Skocz do zawartości

Projekt oklejenia SUBARU Imprezy STI


bor

Rekomendowane odpowiedzi

Większość ludzi pewnie nie zwróci nawet uwagi, ale kto choć trochę pojęcia ma (a okazuje się że świadomość dobrego dizajnu się podnosi) i zobaczy na aucie darmowy krój fontu z jakiegoś dafontu, czy innego squirrela z rozwalonym kerringiem to aż oczy bolą nie mówiąc już o samym koślawym foncie. Chodząc przez miasto mam taka zabawę w rozpoznawanie fontów z dafonta na banerach i szyldach, nawet sporo graficznych elementów kojarzę z darmowych stocków. Widząc coś takiego w identyfikacji wizualnej firmy wysyła to prosty przekaz klientowi: ta firma oszczędza gdzie nie powinna, pewnie na produkcie też to samo robi i przy okazji klienta w wała. Gdzie jak gdzie ale na identyfikacji wizualnej się nie oszczędza, chyba że to jakaś januszową firma ma być, ale będą tez januszowe pieniądze i klienci. Ja jak coś takiego gdzieś w firmie widzę, to od razu obrót na pięcie.

Kolego. Ja też rozpoznaję na ulotkach, reklamach etc. powielone zdjęcia Pań z call center itd. ale to jest takie małe zboczenie zawodowe. Przeciętny Kowalski nie zwróci na to uwagi. Nie zgodzę się, że zaraz to trzeba zlecać profesjonalnej firmie i jeszcze płacić np. za fonty, skoro jest dużo darmowych i ładnych. 

 

PS. Jestem grafikiem samoukiem, amatorem, bez wykształcenia a robię opakowania dla firmy, których produkty dostępne są w całej Polsce i nie tylko w Polsce:)

 

Także, wystarczy, że kolega od STI znajdzie kogoś z pasją i paroma godzinami, na zabawę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym mówię: zależy w jakiego klienta kolega z firmą się wstrzela, bo jak w przeciętnego Kowalskiego z wąsem, to dajfont clipart i crowdsourcing, wrodzony talent, widzimising graficzny  w stopniu zaawansowanym, kradziony Corel i lecimy. A że mnie oczy potem szczypią od patrzenia na to, to spoko - zmruży się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym nie szedł w takie oklejanie jak to BMW, takie rajdowe. 
Moim zdaniem nikt nie patrzy na napisy na takich oklejonych samochodach, tylko jara się całościowym obrazem, natomiast tutaj chodzi o jeżdżącą reklamę. Jednocześnie nie można zrobić z tego subaru choinki, bo go szkoda. 

Moja koncepcja polega na nie umieszczaniu żadnych sloganów, bo tego nie ma jak ładnie umieścić na aucie. 
Żadnego WWW, każdy wie, że nie trzeba wpisywać przed adresem. W moim pseudo projekcie poszedłem o krok dalej, po co w ogóle adres strony, jak każdy zainteresowany przeciętnie inteligentny człowiek potrafi wpisać w google MR JOB, pod tym hasłem poszukiwana strona jest na pierwszy miejscu. Dalsza weryfikacja po logotypie następuje natychmiastowo. Ew. proponuje umieścić adres strony w ramkach rejestracji, zamiast obecnego 4MOTORS_pl 

Co zrobić, żeby klasyczna impreza blue mica ze złotymi felami się wyróżniała? Nietypowy oczojebny kolor - przyciąga wzrok z daleka, wraz z dźwiękiem wydechu. Zainteresowany klient spogląda na auto i widzi to co musi - MR JOB - agencja pracy tymczasowej. Zainteresowany? - szuka
Niezainteresowany - olewa. 

post-23886-0-29751600-1454517248_thumb.png

post-23886-0-23468100-1454426397.png

 

wiem ze to takie nic, ale chodziło mi, żeby poddać alternatywny typ rozwiązania problemu. 

 

ewentualnie, gdyby było mało, proponuje z przodu zamieścić coś w ten deseń na szybie:

post-23886-0-83495300-1454427481_thumb.jpg

Edytowane przez BW.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie to zwaliło :)

Poczytaj sobie o upper case lower case czy innych kapitalikach czy wersalikach, kerringu, liniaturze, białym polu a następnie jeszcze raz luknij na swój projekt :)

Po wtóre: elementami loga nie można sobie dowolnie żonglować, a Ty poczynasz sobie z nimi dość frywolnie. To samo z typografią - bigos normalnie.

Widać niekonsekwencję, brak spójności wizualnej: ogólnie brak znajomości zasad projektowania. Odcięcie kolorystyczne - no projektem to bym tego jeszcze nie nazwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w oklejenie a'la rajdowe i w miejscu gdzie na drzwiach jest białe pole z numerem startowym, to zamiast numeru w tym polu logotyp Mr JOB.Ale ja się nie znam na tych wszystkich trudnych słowach które przytoczyl eurojanek ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurojanek ale poleciałeś z krytyką ... hehe, ja tez sie na tym nie znam.:)

BW, Twój projekt powalił wszystkich i jest jedyny i niepowtarzalny -dziękuję za podjęcie tematu.Na ta chwile dostalem namiary na dwie firmy które specjalizacja sie w rajdówkach, z jedną ie dogadałem zaprezentuje efekty jak będą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie to zwaliło :)

Poczytaj sobie o upper case lower case czy innych kapitalikach czy wersalikach, kerringu, liniaturze, białym polu a następnie jeszcze raz luknij na swój projekt :)

Po wtóre: elementami loga nie można sobie dowolnie żonglować, a Ty poczynasz sobie z nimi dość frywolnie. To samo z typografią - bigos normalnie.

Widać niekonsekwencję, brak spójności wizualnej: ogólnie brak znajomości zasad projektowania. Odcięcie kolorystyczne - no projektem to bym tego jeszcze nie nazwał.

 

wybacz eurojanek, że uraziłem Twoje poczucie estetyki. Jasne, że się na tym nie znam i wyraźnie napisałem, że to jedynie koncepcyjno-poglądowa sprawa, a nie SOLUTION.

Zasady zasadami, nie zawsze trzeba się ich sztywno trzymać. W ramach ciekawostki mogę powiedzieć tylko tyle, że hobbystycznie zajmowałem się fotografią i osoby nie znające się na tym totalnie nie dostrzegały ewidentnych wad zdjęcia, jak chociażby źle doświetlone (przed retuszem) tło fotograficzne. Byłem w głębokim szoku. Trzeba po prostu pamiętać jaki jest główny cel i odbiorca. 

 

Za to jednego jestem pewien na 100%, robiąc rajdowe oklejenie nie ma szans, na to żeby reklama była skuteczna. Nie mamy tu logotypu jak Red Bull, który można dać na pół samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja to bym nie szedł w takie oklejanie jak to BMW, takie rajdowe. 

 

Gdyby się ktoś pytał to nie mam wyjazdu żeby mnie ktoś nie zaczepiał, nie robił zdjęć, nie pokazywał kciuka w górze czy nie wypytywał o auto dokładnie obchodząc w koło... zawsze coś ww. ma miejsce ;) 

 

Starzy, młodzi, dzieci... Policja ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Panowie mam gotowy już projekt. czy możecie polecić firmę z Dolnego Śląska która go dobrze wykona?

interesuje mnie jednocześnie oklejenie całego samochodu przezroczystą folią (w celu zabezpieczenia lakieru) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...