Skocz do zawartości

Dojazdówka


Sebastian32

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

myślę o zakupieniu dojazdówki. Wg. instrukcji powinno to być koło 16'x 4' z oponą 135/80. Oczywiście rozstaw śrub 5x100.

Jest tego trochę w internecie. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Otwór centralny?  Jaka pownna być średnica? ET?

 

Pozdrawiam

Seb

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 28.03.2016 o 21:14, Sebastian32 napisał:

Sprawdziłem dojazdówkę z mojego Legacy i jest dokładnie taka sama. Pasuje w bagażnik brz jak ulał.

 

Ja także szukam dojazdówki do BRZ - na alledrogo jest kilka sztuk od Legacy, ale z oponą 135/70, nie 135/80. Były różne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, outsider napisał:

Ja także szukam dojazdówki do BRZ - na alledrogo jest kilka sztuk od Legacy, ale z oponą 135/70, nie 135/80. Były różne?

 

Do Legacy IV fabrycznie koło jest 215/45/17 i dojazdówka jest 135/80/16. BRZ ma takie same koła więc dojazdówka też 135/80/16.

Być może 135/70 jest do aut z przedlifta które miały koła 16 cali

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wprawę to szybciej tym niż z wymianą koła. Nawet po ciemku. ;)

 

 

Trzeba mieć naprawdę dużego pecha, żeby na asfalcie rozwalić tak koło, żeby się nie dało załatać. Nawet w Forku wożę zestaw i kompresor zamiast koła, no chyba, że jadę na Subariadę to wtedy biorę pełnowymiarowy zapas. 

 

W dłuższą trasę wolałbym jednak mieć pełnowymiarowe koło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało mi się kupić na allegro T135/80D16 od Legacy - czyli taka jak wg Was powinna pasować - dziś kurier dostarczył. Jak znajdę chwilę to sobie ją kontrolnie założę dla sprawdzenia, że na pewno nie będzie niespodzianki "w razie W". Dzięki za podpowiedź :)

Peeska: przymierzone, zamontowane, wszystko pasuje jak ulał - zestaw małego majsterkowicza w postaci spray'u i kompresorka powędrował w kąt garażu. Dzięki jeszcze raz za podpowiedzi odnośnie rozmiaru, super zadowolony jestem - jednak jakoś tak pewniej się czuję w trasie wiedząc, że mam zapas w bagażniku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tak przy okazji. Polecam na pełnowymiarowy zapas oponę zimową. W lecie daje się jechać, w zimie letnia na przodzie to masakra. Kiedyś, przy minus 15, miałem kłopoty, żeby objechać rondo z prędkością 5 - 8 km/h. Letnia na prawym przodzie nie sprawdziła się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2016 o 21:14, Sebastian32 napisał:

Sprawdziłem dojazdówkę z mojego Legacy i jest dokładnie taka sama. Pasuje w bagażnik brz jak ulał.

 

Bo rozmiar kół legacy IV i BRZ - ta są takie same. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak jestem u wulkanizatora, to zawsze śmiech mnie ogarnia. Nie to, żebym wyśmiewał, wątpił... Sam mam dojazdówkę w STI*. Normalna się nie mieści. Nigdy na tym nie jechałem, ciśnienie trzeba kontrolować, ale wygląda jakbym chciał założyć do samochodu koło od roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...