem w okolicach 220 km/h. Oczywiscie nie nonstop

Sorki, nie zauważyłem pytania.

Tak, to spalanie w naszym FXT 2016.

Teraz auto ma ponad 4000 km, spalanie średnie z tego dystansu to równe 12 ltr/100km.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mój Levorg dzisiaj pierwszy raz pojechał w trasę. Przebieg całkowity ok. 800 km dopiero w tym dzisiejsza trasa 634 km. Trasa Kraków -> okolice Zamościa. Ok. 220 km A4 reszta z Przeworska ok. 100 km.

Na A4 cały czas tempomat - 137km/h, po zjechaniu z autostrady drogami lokalnymi ok. 80-100 km/h. W jedną stronę w ścianach deszczu i lejącej się wodzie na autostradzie, potem lepsza pogoda. Z powrotem dobra pogoda, tylko jakieś 20 km w burzy.

Średnie spalanie wg komputera 8.4 litra - auto niedotarte - wynik wydaje się być dobrym rezultatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Warszawa - Budapeszt - Warszawa (1800 km), zasadniczo przepisowo +10 (wg prędkościomierza cyfrowego) - 9,0 l/100 km (wg komputera) - jestem zadowolony. Na marginesie wątku - jazda była bajeczna i coraz bardziej lubię to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W wakacje zrobiłem 4500km po Europie i wyszło mi średnie 7.8 (głównie autostrady prędkość 120-140 km/h). Ostatnie 200 kilometrów ustawioną miałem prędkość na 120 km/h na autostradzie czeskiej i wyszło mi równe 7l/100km . Jechałem z jednym pasażerem i bagażem.

Edytowane przez ipawelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[małe uzupełnienie]

 

Mam niewiele ponad 2000km przebiegu, dlatego spalanie jeszcze mocno zróżnicowane. Naturalnie po przesiadce z SBD i przy całej forumowej dyskusji na temat spalania Levorga - z niedowierzaniem obserwuję wskaźnik średniego spalania, z nadzieją że po kolejnych tysiącach kilometrów będzie coraz lepiej. 

 

Jeżdżę stosunkowo krótkie odcinki "po wsi" i na pozamiejskich obszarach, na których komputer w SBD wskazywał średnio 6,5 - 7,5 litrów na setkę. Jeżdżę tak samo jak SBD, a w Levorgu wygląda to tak:

 

ihost_1473867618__img_3390_kopie.jpg

 

Przy trybie "szkocki emeryt" udało mi się na krótkim odcinku osiągnąć taki wynik:

ihost_1473868040__img_3393_kopie.jpg

 

Na odcinkach kilkudziesięciokilometrowych, kiedy auto ma szansę się rozgrzać, spalania wygląda jeszcze lepiej:

ihost_1473868274__img_3399_kopie.jpg

 

ihost_1473868323__img_3401_kopie.jpg

 

Po przejechaniu ponad 460km i zatankowaniu na komputerze pokładowym ukazał się teoretyczny zasięg Levorga. 

ihost_1473868372__img_3403_kopie.jpg

 

W rzeczywistości spalanie z dystrybutora wyniosło 9,6, ale rozbieżność wzięła się pewnie stąd, że to moje drugie tankowanie, gdzie kilkukrotnie "dobijałem" pistoletem, aż paliwo pokazało się we wlewie. Pierwsze tankowanie było tylko do pierwszego i drugiego odbicia. Muszę na to zwrócić uwagę, bo do tej pory wskazania komputera były całkiem dokładne z zawyżoną różnicą o 0,2 litra. 

 

Podczas mojej jazdy próbnej Levorgiem (http://forum.subaru....vorg/?p=2407764) było dla mnie jasne, że nie ma się co spodziewać spalania na poziomie SBD. Z jednej strony nie jest to tak mało, jakby obiecywał downsizing, ale z drugiej strony trzeba przyznać, że nie jest to tak dużo, jakby się można było oczekiwać po 170KM, AWD i Automacie. 

 

Jak na razie przy tak małym przebiegu nie są to wyniki w pełni powtarzalne. Czas i kilometry zweryfikują moje dane (sygnatura z Motostat.pl w profilu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...